Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuul
24. okt 2012

@lucula73 aha, to az tak, preboha. dakujem za vysvetlenie. 🤐

aduskatt
24. okt 2012

@ajka82 no, odkedy ma pozna, som pribrala 12kg🙂) resp, aby som bola presna, tak som bola v pohode a tiez som mala problem pribrat( na ranajky bezne 4 rozky a na vahe sa to neukazalo), kym som vazne neochorela a za rok som pribrala z 51 na 64, za necely rok som to dala na 58, teraz mam 60 a jemu sa to zda malo............no chapes to? a pritom ked ma poznal, som mala 48

aduskatt
24. okt 2012

@zuul chjo..zivnost.lenze na torty nemozes mat volnu zivnost, treba kopec papierovaciek a priestory, takze by sa ti v konecnom dosledku tak zvysili naklady, ze sa ti to neoplati, pokial chces piect chutne a poctive torty bez lacnej chemie

pristela
24. okt 2012

@zuul naadhernaaaaaaa 😵 😵 😵 😵

baby nieco vravte o priberani , ja keby mozem žerem ako diva sfiňa 😀 😀 ospravedlnujem sa za vyraz ale je to tak 🙄 milujem jedlo 😵 , ale zas odmietam fučať a potiť sádlo aj tak to vekom ide furt hore aj bez jedla ☹ ja vazne obdivujem pevnejších ludi , ze to dokažu v pohode nosiť a nevadi im to, ale zas taky okruhly ludkovbia su vraj viac usmievavý a srdečný 😵 😵 😵 mne teraz "pomohla" ta choroba , ale zas keby som nebola leniva na pohyb.... 😀 😀 😀 😀 😀

mamina1978
24. okt 2012

@zuul Prekrasna, farebna ,vesela ,nadherne vymodelovane 😵 😵 😵 😵 😵

lokalistin
24. okt 2012

@pristela akoze ja som tiez taka zjem vsetko co nezje mna uz som zas vcera robila plany s kolegom na piatok,sme len dvaja u na v oddeleni v robote takze co budeme robit, no co pojdeme sa najest do vietnamskej restiky (ma to kolega)a ze dieta a moja kolegyna vecer na smene co spolu robime prestavky je z chorvatska tak ta furt vyvara specialitky a potom chudni a robota? no cely den sedim, tak aspom mekac to isti tam trochu lietam hore dole 😀

ajka82
24. okt 2012

@jakelina neprovokujem, ja uz zacinam byt z toho niekedy nestastna 🙄

aduskatt
24. okt 2012

@ajka82 viem sa vzit do tvojej koze.tiez som bola nestatna, ze nie a nie pribrat.......🙂

miciatko
24. okt 2012

@drobec33 ja mam taky mixxer,ale este je aj vaha pod tou miskou, je to aj so stierkou vo miske , dekel by som niekedy potrebovala ale zatial som spokojna, jedine co mi vadi je, ze je hlucny

lokalistin
24. okt 2012

inac baby tak na mna tiez doslo mam robit buduci tyzden tortu s jedlou oplatkou,tak som ju dneska objednavala a pytala som sa pani ako sa to davat na tortu, ta pani pecie ,ceny torty su od 75€ a atk som sa spytala ako niekto, co o tom nikdy nepocul, ze ci to moze ist rovno na krem?a ona,ze ano, ale nie na tvarohovy ani na slahackovy tak ja ,ze ved ja chcem maslovy tak, ze to v pohode, aj na cokoladu v pohode, a reku ked chcem potiahnut? No tak to potom len alkohol prejst po potahu a na to fotku a ja, ze ale on je moslim nemozem alkohol tak, ze jednoducho len cukrovou vodou potret potah a na to fotku.

Takale vy ste mi tu pisali, ze vodou v ziadnom pripade, viem, ze ste pisali eventualne medom, ale co hovorite na ten krem? mozem to dat rovno na krem? alebo cokoladu?

A nemate nejake inspiracie pre nejaku 20 rocnu zeny na narodeniny s fotkou? mam nejaku predstavu ,ale nejake inspi by bodli dakujem

nika1985
24. okt 2012

@dm1 dakujem pekne 😉 tak uz len kupit tak sa tesim uz som skusala odlievanie tak hadam to pojde
@kmkke dakujem

mamina1978
24. okt 2012

@lokalistin mne sa nepacia torty s obrazkom , a preto take inspiracie neukladam, ale teda tato jedna torta od @mariann2
bola tak jedinecna, ze som si ju musela uloziiiiit 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dm1
24. okt 2012

@nika1985 drzim palce ja dnes idem skusit odliat krajku drzte palce 😝

p69majka
24. okt 2012

ahojte. dostala som ak darček modelovacie kostice a neviem ako sa s nimi pracuje. Poradíte mi niekto? ďakujem.

lokalistin
24. okt 2012

@mamina1978 dakujem ani mne sa to nepaci a preto nemam tiez ani jednu inspiraciu a ani neviem co mam zadat do googla aby mi nieco vyhodilo,ta je pekna, ale on ma foto, kde je on a ona na fotke no bude asi trapna ta torta, ale co uz
letim makat

Ak niekto vie poradit s tou oplatkou a kremom alebo cokoladou-sem s tym diky

dajna11
24. okt 2012

kočkyyyyyyyyyyyy mám na tortu dať Pata a Mata a má to byť pre 20 ročneho chalanaa......čo tam mám dať?ako že čo roba?

aduskatt
24. okt 2012

@dajna11 Pat a Mat opravuju auto🙂))

pristela
24. okt 2012

@lokalistin nooo , v tomto moc nepísem rady bo som robila s oplatkou len raz 😅 ja som mala normal potahovku a na to som davala oplatku a lepila som ju tenulililililinkou 😀 vrstvou masla obycajneho 82% a dopadlo to uplne v pohode 😉
moje tortové zaciatky 😀 😀 😀 : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2387340...

mima595
24. okt 2012

@dajna11 -posad ich do auta..akoze idu okolo plaze....a frajersky zdravia nejaku kocku v mori...

dm1
24. okt 2012

@lokalistin ja som tiez robila len raz a lepila som tym origos gelom 😝

dm1
24. okt 2012

@p69majka daj link ake mas kostice inak nevieme povedat na co ktora je kedze kazda ma ine pouzitie 😉

mima595
24. okt 2012

@dajna11 - alebo hraju golf..to bola aka cast, že mali golfove ihrisko /ale to ake malicke..sa to vola americky golf???? 😕 a ta lopticka im spadla do okapu, rozbila okno..vlizla pod travovy koberec...

florentina
24. okt 2012

@patrikmisko ahoj, já potahuji jen marcipánem, nejčastěji tím 1:3 a jde to, ale řekla bych, že je potřeba ho vyválet více na hrubo než např. smartflex. Mě nikdo nic jiného nechce jíst, tak jsem se s tím naučila dělat. Nepoužila bych ho asi jen v případě, že bych měla udělat čistě hladký dort bez jakýchkoli ozdob a lemů atd...protože mě přijde maličko víc, jak to napsat, takový strukturovaný, oproti jiným hmotám. A podle mne foremný je dost, naopak pomaleji oschne, takže se dá docela dlouho upravovat....

vlada111
24. okt 2012

@zuul kráásna tortička

florentina
24. okt 2012

@dada2007 no také bych do toho nešla. Jedna věc jsou daně, ale já bych se mnohem více bála hygieny, živnostňáku atd., protože pro práci s potravinami jsou přísné normy a za jejich nedodržování vysoké pokuty a to předpokládám bude podobné i u vás....a vždy se najde nějaký blbec co se závisti či jiných důvodů bude šťourat....

florentina
24. okt 2012

@lokalistin hm, tak pokud máš pocit, že tomu pani rozumí, tak to můžeš zkusit, měla by mít víc zkušeností, pokud to prodává a dělá s tím, než my tady...já lepila jen dva obrázky....ale já když jsem kupovala, taky v cukrárně, tak mi právě paní říkala, ať vodou určitě né, že se ty barvy mohou rozpíjet....a na ten máslový krém, tak to bude podobné i tomu co psala pristelka, že potřela tenkou vrstvou másla, tak by to tak mohlo jít i s tím krémem...já kdybych o tom nečetla, že to tak jde, tak bych se bála, že to udělá zespoda nějaké mastné flíčky, které pak mohou být vidět....tak nejlépe by opravdu bylo si to zkusit na kousku, nějakém okraji...

ajka82
24. okt 2012

@dada2007 nedavaj si tak reklamu...nech sa to radsej rozkrikne ez znamych, aby si vedela odkial vietor fuka ...ja by som isla jedine cez cukraren ze by si mala s nimi dohodu, ze pre nich " robis u nich" inak nie 🤐

dajna11
24. okt 2012

@mima595 jeee 😀 😀 ja si to už nepamätám....nemám také deti ktoré by to pozerali,alebo teda nejako to malého nezaujalo.....a má tam byť 20...tak som myslela že by to ako dláždili 20 takú velkú..neviem bo to má byť na piatok a ja ešte nič nem,ám vymodelované 😀 😀

florentina
24. okt 2012

@pristela pristelko, prosím, píšeš, že se ti s marcipánem potahuje v pohodě, ale práce s ním je nejtěžší...nemůžeš nějak zkusit specifikovat v čem konkrétně....já dělám jen s tím marcipánem, nikoho nejsem schopná ukecat, ať zkusí něco jiného, tak nemám porovnání /jen při dělání nějakých doplňků a tak, tam nemám vždy jen marcipán/....tak jen pro zajímavost....děkuji moc 😉

dajna11
24. okt 2012

tu je dalšia laliová...a kým malý spí idem na toho Pata a Mata modelovať......ach jo 😀 😀