Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
12. jan 2012

Davam na inspiraciu pre detske torty, pekna praca, ak nahodou niekto este nevidel.
http://swenssugarpaste.blogspot.com/

vecernicci
12. jan 2012

@mamina1978 dám do sáčku každou barvičku zvlášť a dám je do plastové dózičky a zavřu 😉

mamina1978
12. jan 2012

@vecernicci diky mooooc. 🙂 Pretoze mne sa sice robi fantasticky s MMF, ale ked potrebujem syte farby, tak ich s MMF nedosiahnem.Tak by som to asi skombinovala, ze snehobiele veci buden robit s MMF a farebne s mliecneho.A ty prosim ta, ake farby pouzivas .Ja mam ten extra cierny sugarflair( mimochodom je vyborny) 😉 , co si tu nedavno doporucovala a chcela by som mat aj ine farby, a aby boli take krasne syte ako mas ty na tych tvojich krasnych tortickach. 😵 😵 😵

mariann2
12. jan 2012

@ikula2 ja som robila cars kamion, a bol "vo vzduchu" idem ti pohľadať fotopostup na ten podvozok a pošlem ti

reruna
12. jan 2012

@artepf pod těžší dort musíš mít aspoň 3 kartony slepené a obalené, jeden karton ti to neudrží, ale já jsem si nechala uřezat mm kus sadrokartonu, aby se vešel do ledničky a ten si obaluju papírem a nahoru ještě celofanem

pajinkaa28
12. jan 2012

@mariann2 Ten je krásný 😉 Uplná škoda jíst

vera_vila
12. jan 2012

@mariann2 Tak jsi rychlejší 🙂

pajinkaa28
12. jan 2012

Ahojky všem,
prosím o radu,budu péct neteřince k narozeninám dort a zajímalo by mě,jak připevním na vrch obrázek,bude potažený marcipánem,tedy snad se povede.Děkuji

vera_vila
12. jan 2012

@vecernicci Ahoj, když děláš ten svůj piškot, šleháš bílky úplně do tuha?

mizulienka
12. jan 2012

baby to asi iba ja som bud tak blba alebo mam smolu, nevadi...pocujte moje, mozem korpus odlozit do mraziaku a potom vytiahnut a v pohode bude?
uz som upiekla pre tu kamosku a teraz mi volala, ze to rusia, lebo odchadzaju uz zajtra rano a nestihnu pre to prist 😒 aj my chclea zaplatit, ale ked to mozem schovat do mraziaku a bude to ok, je mi to jedno.

bianca
12. jan 2012

@blizennec ja sa stale divim ze ma niekto problem ofarbit potah lebo ja davam malo a ma hutne farby.Nechapem to ale asi to fakt bude tou potahovou.

lenocka23
12. jan 2012

@mizulienka jasne ze mozes zamrazit.... 😉

larah
12. jan 2012

caute koceny robim tu jogurtovu plnku len pre nas v malom lebo nam velmi chutila, ale mam len jogurt od raja a ten je celkom riedky.Myslite ze mi to do rana ztuhne? 😒

daducha
12. jan 2012

@larah no zalezi aku si dala slahacku.Ono ten krem je husty hned, nemusi tuhnut.Ak je tam zivocisna slahacka,tak staci pridat stuzovac a je to tuhe ,ak rastlinna,tak to musis mat huste uz teraz 😉

vecernicci
12. jan 2012

@mamina1978 barvičky používám wilton, ale teď jsem koupila pár sugarflair a už jiný kupovat nebudu, ten mléčný marcipán chytá celkově dobře barvy ať jsou kterýkoliv, ze začátku jsem používala jenom práškové 😉
@vera_vila snažím se 😀 tak normálně, nehrotím to
@mizulienka klidně zmraz, já mrazím všechno 😀

mamina1978
12. jan 2012

@vecernicci cize sugarflair je lepsi ? a radsej gelove farby ? pochopila som to dobre?

vecernicci
12. jan 2012

@mamina1978 mně se zdá, že dělají sytější barvičky, některý wiltonky jsou dokonce kazový a jsou jak voda a nebarví, už jsem takovou jednu měla a co jsem četla na dortech od mámy, tak jsem nebyla jediná 😠 takže ano, gelové barvy sufarflair se mi zdají lepší 😉 a práškové mám taky od téhle firmy a jsou super 😉

mamina1978
12. jan 2012

@vecernicci dakujem ti krasne za velmi dobre rady..... 🙂 🙂 😉 😵

vera_vila
12. jan 2012

holky, vystačí mi na Kitty velikosti 28x39 cm 2 kg potahovky?

vecernicci
12. jan 2012

@vera_vila já myslím, že stačí, ale takhle se to blbě odhaduje, ale mrkni tady, třeba ti to pomůže http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=114900

larah
12. jan 2012

@daducha uz je to lepsie asi som do toho stuzovaca dala trosku viac vody ako treba

vera_vila
12. jan 2012

@vecernicci Děkuji, uvidíme... Na 4 mm to vyvalovat nebudu, to budu mít asi míň... Tak to snad stačit bude

vera_vila
12. jan 2012

Holky zkušenější, na kolik CM výšky prokrajujete nejčastěji korpusy?

eliska22
12. jan 2012

Kočky neviete, kde by som zajtra mohla dostať kúpiť tie cukríky rubino?????? súrne 😝 V Bratislave alebo Pezinok, lebo tu v Modre ich nemajú ☹ Neviete v Tescu na Zlatých majú?

larah
12. jan 2012

ze vraj ciapka pre swingovu spevacku 😎

njonja
12. jan 2012

@mizulienka si poklad.-) Dakujem velmi pekne! idem si to kuknut!

njonja
12. jan 2012

@mizulienka ja mrazim pravidelne korpusy a su ok. dokonca sa mi potom este pelsie prekrajuju a tvaruju nerovnosti..

larah
12. jan 2012

to bolo na skusku ako to dopadne, roztopit cokoladu k MMF, nedrobilo sa to

dm1
12. jan 2012

@eliska22 neviem ako v blave ale u nas ich mavaju len v lidly