Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
17. jan 2016

@kubrt si krásna žena 😵

pativla
17. jan 2016

Tortičkárky môžm sa opýtať. Viete ta čokoláda z Lidla ak ju roztopím a dám na papier na pečenie a stuhnúť do chladničky po stuhnutí môžem vykrajovať tvary napr. noty alebo sa to bude lámať??? Ďakujem. Dá sa to urobiť inak???

lamps
17. jan 2016

@pativla myslím, že sa bude lámať. Ja by som noty vykrajovala z čokoládovej hmoty alebo z obyčajnej poťahovky zafarbenej na hnedo

kubrt
17. jan 2016

@jakelina ha, ha bejvávalo. Ozdobný tukový prstenec schovaný pod stolem a roky - mrchy jedny - taky závratně přibejvaj 😀 😀 😀 . Ale potěšilo 😉

kubrt
17. jan 2016

@lamps se tu u PC fakt červenám. 😅 Všechny vás tu nesmírně obdivuji. Ta preciznost a nápady některých - hledím s otevřeno pusou. A co to dá práce víme všechny. 😝 Kurt Vonnegut napsal. Když budete dělat nějaký druh umění, a je uplně jedno jak mizerně, vaše duše poroste. 🙂 Proto pečeme ! 🙂

stebota
18. jan 2016

@lamps tie ruže sú ako živé krááásne 😅

mizulienka
18. jan 2016

@maya30 nadherne...na tvoje torty sa mozem pozerat od rana do vecera...neskutocne...nerozmyslala si, ze sa tym aj budes zivit? 😉

tinuskaha
18. jan 2016

dievcata idem si sem po radu...idem zase piect 🙂 a chcela by som orechovy korpus ..nejak sa ho bojim,aby nebol suchy alebo prilis mastny aby sa dobre krajal...takze uvitam overene recepty 🙂 forma priemer 26cm...dakujem krasne

nika1985
18. jan 2016

@tinuskaha ja robim na vsetko mramor na vela sposobov na 6vajec 375 muky a z toho som dala asi 150 orechov a odoberiem trosku oleja

haannka
18. jan 2016

@maya30 BOZE...toto je dar z hora...nieco neskutocne dokonaleeeeee

haannka
18. jan 2016

Chcem Vas velmi pekne poprosit o najosvedcenejsi recept na krajku. Mne sa nejak nedari ☹

kukulka1
18. jan 2016

@tinuskaha robím ako Nika1985 ale olej nedávam vôbec,kedže orechy sú dosť mastné.

oliviastaa
18. jan 2016

Prosim Vas viete mi poradit plnku, cim potriet tortu NAMIESTO marcipano, potahovej hmoty? Chcela by som mascarpone, ale samo o sebe asi stecie :/ vopred Vam krasne dakujem!

sticker
18. jan 2016

@nika1985 Nika prosím ťa, tiež som hodila otázku o orechovom ceste, len sa stratila v tom množstve, tak ťa idem otravovať..... Množstvo múky ponechávaš, alebo koľko pridáš orechov, toľko odoberieš múky? A narastie bez problémov? Lebo tiež som uvažovala spraviť ho na spôsob mramoru, teda bledú verziu, len tam na 4 vajcia je 150 ml oleja, tak neviem teraz či ho úplne vynechať, či dať napr. 70-100.... Moc ďakujem 🙂
A ešte sa chcem opýtať, ako by ste spravili vzor na pingpongovú raketu? Nerobili ste niektorá? 🙂

jakelina
18. jan 2016

@oliviastaa marcipánová potahová hmota se na dort nepotírá, ale vyválí a na dort položí jako kus. Potřít dort můžeš jakýmkoliv krémem, nemá proč z dortu stéct. Stačí dát do lednice a krém na tom drží krásně.

oliviastaa
18. jan 2016

@jakelina dakujem za koment, ja viem ze sa marcipan nepotiera 🙂 bolo to myslene: plnku na potretie torty namiesto potahovky 🙂 a skusali ste to uz? nepraskalo to casom? ja som to totizto skusala a praskalo to, nebolo to esteticke.

nika1985
18. jan 2016

@sticker ja mam pisane na 6vajec 150ml oleja nedavam celych a ano o to mnozstvo orechov menej muky. narastie v pohode klop klop. Ja viem ze sa tu uz niekto pytal len som nestihla ze kto 😉

sticker
18. jan 2016

@nika1985 A prosím ťa, aká je naj plnka k tomu? Či je to úplne jedno. Pretože plnku nechali na mňa a keďže ja orechové nemám rada, tak si ani neviem predstaviť akú plnku... či čoko, alebo pribináčik, mascarpone... no netuším 🙂 A moc ďakujem. Inak ja to mám tuším z dortomanie ten recept a vážne 150 na 4 vajíčka 🙂 A na 6 vajec dávam 225ml oleja 🙂

nika1985
18. jan 2016

@sticker uplne jedno kazdemu chuti nieco ine k tomu ale vacsinou si pytaju karamel alebo mascarpone coko co som tam sledovala.

sticker
18. jan 2016

@nika1985 Moc ďakujem za odpovede 🙂 Tak budem mať premiéru aj v korpuse aj v plnke 😀 Mascarpone som v čoko ešte nerobila 😀

nika1985
18. jan 2016

@sticker drzim palce 😉

jakelina
18. jan 2016

@oliviastaa já potírám ganache a to nepraská, pár stran dozadu jsem dala fotku. A máslový krém taky bude hezký, horší je to se šlehačkou nebo tvarohovým krémem, ten časem není nic moc.

lailuska
18. jan 2016

@maya30 neskutočné, jednoducho nemám slov 🙂 🙂 🙂 Krááááása

tinuskaha
19. jan 2016

@nika1985 dakujem pekne za recept na orechovy korpus 🙂 podaril sa jeho plna forma 🙂 sa normalne vytesujem prvykrat som ho robila a podaril sa 🙂 😵 dakujem este raz

tinuskaha
19. jan 2016

hotova na zajtra 😉

tinuskaha
20. jan 2016

dievcata kolko by ste pytali za tu tortu smajlika??nie som v tychto veciach zbehla a naviac som amater ale snazivy 🙂 (korpus mramor,plnka biela coko+jahody)kludne aj do IP ak nechcete sem....dakujem

vlastulina1
20. jan 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

nato ze si amater si peknu torticku spravila 🙂

pristela
20. jan 2016

Holky vas nejak nestiham vobec citat :( ma tie vianoce uplne rozhadzali 😀 abo ta zima co mam v pracovni vcul 😝 pridavam tortuse

jarka800
20. jan 2016
Používateľ jarka800 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarka800.

Krasne torty 🙂

sticker
20. jan 2016

@pristela Ďalšia várka nádhery!!!! Dokonalé tortičky, ako vždy 😵