Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

patricia160389
22. sep 2015

@su nadherne tie torty chcela som sa opytat kde ste zohnaly tvar tej elzi chcela by som to dat dcerke k 7 narodeninkam a neviem to zohnat dakujem

michaela3011
22. sep 2015

@lokalistin to by bolo supeeeeer 😍😍😍😍😍😍 len mam problem, robila som si poriadky v objednavkach 😅 ta torta ma byt na 16.10. 😅 boze fakt som bola v tom, ze je na november 😀 😅 nepotrebujes ju v ten termin? 😕

pristela
22. sep 2015

Holky vkladam aj sem tortusky z casopisu, ktore som skor nemohla uverejnit aj s postupmi mozno niekomu pomoze niekedy, i ked fotky desne ale tak ked to po mne chcu a ja makam naj v noci ..sa neda inak 🙂

lokalistin
22. sep 2015

@michaela3011 nepotrebujem, hod fotku aku presne chces, ono je viacero podobnych, napis na fb aj adresu kde ti to mam poslat

lokalistin
22. sep 2015

@pristela a @stebota je nasa? som nejak nepostrehla, no zavidim, ja nikdy nic nestiham hruza so mnou

pristela
22. sep 2015

@lokalistin jj, nevim odkaal, ale nasa je 😉 a ty tu budes kedy ?

lokalistin
22. sep 2015

@pristela ach ja dojdem tusim 19.12. a odchadzam 28.12.

stebota
23. sep 2015

@mojmacik velmo pekne dakujem pridu mi ako ozajstne diki 😉 😉 😉 😉

stebota
23. sep 2015

@pristela Taaaaaaaak predpokladám že ide o kávu stretko v Topolčanoch kde sa môžeme dohodnuť napr.pred kostolom 😀 😀 😀 😀 dátum od 28.9.-2.10.a vy píšte čas kdo má malé deti a tak neviem kdo všetko k nám patrí jasné že naše auto z Klopačky 😅 😅 či ešte dakto? Kedže chodím do roboty pre mňa vhodné po 15:00 idem na operáciu 5.10. takže potom budem marodiť ak by nevyhovoval tento termín tak po 9.10 môžem aj do obeda hádam už budem schopná chodiť ked nie dogúlam sa 😀

stebota
23. sep 2015

@lokalistin som vaša a ty?

kubrt
23. sep 2015

@pristela no já zírám 😕 😕 😕 ještě i vzorek si lepila na kolo. 😝 No když si někdo holt přeje horské kolo tak to MUSÍ být horské kolo 😝 .Jinak perfekt postupy a velký dík za tvé příspěvky a rady. A hluboká poklona za tvá veledíla. 🙂 A šetři séééé 🤐

kubrt
23. sep 2015

@katrin21 já jsem ted dělala dceři k 15 taky bez potahu. Do 2 mscarpone jsem zašlehala 2 šlehačky a jeden tvaroh tučný z vaničky + asi 150 mouč cukru a creme ole od oka. Na chut výborný. Zdobila jsem špičkou po celém dortu. Ten tvaroh tam moc chutnal, ale zdobila jsem hned- za chvíli by to zpórovatělo. A creme ole taky opatrně-jednou jsem to přepískla a měla tuhé hroudy. 😀 Foto mám ještě ve fotaku. časem dodam 🙂

antenka1
23. sep 2015

@pristela ked som si pozerala uz dávnejšie TS tak pri tej bicyklovej si hovorím - koksooo jaky blaazen sa moze s tymto tak vyhrat! 😀 A kukaj nasa Zanet 🙂

lokalistin
23. sep 2015

@stebota ja som Chrabrany

stebota
23. sep 2015

@lokalistin jeeej ja Hrušovany.Kúúúúúúúúúúúsoček.

katrin21
23. sep 2015

@kubrt cream ole urcite nie..... to uz by som radsej spravila maslovu plnku, ktora vydrzi....
ale chcela som nieco z tym mascarpone... vobec neviem, co s tym teda spravim.... co uz....

lokalistin
23. sep 2015

@katrin21 staci podla mna praskovy cukor a vanilku, ale mascarpone v tenkej vrstve lubi ibschnut, takze by som to natrela tesne pred podavanim

katrin21
23. sep 2015

@lokalistin no to prave nechcem.. chcem to robit v piatok a oslava je v sobotu...

lokalistin
23. sep 2015

@katrin21 tak ju potom skus prikryt potravinarskou foliou

katrin21
23. sep 2015

@lokalistin asi na to kaslem.. spravim maslovy povrch a dovidenia... nemam nervy to riskovat, co to spravi a ci to vydrzi... stara dobra maslovo pudingova plnka vydrzi a pekne stuhne... co uz...

lokalistin
23. sep 2015

@katrin21 ale cosi-riskovat treba, bez toho je zivot nudny kuk @lamps do albumu, ona robila jogurtovy krem tusim na svadobku,tym ju obtrela a ze neobschlo, tak neobschne ani tebe a mascarpone je lepsie ako maslo-ja lubim aj trosku vajcaku, alebo amretto do toho 😉

katrin21
23. sep 2015

@lokalistin mne maslo nevadi, ja mam rada aj maslove plnky, ale bude to zltsie ako s mascarpone.. pozriem ten album este..

zuzka7512
23. sep 2015
kubrt
23. sep 2015

@katrin21 krém jsem dělala v neděli ráno, dojídali jsme v úterý a nijak konzistenci nezměnil. I když jsem ho mohla udělat tužší. Anebo udělej samrolový krém nebo jak se to jmenuje - vařený sníh z bílků.

Nemůžu si odpustit foto na kterém je vidět z čeho měla ta moje kočka největší radost 😀 😀

katrin21
23. sep 2015

@kubrt ja to chcem tiez pre dceru k 15tim 😀
to je ten krem na tejto torte? krasna je ...

svetlo55
23. sep 2015

Ahojte žienky, nemáte náhodou inšpiračky torty v karamelovej farbe s hnedými kvetmi?

kubrt
23. sep 2015

@katrin21 ano, to je ten krém, který jsem popsala výše. Jsou někdy holky na zabití co? 😝 Tedy ta moje je vrchovatá nůše nálad 😀

katrin21
23. sep 2015

@kubrt moje je celkom v pohode nastastie, to ja som bola horsia pubertacka . 🙂
este k tej plnke... ta davka, co si napisala, to bolo len na potretie zvonka, alebo aj si s tym plnila? resp ak nie, cim si plnila? co sa k nej hodi, ake cesto a plnka?

rybycka11
23. sep 2015

dievcata, som tu nova a nie som ani cukrarka iba vasa fanninka,ale som v nemom uzasae,ake ste neskutocne sikovne a talentovane , naozaj kazda jedna torta prepracovana , nieco krasne, mate moj velky obdiv ...🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

rybycka11
23. sep 2015

niekto z okolia ziliny s krasnymi tortickami,mala by som zaujem dat si nejake urobit,nakolko chystame teraz niekolko oslav 🙂 🙂 dakujem za kazd tip