Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
19. sep 2011

@peroli a jak se to dělá, aby se ty barvy uvnitř dortu střídaly???

peroli
19. sep 2011

@jakelina uděláš normálně těsto na roládu, půlku obarvíš kakaem, každý těsto dáš zvlášť do pytlíku (buď bez trubičky nebo s nějakou hodně velkou) a na pečící papír nastříkáš napřed světlý pruhy (s tak cca 3cm odstupem) a pak do mezer nastříkáš to tmavý těsto..

peroli
19. sep 2011

@jakelina jednou jsem to myslím zahlídla i na mimáči... zkusím pohledat 😉
já tady tu svou dělala z 1,5 plátu... tu půlku jsem ale nastříkala obráceně 😀 tak jsem ji pak musela okrájet aby to bylo stejně 😅 😀 tady samozřejmě není vidět ale ten prostředek je ze 3 dílů 😅 😀

jakelina
19. sep 2011

@peroli aha, no snad to dobře chápu, tu spodní vrstvu bych pochopila, ale jak to děláš na to, aby to tak hezky drželo???

peroli
19. sep 2011

@jakelina ha, to bylo rychlý http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=113754 😵

plnila jsem to rajčatovou marmeládou a tím čoko krémem - pudink + čokoláda + máslo... máte na to někdo přesnej recept? já ho dělala podle svýho starýho máslovýho jen navíc s tou čokoládou..

jakelina
19. sep 2011

@peroli děkuju moc.

peroli
19. sep 2011

@jakelina jako myslíš na sobě? ten jeden plát jsem rozkrojila na půlku (to jsou dvě patra) a to třetí bylo z dalšího plátu (ale už jen z poloviny)..
takhle jsi to myslela?

peroli
19. sep 2011

@jakelina ona ta dorta totiž nebyla moc velká.. cca tak 20x30cm.. takže bohatě stačil jen ten 1,5 plátu 😉

jakelina
19. sep 2011

@peroli jo už jsem to pochopila, já jsem myslela, že se to ve víc vrstvách už na sebe nastříká a peče a pak to po patrech rozřežeš, to jsem nechápala, jak by to šlo tak hezky udělat. Už vím jak na to. Super nápad. Děkuju

jakelina
19. sep 2011

@peroli uvažuju, že by to šlo nastříkat i do kruhové formy a udělat kulatý dort, ale bylo by to pracné, péct zvlášť tři kulaté pláty. Muselo by se to nastříkat po obvodu a dvě patra začít třeba světlým a jedno naopak, aby se to hezky střídalo.

peroli
19. sep 2011

@jakelina hmm, to asi jo... leda upéct ten plát a z něho to vykrojit, jestli by se tam dva kruhy vešli 😕

peroli
19. sep 2011

@jakelina tím že jsem tu půlku plátu nastříkala obráceně (na šířku místo na délku) tak to mám všechno na stejno.. 😒 jsem si tu půlku toho pečícího papíru špatně na ten plech nachystala a všimla jsem si toho až jsem to dávala do trouby 😒

pattinka
19. sep 2011

@petusko tie perličky na torty čo si zhanala pred 4 mesiacmi, len ja som si všimla dátum kedy si ich zháňala až keď som Ti poslala správu 😀 sorry 😵

dajna11
20. sep 2011

dobré ránko žienky......prosím vás,ktorá robíte kytičky na drôtikoch....ako mám začať?včera večer som sa trápila s tým,neviem ako tú pásku omotať a či všetky stonky omotať alebo až ked to už viažem dokopy listek ku lístku....ako začať tú pasku omotávať,ked ja som ju tam len machtala.....asi to chce len trik a cvik že?

bianca
20. sep 2011

dobre ranko zienky sikovnice.Neviem co malej na narodky upiect a uz je to za chvlku tu 😖

dajna11
20. sep 2011

@bianca pre dievčatko je to radosť piecť,aspon pre mna,lebno to je farebné,detské,ružové,červené....kvetinkové,motýlikové....krásne.

dadka212
20. sep 2011

@bianca no 3 roky, to už si aj sama povie čo by chcela nie? zajtra má zas moj Matúško a muž meniny a tak sa mi nechce nič robiť, jednak nemám poťahovku a na domáce torty som hrozne lenivá 😖 asi to urobím budúci týždeň ke´d má muž narodeniny a budú mať spoločnú velkú tortu...

anibas
20. sep 2011

@bianca jéééééj aj môj Filip je 25.09. 😅 😅 😅 😅 veď pre dievčatká je radosť robiť torty 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
20. sep 2011

@dajna11 ked maš drotik obalený - tak napichuješ rovno lístky a lupene, až ked viažeš dokopy, tak znova omotávaš, pásku si ešte prestrihni po dlžke na polovicu, aby bola široká 5 mm, natiahni koniec - aktivuješ týmto lepidlo na páske a pomaly omotávaš. začať je najhoršie, potom ju naťahuješ a omotávaš a pridávaš dalšie lupena na drotikoch - píšem 1 rukou - Filip sa po mne vešia 😀 😀

dajna11
20. sep 2011

@anibas jé dakujem,ani som nevedela že je na páske lepidlo 😀 😀 😀 kúpila som si holý drôtik,zistila som že jeden druh je moc tenký ale mám aj hrubší tak skusim na ten,takže ho musím najprv obaliť?aby každý lístok či kvet mal obalenu stonku po celej dlžke až po hlavičku?

molka
20. sep 2011

Ahojte, potrebujem radu skúsených cukrárok. 🙂 Chcem dcére upiecť tortu s čokoládovým krémom. Pôvodne som chcela piškótový korpus potrieť džemom a na to dať krém, ale dcéra nechce, vraj jej tam ten džem nechutí. Ja sa ale bojím, že potom to bude príliš suché, ona tam nechce ani žiadne ovocie, len korpus a krém. Dá sa to ešte niečím nenápadne zvlhčiť, aby to nebolo suché, ale aby to ani nebolo cítiť, že som tam niečo pridala?

lussy23
20. sep 2011

@broucek2 - krásne
@pipka - krásnučká

lussy23
20. sep 2011

@molka môžete tortu pokropiť ovocnou šťavou.

molka
20. sep 2011

Aj na to som myslela, len sa bojím, že tam práve bude cítiť tú ovocnú chuť.
Ešte som sa chcela spýtať jednu vec - aké sušené mlieko je najvhodnejšie na prípravu falošného marcipánu?
Viem, že mám veľa otázok, ale nepečiem často a tento rok k nám príde na oslavu veľa ľudí, tak nechcem nič pokaziť. 🙂

jakelina
20. sep 2011

@molka mléko polotučné a můžeš pokapat rozpuštěným máslem.

molka
20. sep 2011

@jakelina maslo ma teda vôbec nenapadlo, ďakujem za radu. 😉

dadka212
20. sep 2011

@molka ak urobíš mramorový korpus ten je velmi chutný a taký "vlhký" vôbec nie je suchý je skoro ako bábovka, aj to bežne robím bez džemu lebo tiež ho moc nemusíme v torte dávam len krém a korpus poprípade niekedy pridávam ovocie 😉

dajna11
20. sep 2011

tak toto je moj prvý pokus...

molka
20. sep 2011

@dadka212 áno, chcela by som robiť mramorový. Dúfam, že všetky recepty na mramorový sú rovnaké, aby práve ten môj nebol suchý. 😅
Inak ja veľmi rada pečiem, ale s tortami nemám dobré skúsenosti. Korpusy mám vždy vypuklé - v strede bubon a po bokoch tenké, takže je problém ho vôbec prekrojiť.

dadka212
20. sep 2011

@molka mramorový, ktorý robím ja je tento
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2904
tento zvykne mať na vrchu kopček, ale splasne prípadne ho stačí otočiť a on sa vyrovná....treba piecť na max 150stupňoch, podla trúby