Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akapulko
8. jan 2014

@mrka2 fuuuu 😝 tak aspon mas to hackovanie mna to hackovanie nechytilo 😒 len ja by som piekla apiekla🙂))len eurace to je masaker 😀 😀

mirunda
8. jan 2014

@pear moc děkuji! Spotřebu jsem myslela toho marcipánu, ale to jsi taky napsala 🙂 Teď se ještě peru s otázkou, jestli už hotový marcipán nekoupit - třeba něco takového - http://www.eshop-lilie.cz/detail/2569869/k2-cuk.... Ty gelové barvy se mi líbí moc, do těch půjdu určitě!

pear
8. jan 2014

@mirunda Co jsem si kde načetla, tak tahle K2 je dobrá - velmi chválená. Osobní zkušenost nemám a už vůbec netuším kolik je jí potřeba. Ale zase z téhle potahové hmoty se prý nedají dělat figurky - prý fondán k fondánu nejde moc přilepit - takže nejlepší je ta K2 na potah a na různé figurky koupit či udělat jinou hmotu.

mirunda
8. jan 2014

@pear já figurky neumím, takže je určitě dělat nebudu 😀 Ale chtěla bych tam přilepit pak puntíky - kolečka.. tak si někde ještě počtu, děkuji za vše!

pear
8. jan 2014

@mirunda Tak ať se vše povede 🙂 a nemáš zaco 🙂

pralinka25
8. jan 2014

@katarina51 dakujem 😵

pralinka25
8. jan 2014

@voskovaeva potahovky vobec netusim kolko som minula nevazila som to ale cela torta vazila 11 kil aj nejake drobne

pristela
8. jan 2014

@mamcas @adrika202 ahaaa 😀 no jo, to som ja 😀 😀 😀 ale je pravda ze som tam teda hoooodne dlho nebola ☹ ☹ nestiham ani to uz a ako pise @mrka2 tiež knihy, nula bodov ☹ ☹ ☹ jedna z mojich obrovskych lások a uz som necitala snad pol roka nic ☹ ☹
minule mi známa vraví, že aka je unavena ze este len dosla z prace /16hod/ že ne ako ja som v pohodke doma 😕 😕 😕 , som jej povedala ze ja som este v praci, tak velke oci na mna že kdeeee???? vravim vsak doma, tak sa zacala smiat, že ale ona bola v PRACI-robiť 😠 tak som jej opisala, pred vianocami moj kazdy den, o 10hodke som vstala, hned do pracovne makat a o 5v ráno som z pracovne sla spat a toto dokola, no na hlavu, utahana ako pes, a ked konecne dosli peniazky na ucet tak zaroven dosiel aj list na zaplatenie odvodov a bola som v ...... ☹ ☹ ☹ a to sa mi uz viac krat stalo, že ludia nechapu ,že to čo robim je normalne moje zamestnanie 😠 , si myslia asi ze sadnem na hodku denne za stroj a ostatok sa valam pred telkou ☹ a o peniazoch ani nevravím ☹ , @mrka2 a ty že 9€ za kilo, po prdeli by si si zaslužila 😝 vsak ti odchadzaju, ruky, chrbat, spotrebice...aaaale keby si blizsie tak si u teba objednavam torty a pak ich predavam dalej 😀 😀 😀 😀

eliska22
8. jan 2014

@lucula73 presne aj ja rok do práce a z práce piecť a stále bordel, bordel na nič čas, takže tento rok som si povedala po 3 rokoch pečenia dosť a idem robiť niečo aj pre seba a tak 🙂 tento rok sa chystáme aj malovať celý dom a bude treba aj niečo poopravovať 😝
a sranda, že tak som zatvrdla, že sa nedám presvedčiť na tortu (lebo ja som bola vždy mäkká), až som nepríjemná ak niekto moc dobiedza, lebo ľudia to nevedia pochopiť, že koniec...že teraz keď som sa tak vypracovala tak končím, tak sa smejem, že to nevideli Vaše niektorých diela 😀 😀 😀

eliska22
8. jan 2014

@pristela ľudia si asi myslia, že to sa samé ušije a upečie a ty len polihuješ, nikto kto nerobil takúto ručnú prácu - šitie, pečenie a podobne, tak si to nevie predstaviť, čo to obnáša, hodiny a hodiny práce to sú nezaplatenej 😖

lucula73
8. jan 2014

@eliska22 tak tak.........jja celkom ešte nechcem skončiť,lebo asi budem bez roboty,ešte neviem čo fico s kalinákom na nás nachystali,tak potom mi aj torty budú dobré,ale momentálne cudzích a nových už odmietam rad radom,ja som aj tak iba jednu-dve piekla,ale ako píšeš,z roboty do kuchyne a všade stále bordel 😠

vlada111
8. jan 2014

@pipka ako dve ďalšie torty, ešte vo foťáku ☹

vlada111
8. jan 2014

@eliska22 oja reč, ja tiež len blízkym a dobrým kamoškám. A to mám aj tak stres 😀 Ale vypisujú mi na facebooku a aj tu, či im neurobím, všetkých rad radom odmietam. Odpíšem im, že by sa nedoplatili :D Raz mi jedna napísala, že nevadí, že nech si vypýtam. No radšej som jej tú sumu nenapísala :D :D :D

pipka
8. jan 2014

@vlada111 no kraaaasa 😝 😅 😀 tak sup sup stiahnut 😉

mirka100911
9. jan 2014

Baby, prosim prosim, fotopostup, alebo inspiraciu na konikov... 😀 Postup som nikde nenasla, len par inspiracii, ale nic sa mi nepaci.. Pre 5 rocne dievcatko... Dakovala... 😀

99deni
9. jan 2014

kocky poradte ako urobit tortu z lietadlom..napr takuto?zaklad torty mi je jasny ale lietadlo celkom nie.. tak ak mi poradite budem rada

elamaslakova
9. jan 2014

@99deni tu sú nejaké postupy možno ti pomôžu http://www.pinterest.com/search/?q=tutorial+aer...

jakelina
9. jan 2014

@mirka100911 Tady ten koníček se mi moc líbí

vlada111
9. jan 2014

@pipka ešte furt nič, manžel ma zanedbáva a ja to z tej jeho megamašiny neviem dostať.

vlada111
9. jan 2014

@pristela jaj moja toto poznám, ja doma makám tiež, stále niečo riešim a kamošky na materskej kukajú na mňa, že šak prečo neprídem na kávu a ona koľko toho mala dnes, že ide práve z kozmetiky. No ja som na kozmetike ešte nikdy v živote nebola 😠

jakelina
9. jan 2014

@vlada111 já taky ne 😀 😀 Taky podle toho vypadám, ale já si na to nepotrpím a honím se přesně jak to píšete Žanetkou. Pracovala jsem celé těhotenství a hned po návratu z porodnice i v šestinedělí. Byla jsem sice doma a dělala z počítače, ale ti co to nezažili si asi myslí, že celý den ležím a pak jak se moc nudím, tak si na hodinu sednu před monitor 😝 😝

aduskatt
9. jan 2014

@jakelina to poznam, tiez maju niektori pocit ze tym, ze pracujem z domu, tak sa asi urobi vsetko same a obcas, ked idem ranajkovat o piatej poobede, sa divia, co som doteraz robila........ale neriesim......jeden taky vytazenejsi pracovny den bol manzel doma a nestihal sa divit, zapriahla som este aj jeho a mali sme co robit, aby sme si stihli na pol hodky na obed odskocit...

vlada111
9. jan 2014

@jakelina najhoršie na tom je aj to, že si myslia aj mnohí kolegovia, že sa nudím a popri tom mám zodpovednejšiu robotu ako oni, tak neviem ako by som ju mohla robiť, keby som sa doma vyvaľovala 😠

tertery
9. jan 2014

Holky, prosím o radu. Dělám už asi 6 dort a myslím, že s mei vždy daří, ale když koukám na videa, co se dělají figurky atd. mám pocit, že ta moje hmota je hned jakási vyschlá sem tam popraská a jen chviličku na vzdichu už má dost. Všichni mají takové hladké a jemné se kterýma se dají dělat zázraky, nevíte, čím to je? Potah je vždy super, ale na modelování detailů, figurek atd. s emi to zdá naprd. Moc díky

79zuzana
9. jan 2014

@elamaslakova dakujem, Google a pinterest som presla ako prve 😉 myslela som take torty co uz niektore kocky robili....ale uz mam nejaky napad v hlave, sice ako sa poznam tak to aj tak budem prerabat za pochodu 😀