Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikanika28
13. aug 2010

@sisa.b panecku, tak to ja by som asi nedokazala fungovat, keby som bola do rana hore 😕 😕 . No a k tym americkym cukrikom...ja neviem teda, ale akosi sa mi to nepozdava, zda sa mi to akesi jemne, uz som zistila, ze sa musia dlhsie nahrievat v mikrovlnke ako klasicke a viac cukru tusim treba dat...no uvidim pri modelovani...tebe sa s nimi dobre pracuje?

penny13
13. aug 2010

Baby, vy čarodejnice! To ste kde také krásne torty vykúzlili?
A malej Nelke prajem všetko naj k prvému rôčiku.

sofi07
13. aug 2010

hej sisa, aj ja si ta pamatam 🙂, to su hotove perletove kyticky na takom drotiku, kupila som ich v peceni hrou, kosik je patchwork, to by inak vyzeralo, keby som vypletala :D
sisa, je to uplne lahke, vyvalkala som si pas siroky ako vyska kosika a dlhy ako obvod kosik a otlacala patcwork postupne vedla seba.
a podlozka kosika je karton obaleny takym vrubkovanym papieroma celofanom
veru, sa to tu riadne rozbehlo, nemam sancu sem chodit pravidelne a sledovat vsetko 🙂

zlatat
13. aug 2010

@mrka2 presne kôli tomu, že sa mi to nechcelo zarábať som prešla na kupované hmoty ... nooo nejako som spohodlnela. Ale už som si objednala WI - prišiel mi papier zo sociálky, že mi schválili OČR-ku, tak ju miniem na poťahovku 😅

@vinka wow, že grilovacie - to som ešte nepočula 😕
@deni_v22 krásne tortičky - máš šikovnú dcérku - žeby som aj ja zapriahla svojich synov do pečenia? 😀
@sofi07 tak na teba sa nechytám ani zďaleka ... len som čumela na tie tvoje krásne torty a nechápala som. Ten pník vyzerá ako ozajstný a tie hríby? Myslela som, že si bola na hubách v lese a ukázala si nám svoj úlovok. Klobúk dole. Ako dlho pečieš torty?
@sisa.b aj ja má patchwork košíkový vzor - vyvaľkala som si hmotu na obdĺžnik, ktorý bol vysoký ako torta a len som šablónu pritláčala na hmotu s tým, že som kraje prikladala tak, aby na seba nadväzovali. Išlo to rýchlo. Keď sa mi lepilo na PDT, tak som si šablónu posypala solamylom a už to išlo jedna báseň.

zlatat
13. aug 2010

@sisa.b baby, obdivujem vás, ja by som nedokázala fungovať tak, že by so robila do rána. Ja keď viac nocí po sebe nespím ( kôli krpcovi, keď sa často budí ), tak som cez deň nepoužiteľná.

sisa.b
13. aug 2010

dievcata a spoje ste potom ako zahladili? lebo teoriu obtlacania a potahovania viem, len pri MMF sa mi nikdy nepodarili spoje urobit tak, aby ich nebolo vidiet 😒 z toho mam strach, asi radsej budem vypletat 😀 😝

hejdita
13. aug 2010

@sofi07 naaadhera mas sikovne ruky a ta s tym babatkom to je nadhera ja som este stale neprisla nato ako robit spravne ten bielok s cukrom 😀 😀 😀 aj ked si mi radila o sto sest neviem budem musiet skusat lebo tie tvoje torty su naaaaaaaaadherneeeeee opravdu aj ruze aj ten pen no si mi vyrazila dych krasa 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
len nedavno som na teba myslela 😅 a ked som tu videla ze sofi tak som hned isla pozerat ci si pridala nejake fotecky 🙂 a nesklamala 😉

zlatat
13. aug 2010

@sofi07 to by ma nenapadlo s tortou potiahnuť aj podnos - dobre to vyzerá.

maca77
13. aug 2010

baby nemáte náhodou nejaký jednoduchý recept napr. na čokoládové guľky alebo niečo podobné... zvyšilo sa mi dosť piškotoveho cesta keď som orezávala korpusy, tak by som to chcela využiť... dík...

zlatat
13. aug 2010

@maca77 však sprav klasika punčovinu - rozmrv piškótu pridaj krém, trochu džemu, rum a sprav z toho hmotu, z ktorej potom vytvaruješ guľky a máš to. U nás má punčovina najväčší úspech - deti chcú len tú 😀

@sisa.b ja som tie spoje zahladila v pohode - ale to som robila z PDT

vinka
13. aug 2010

@sofi07 tak toto sú iné torty.Pána to kedy ja budem také robiť 😕

sofi07
13. aug 2010

@zlatat dakujem tivelmi pekne,ten kosik s hubami bol pre mojho oca, stale je v lese a zbiera, uz nam idu huby hore krkom vsetkym, ale sladke este nedoniesol, peciem rok aj nieco

nikanika28
13. aug 2010

no, tak pivo uz je hotove...uz len vypit 😀 😀 😀

sofi07
13. aug 2010

@hejdita treba to len skusat, hejdu, bude to stale lepsie a lepsie, poleva musi byt tak akurat, ani husta, ani riedka 🙂, podla mna to zdobenie bielkovou polevou tak zjemni tie torticky 🙂. a dakujem za mile slova, potesili 🙂

sofi07
13. aug 2010

@nikanika28 tak to je perfektne!!!!z coho je pena?

zlatat
13. aug 2010

@nikanika28 super 🙂

sofi07
13. aug 2010

@vinka urcite si aj ty pokrocila za ten cas...🙂

maca77
13. aug 2010

@zlatat dík 😉 ešte som myslela, že trošku rumu, ale zas nie veľmi vhodné pre deti 😅

pánečku, tie torty sú super @sofi07 @nikanika28 😉

mrka2
13. aug 2010

@penny13 jeej, dakujeme!!!

zdenallicka
13. aug 2010

@maca77 Rum v dortu nesmí chybět!!! 😀 😀 😀

(se tu projevuju jak alkoholička!! 😀)

zdenallicka
13. aug 2010

@nikanika28 Dobré pivko..🙂

henikav
13. aug 2010

@yamahafazer ten spodok torty, co su akoby muslicky sa robi tak, ze sa da okolo valcek marcipanu, taky tensi a otlaca sa don kostica tato http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
tretia zlava na vrchu

zdenallicka
13. aug 2010

Heni, to už jsi třetí, co jí to říká...😀 (já jsem byla druhá 🙄 )

maca77
13. aug 2010

@zdenallicka 😀 rum to len vylepší 😅

vinka
13. aug 2010

@sofi07 no dakujem.Ale tak na tvoje nemám ešte.No to sú moje víkendové torty.A v nedelu idem robiť motorku teším sa ale aj bojím. 😝

henikav
13. aug 2010

@zdenallicka 😀 dik za info, ja teraz len tak veeeeeeelmi zbezne kuknem, tak som prehliadla, iba nakukam ze ake torticky pribudli. O 2 tyzdne mam statnice tak biflujem

henikav
13. aug 2010

@vinka nadherne su. Ten macko to je oplatka, ci malovane???

zdenallicka
13. aug 2010

@vinka Vinko, krása!! To nahoře na růžovém je co? Oplatka??? Nebo jsi to malovala???? 😲

zdenallicka
13. aug 2010

Sakra, zase jsem druhá.... 😕 🙄

vinka
13. aug 2010

ej malované ta čo ste.oplátka 😀