Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
14. aug 2010

@sofi07 pána to ty si takú motortku vymodelovala? 😕 idem odpadnúť. 😝

benjik
14. aug 2010

Ahoj,má to cenu psát pořád dokola jedno a to samé? Tedy pochvaly a obdivná slova? 😀 Nádherné všechny.nejvíc mě dostal ten bílý od @alionuska:nádhera. A beruška od @sofi07 jako živá.a u těch hub,jsem si také myslela,že se chlubíš se svým úlovkem z lesa,no a ten pařez,bomba.O těch perníčkách ani nemluvím.@anibas s tou bonboniérou sis teda vyhrála,krása.@hejdita roztomilá kočička.
Já ted trochu výletovala s dcerkou,tak jsem npekla.Jen dnes jsem dělala nepečený mandarín a pustila se do něj ještě než pořádně ztuhl.Jinak ted někdy budu dělat akorát dort pro Nelčinu sestřenku k 1.narozeninám.Ještě nevím co udělám.Sákriš budu muset ušetřit a už si taky koupit nějaké pomůcky.Nemám nic,ted jsem si akrát udělala radost novou velkou kulatou formou.

erika107
14. aug 2010

VCERA som robila syncekovi k 2 narodeninam moju 5 potahovanu torticku cim viac ich robim tym sa mi viacej dari. toto bola prva poschodova a na moje pocudovanie sa nenatrhla 🙂 xixi ... len mam otazocku babulky na jednej strane sa mi zacala potahovka z MMF topit ako to je mozne? a ja som taka truba vobec som si ju nenafotila len co som sa s malym odfotila pri torte som ale sikovna :(

benjik
14. aug 2010

@erika107 krásná,synkovi vše nej.Netopila se ti na té straně jak je vnitřek ledničky?

erika107
14. aug 2010

hej presne tam v predu ako sa otvara ladnicka nic a na zadnej strane sa mi topila :( ... to je tym? ... dakujem uz mam doma velkeho chlapa 🙂

erika107
14. aug 2010

a robila som pivo krstnemu k 50 a to sa mi cele akosik do rano roztopilo moze to byt tym ze tam bola pudingova plnka?

vinka
14. aug 2010

@erika107 Aj mne sa to stáva.A bola niekde hore v chladničke?Ja ju otáčam aj v chladničke 😉

maca77
14. aug 2010

@alionuska od úžasu nenachádzam slov 😵
@sofi07 @mrka2 lienky su obidve krásne 🙂

@erika107 aj tá tvoja autíčkova sa mi páči

ja som robila tortu synovi k 9.narodeninám snookrový stôl ... prvýkrát s MMF... robilo sa mi s tou hmotou celkom fajn, ale neviem ako dokážete robiť z takej hmoty aj postavičky, ružičky a všetko možné ... asi musím viac skúšať ...
zatuhnutá bola dobre, ale keď sme ju mali dlhšie na stole, tak sa trochu orosila a ten poťah sa začal akoby topiť ...mala som ju hore v chladničke - to môže byť problém?

sofi07
14. aug 2010

@vinka vytlacila som si motorku na papier, dala do euroobalu a na tom som si skladala tu motorku postupne a potom som to preniesla na potiahnutu oblatku.tieto technicke mi fakt davaju zabrat, tento tyzden ma caka kanoe 😕
baby, krasne torty ste napiekli, to robite vsetky z MMF? mne to MMF sa podarilo asi len dvakrat dobre urobit, mate moj obdiv, musim to zas niekedy skusit

benjik
14. aug 2010

@erika107 já tam dávám kus kartonu,ten to vlhko pohltí.

vinka
14. aug 2010

@maca77 Určite hej lebo tam je viac chladno a od zadu mohla primrznúť a ked si ju vytiahla sa roztopila.Aj mne sa to stáva.Preto dávam iba dole ak sa to dá 😉

vinka
14. aug 2010

@erika107 určite preto lebo aj mne sa rozropilo pod pudingovou plnkou.Môžeš dať pudingovú ale musíš riadne hustý puding dať.Ja dávam do pudingu ešte lyžicu hladkej múky aby bolo dosť husté.A od vtedy sa mi už pod pudingovou hmota neroztiekla. 😉

zdenallicka
14. aug 2010

@bianca Já si ty strukturfolie objednám na marcipán... četla jsem, že to jde krásně..🙂

@alionuska Nechápu.... 😵 😵 😵 (a dotaz - to máš některé dorty hotové až do víkendu v lednici, než je předáš?? Nebo je vydáváš postupně a všechny nejsou na víkend? ???)

@sofi07 Krásná... 😵

zdenallicka
14. aug 2010

@alionuska Aha, já to nedočetla... takže postupně...

maca77
14. aug 2010

@vinka budem musieť druhýkrát dať dole ... ja som donedávna vždy dávala torty do chladničky dole, až raz sa mi stalo, že sme mali prekrojený melon na poličke nad tortou a nakvapkala mi do stredu torty šťava z melónu, tak teraz mám obavy, že sa mi zas niečo vyleje

juliagregor
14. aug 2010

@sisa.b dakujem Ti krásne za výýýýýýýýýýýýýýýýbornú tortičku, bola presne podľa mojich predstáv a už je aj zjedená 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sisa.b
14. aug 2010

@juliagregor ja dakujem za pochvalu 🙂 rado sa stalo

a pridavam dalsi vytvor, co som nachystala na dnesnu grilovacku - expresne splacane a ozdobene prasiatko 😅

bianca
14. aug 2010

@sisa.b uuuuuuuuuuuuuuuzasneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.Robila si podla neakeho foto postupu?

sisa.b
14. aug 2010

@bianca robila som len ako ma ruky viedli 😀 😝 orezavala a placala vsetko od oka, na nejake fotopostupy nebol cas. ale inspiraciu som mala prasiatko od JankaT, samozrejme som zo zabudla ponariezat v tej rychlosti ☹

sisa.b
14. aug 2010

@juliagregor tak sa vam tam podarilo napchat tie velke sviecky? 🙂

sisa.b
15. aug 2010

tak zas sa mi "dari" ☹ z potahu doslova voda steka, pritom sa mi tu take teplo nezda. ani pismenka sa mi nedaju davat na tortu. a dieta sa rozhodlo nespat 😠 😠 😠

juliagregor
15. aug 2010

@sisa.b tie sviečky mali naspodku len úzku plôšku 😉 🙂 🙂 🙂 prsiatko je nádherné 🙂 🙂 🙂

bianca
15. aug 2010

@sisa.b tak to pred tebou klobuj dole lebo prasiatok som videla plno ,no toto je najdokonalejsie.Asi by som plakala keby ho jedli.S tymto by som spravila radost aj mojmu otcovi ,ci svokrovi 😉

bianca
15. aug 2010

@sisa.b uf ze 2:58.CHudatko.A aky potah mas?V tom teple ti nezavidim.

benjik
15. aug 2010

@sisa.b nááááááádhera!!!!

sisa.b
15. aug 2010

dakujem dievcata. ja som prave odovzdala poslednu. este som nespala, celu noc som nad nou sedela a uz mam toho akurat plne zuby 😝 z potahu mi normalne kvapky stekali, tak to bolo uplne o nicom robit ☹ davala som MMF. tuto si tak skoro nezopakujem - vaha 9 kil! 😝

penny13
15. aug 2010

@sisa.b - Nádhera. To bolo pre nejaké trojičky? A to prasiatko, no úžas! Vyzeralo ako skutočné a ani ste nemuseli zabijáť prasiatko 😉

maca77
15. aug 2010

@sisa.b ale je nádherná 😉

... ja som sa rozhodla, že z MMF budem robiť len keĎ nebude tak horúco ...

... prečo sa ten poťah tak topí? môže to byť z toho, že by som dala napr. málo cukru?

rybca
15. aug 2010

@sisa.b ta detska je nadherna, a to slniecko hore..🙂)))) super..:🙂))) a do prasiatka by som sa tiez hned pustila, s chrenom a horcicou..🙂))) mnaaaaaaaaaam...🙂)))))))

sofi07
15. aug 2010

@sisa.b ta je nadhernaaaaaaaaaaaa, zvieratka su uplne uuuzasne.zo vsetkzch stran je perfektna!aj prasiatko bolo suprove-.
@maca77 ja robim s WI a tiez sa mi v tomto pocasi topi....otras, nech uz to leto skonci.