Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
15. aug 2011

@karaa ja mam kupenu z ciech master martiny v peniazkoch ale este som ju neskusala nebola prilezitost ale baby na dortomanii ju velmi chvalia

karaa
15. aug 2011

@dm1 Danka dakujem a odkial si si ju objednavala?

dm1
15. aug 2011

@karaa z www.cukrarskepotreby.cz ale dala som si dovoz k sestre domov co zije v CR inak je dovoz na SK drahy 😝

tunylyk
15. aug 2011

tak aj ked trocha neskor,Kubkova na 3rocky 😉 motiv aj farby vymyslal drobec 😉

peroli
15. aug 2011

pááááni, tolik lajků 😅 🙂 🙂 všem mooooc děkujuuu 😵

peroli
15. aug 2011

ráda bych poprosila o další radu nebo postřeh a tak.. 🙂
mám pro dceru ke 14-tinám v plánu dortu - z bílé potahovky, na necelé polovině budou válečkem hvězdičky.. přechod mezi hvězdičkama a tou bílou plochou zakryju černým a bílým...nevím jak to nazvat.. motancem? (prostě takový to že vyválím dva dlouhý špagátky z bílé a černé potahovky a promotám 😅 je dohromady).. na tu bílou plochu vykrájím černý a bílý hvězdy a ty černý možná popráším stříbrnou prachovkou... na bílé části bude červenou napsána LINDA a na hězdičkové 14... je to srozumitelný? 😅
budu ráda za jakýkoliv připomínky, rady, vychytávky atak.. co je třeba lepší? vyválet ty hvězdičky až na dortě nebo před tím než ji dám tu modelovačku na dortu? a je lepší dát každou hvězdičku zvlášť nebo dát je po dvou - na velkou černou dát malou bílou a naopak?
Děkujuuuuu 😵

peroli
15. aug 2011

tím motancem myslím tohle - tady tu šňůrku u toho pytlíčku... jen tady je to ze dvou žůžových (jak říká Linda 😀 ) a já bych to měla z té bílé a černé

karaa
15. aug 2011

@dm1 jeeej, skoda Dani, lebo som akurat zacala googlit tu znacku a same chvaly ....

peroli
15. aug 2011

nebo myslíte že by ke 14-nám bylo vhodnější třeba spíš něco takovýho?

karaa
15. aug 2011

@peroli ten napad s ciernou a bielou je fajn, ale ak ma nejaku speci zalubu, asi by som isla do viac konkretnejsej torticky 🙂

gumkacka1
15. aug 2011

viete mi prosim poradit, ako by som mohla ozdobit mafiny na detsku oslavu? dakujem 🙂

peroli
15. aug 2011

@gumkacka1
tohle mám uložený 😉

peroli
15. aug 2011

@karaa speciální záliby má 😀 ale asi jako každej puberťák - skype, facebook, 😝 hudba, courání se s holkama venku, časopisy atak... 😒 jako třeba ještě ráda maluje, čte, hrozně ji baví upravovat fotky, 🙂 atd... ale dortu bych chtěla spíš nějakou "neutrální".. třeba tu co jsem poslala nebo dala ty fotky.. tohle jsou zrovna takový co by se jí určitě mooc líbily 🙂

zuzana124
15. aug 2011

@mariann2 ja mám pre inšpiráciu uloženú takúto tortičku 🙂

mariann2
15. aug 2011

@zuzana124 tá je super, ďakujem veľmi pekne, ak sa mi aspoň zďaleka takéto niečo podarí, tak sa vám potom pochválim fotkou

karaa
15. aug 2011

@peroli tak ked taku vseobecnu, tak ta so 16tkou je dobra alternativa... mozno viac farieb 🙂

blizennec
15. aug 2011

ahoj holky, měla bych jednu otázečku - jaká hmota se vám zatím osvědčila jako nejlepší na potah dortů a na modelování postaviček? já zatím potahuju s hmotou z marshmallow bonbonů a modelovat jsem zkoušela s K2, ale chtěla bych zkusit něco jiného. díky 😉

anibas
15. aug 2011

@peroli tá zelená 16 je super 😉 😉

kakajka
15. aug 2011

ahojte kocky, tiez velmi rada peciem a este radsej to jem 😀 😅 uz davno som rozmyslala, ze by som velmi rada vyskusala potahovanu, mohla by som vas poprosit o rady pre uplnu zaciatocnicku? aky tvar je na zaciatok najlepsi, aka hmota a celkovo, ako to tam "narvat" 😀 uvitam kazducku radu, dakujeeem 🙂

mrka2
15. aug 2011

@jakelina no tak ja idem skusit tu pivoniu s obycko srdieckom,ale uz teraz viem,ze to nebude ono... 😖

mrka2
15. aug 2011

@peroli moze byt aj tvoja pekna,ale aj mne sa hrozne paci ta zelena. no ale tvoja hviezdickova isto bude super a bude unikat 😉

dajna11
15. aug 2011

@blizennec WI a smartflex....flower je na modelovanie postavičiek super uplne

dajna11
15. aug 2011

@kakajka skúsila by som ako poťah K2,alebo WI....ten je super.....,alebo smartflex velvet...skús okruhlu,dobre potrieť kremom a nechať vychladnuť a ptom potiahnuť

xvitk101
15. aug 2011

Chtěla bych se pochlubit, jaký krásný dort mi udělala moje sestřička pro našeho Toma ke křtu. Ještě lépe chutnal, než vypadal 😵 😵

peroli
15. aug 2011

@karaa @anibas @mrka2 holky moc děkuju 😵 😵 😵
a poradíte mi i jak by se dali udělat ty pruhy? to asi nějak vykrájet nožem, co? 😕

blizennec
15. aug 2011

@dajna11 děkuji! o WI jsem slyšela docela chválu, i na ty postavičky je dobrý? flower moc neznám - kde např bych ho sehnala?

karaa
15. aug 2011

@peroli urcite nozom a nahodne vyrezi ako tak zapadajuce do seba 😉
a okrem Danky tu nikto nepouziva cokoladu? prosim poradit len dobru znacku 🙂

dajna11
15. aug 2011

@blizennec aj na postavičky je super....ja kupujem cez predajne na nete....je tu kopec obchodov,ale neviem aké su v čechách..

lucula73
15. aug 2011

@dadka212 ahoj a lego nemá rad ten 11r. chlapec?ja stále neviem čo pre 1O ročného,ale že má rad lego ....a dnes som si dala do googlu že torta lego a kopec obrázkov mi našlo,ja som sa už rohodla 🙂 ......to len tak tip...... 😉

blizennec
15. aug 2011

@dajna11 díky 🙂

holky poraďte prosím ještě. ségra mě poprosila o dortík ve stylu kill bill - něco podobného jako obrázek. poraďte čím/jak mám udělat tu krev?