Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
25. aug 2011

@lucisa jsem si málem krupla do textilu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@fattamorgana přímo pod potah ale nesmí přijít šlehačka.. 😉 a tvaroh myslím že taky ne.. 😉 dovnitř jo ale pod marcipán ne 😉

dm1
25. aug 2011

baby pomoooooc prave som sa dozvedela ze ta velka svadobna co robim na zajtra ide az do starej turej co je cez 50 km v aute v tomto hice 😢 . Tak teraz mam lepa jak slak dufam ze prezije prevoz. Stuzim to je jasne ale prvykrat uvazujem ze dam aj stredovu palicku. Boze neviem ci ju mam dat ci nie 😖

lucisa
25. aug 2011

@dm1 Jéé, Stará Tura, tam bydlela sestra mé babičky. Ale já tam byla snad jen jako malý prcek, vůbec si nevzpomínám. Ani si nejsem jistá, jestli nebydleli v okolí nebo přímo ve SL.

krasnulka
25. aug 2011

Prosim vás, poradite mi ako na takúto krásnu tortičku? Chcem ju upiect dcerke k 2.narodeninám,ale ja som uplny antitalent. Neviem ako mam ist na tvar kocicky Kitty a ako ju mam obalit akou hmotou. Skusala som synovi z marschmellow cukrikov ci ako sa to pise,ale dopadlo to zle, bola husta, tvrda a velmi sladka. Neviem co s tým,ale velmi tužim po tejto torticke.

mizulienka
25. aug 2011

@dm1 mozno nie je treba, ale ja by som asi dala, istota je istota...aspon budes kludnejsia.
Aka velka je ta torta? kolko bude mat kg?

mima595
25. aug 2011

@dm1 - vystuz co najlepsie, ako sa len da...
ja som pred 2 tyzdnami robila tortu, potahovana WI, vrchny okraj okliestikovany a po 10 minutach v aute sa mi zacal potah zosuvat dole, normalne sa odtrhlo od odkliestikovaneho smerom dole a vznikla stam asi 2 mm medzera

dm1
25. aug 2011

baby nestraste ☹ . Este len plnim ale odhadujem ze bude mat tak 10kg. no na paradu veru 😔

katy1979
25. aug 2011

@mima595 jejda nestras toto ked mi urobi torta v tomto teple

@dm1 tak mne ide torta len 30km 😀 prva otazka bola ci maju klimu v aute. vypeckovat klimu na 20 stupnov a nenechat ju smazit na slnku a myslim ze to prezije. vsak to tiez mam taku ozrutu vyse 10kg.

katy1979
25. aug 2011

@dm1 nemoze previezt tie poschodia samostatne? ci mas ju tak ozdobenu ze sa neda?

katy1979
25. aug 2011

@krasnulka uplne jednoducho. ja peciem tri platy na velkom plechu. na nete si najdi obrazok kitty urcite ich kopu vyggoglis. ten si vytlac taky velky aky potrebujes. na kazdy plat prilozim a obrezem podla obrazka. potom uz len naplnit a vytvarovat puncovinou. vyzera to lepsie ako placka placata. brusko a hlavicku a uska. a tu hmotu no baby ti poradia ktoru maju odskusanu.

katy1979
25. aug 2011

@krasnulka http://www.tortyodmamy.sk/hello-kitty-fotopostup
tu mas jeden napriklad. ale nemusis oddelovat hlavu to je ale na tebe. a predpokladam ze si tam mala vela cukru teda v tej hmote

krasnulka
25. aug 2011

@katy1979 a ako to mam vytvarovat? To neviem...

krasnulka
25. aug 2011

@katy1979
@boldy ta je nadherna....podla mna nie je tazka, ale cim to potiahnut aby bola taka pekna bez trhancov a hrbolkov?

boldy
25. aug 2011

@krasnulka nevyzera tazko, ale lahke to nie je ak si zaciatocnik 😝 hmot je dost cim sa da potiahnut, najviac tu baby potahuju cukrikmi urcite... ja tiez vacsinou alebo pravym marcipanom, s inym nemam skusenst

lucula73
25. aug 2011

@krasnulka ja som ju robila presne podla toho linku...to je úplne jeddnoduché..ale ja som si to rozdelila,lepšie sa to poťahuje....a potom priložíš k sebe a možeš na krk dať ozdoby a máš 😉
A musíš si ju pred poťahovaním vyhladiť kremom,koľko sa dá..a nechaj hmotu na hrubšie vyvalkanú,potom ti to pekne zaakryyje a nebudeš mať hrbolčeky 🙂

krasnulka
25. aug 2011

@lucula73 a aku hmotu robis?

meinkonka
25. aug 2011

ahojte zienky, prosim poradite mi?
potrebujem piect 2 torty naraz, tak si to chcem zjednodusit. vymiesam cesto z 2 davok, polku dam piect. moja otazka, ta druha polka bude v pohode, ked postoji taku 1-1.5 hodku? myslim, neklesne to cesto, nestrati na kvalite?? 😅 😅 mozno smiesna otazka, ale zatial som este nepiekla viac ako 1 tortu za den. 😀
dakujem

anibas
25. aug 2011

@meinkonka ja by som radšej postála v kuchyni dlhšie - ja keď pečiem - dnes napr. 7 korpusov na tri torty - tak pečiem radšej pomaly, ale mám istotu, že poriadne 😉

anibas
25. aug 2011

@dm1 určite daj - ja dávam aj na 2 posch. slamku, aby sa neposunula - veď ľudia poolizujú 😀 😀 😀 😀

meinkonka
25. aug 2011

@anibas dakujem. ale dufala som, ze sa to da 😀 😝 😀

lucula73
25. aug 2011

@krasnulka ako kedy,aj cukríkovú,no na sýtejšie farby radšej hotové hmoty,lepšie chytajú farbu.Teraz mám doma hmotu smartflex velvet,predtým som mala WI....ale ja nepečiem na zakazku,len rodine a kamoškám za suroviny 😉

adka7755
25. aug 2011

@fattamorgana . výborná torta. cesto= 4 vajcia,300g pol. múky, prášok do pečiva, 1/4 l mlieko, 1,5 dl olej, 200g cukor.
plnka= 225g cukor,375g hera,150g vlašské orechy, mlieko (na sparenie orechov)

lussy23
25. aug 2011

@eliska22 - krásnučká

adka_praha
25. aug 2011

ahojte...
poctivo lajkujem a vzdy mi brada pada este nizsie... 😵 😵 😵
uz mi to je trapne, ale zasa som robila kitty, tak zde... akurat ze blbo vidno pismena, je to natrete perletou... v skutocnosti to bolo pekne jemne zvyraznene... 😒

adka_praha
25. aug 2011

ech zabudla som to otocit... 😅

vejinka
25. aug 2011

ahojte tak ja som dnes dorabala poziarnika hadicu trocha vody kolesa a piekla ten gastanovy korpus aj krem.robila som dvojitu davku na dva plechy.korpus bol tak krehky ze sa mi dolamal na drobne kusy ale podarilo sa mi to skompletizovat a teraz odpociva v chladnicke vyse 6 kilovy obdlznik.a to ma zajtra caka potahovanie tej opachy.dnes sa nedarilo uvidim zajtra.

bzucinka2
25. aug 2011
bzucinka2
25. aug 2011

@mrka2 tu som robila podla ich obrazku a dakujem velmi pekne, dnes mi ochoreli obe deti, tak parada, este 4 dokoncit ☹

lawli
25. aug 2011

Ahojte,tak moja posladná tento týždeň...