Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
17. dec 2011

@dadka212 no to ti verím. My sme ho kúpili a dala som si ho na chleba, chutil ako margarín, ale som si myslela, že to ja mám asi takú divnú chuť 😝 🙂

dadka212
17. dec 2011

@lamps je to niečo medzi maslom a margarínom...nie úplne ako margarín ale ani maslo to nie je...

dm1
17. dec 2011

@dadka212 tak som ho bola ochutnat ale ja som ho kupovala uz tak 3 tyzdne dozadu spotreba 13.1 a je to maslo

dadka212
17. dec 2011

@dm1 ja som kupovala pár dní dozadu...

dm1
17. dec 2011

@dadka212 ale je pravda ze ja to mam este taky tmavo modry obal zo zlatym aky byva normalne a teraz som si vsimla ze je v novom obale

dadka212
17. dec 2011

@dm1 ano ja už mám ten nový obal, tá modrá je taká bledšia...

mrka2
17. dec 2011

@dadka212 no a co je tam napisane, normalne maslo? lebo to by sa nemalo pisat,ked to nie je pravda! uz som videla kadejake napodobeniny maslenko, masielko namiesto a so srdieckom a pod. ale maslo tam nesmu pisat,ak to nie je pravda 😠

dadka212
17. dec 2011

@mrka2 normálne maslo 82% na to si dávam vždy pozor...ani ma vo sne nenapadlo, že to nebude to maslo čo zvyčajne....ak to vôbec niečo z masla má 😖

mrka2
17. dec 2011

@dadka212 no tak to je vrchol! 😠 ja kupujem u nas u masiara polske maslo 300 g za 1,60 to je perfektne! 🙂 ale sem tam kupim aj v Lidl, no dobre vediet. 😖

dadka212
17. dec 2011

@mrka2 ja práveže kupujem v tescu také v červenom obale za 1,29 len fakt som bola v lidli a mali akciu na toto maslo za 1,29 tak reku nepojdem do tesca kúpim hneď v lidli nikdy som s ním problém nemala...

yamahafazer
17. dec 2011

@desmodka vsetky su nadherne 😵

dm1
17. dec 2011

ja som veru nemala problem zatial s maslom ak tam bolo 82%. Najcastejsie kupujem v kaufiku teraz maju tusim akciu uz mesiac stale niekde inde tesco, lidl, kaufland a vzdy za 1,29

dadka212
17. dec 2011

@dm1 teraz v kauflande majú dokonca maslo za 1,19 tuším 😉 len to mám od ruky...

simasa
17. dec 2011

Dakujem vam za liky aj komentare. Inac ja by som take kamiony, ako som tu videla, v zivote neurobila. Na to ja fakt nemam ani nervy ani zrucnost.

tamichloe
17. dec 2011

@lamps dakujem si zlata 😵 ,dnes to bolo naostro pre zajtrajšich vinšovníkov 😀 😀 ...ked to bolo na skušku,tak sa mi viac darilo 😵 😵 ...ty si daleko lepšia 😵 😵 😵

mariann2
17. dec 2011

kočky, potrebujem info, je PDT bezlepkové?

lamps
17. dec 2011

@tamichloe ďakujem za pochvalu, máš sa ešte veľmi veľa učiť 😅. A ako dlho pečieš ty? Ja pečiem len od februára tohto roku 😅

peroli
17. dec 2011

@dadka212 jak margarín? 😠 😖 copak to nemá 82% jak máslo? 😕 to je asi poprvý co mě teda Lidl zklamal 😢

tamichloe
17. dec 2011

@lamps 😀 😀 😀 ja pečiem dlho,no tortičky marcipanove od novembra,ale len pre nas....si cukrarka? 😵

daducha
17. dec 2011

Ahojte,
tak pridavam do tohtotyzdnovej zbierky moje najnovsie torticky.Idem VAs skusit docitat,nestiham tento tyzden ani dychat 😝 .Este som ani nezacala piect pre nas, v byte bordel ako keby bomba buchla, hadam to do Vianoc nejako stihnem 😝 .Este ze deti su zdrave tak aspon to nemusim riesit,akosi sa toho ku koncu roka vali vsetko naraz 😠 .

lamps
17. dec 2011

@tamichloe nie ja nie som cukrárka, som účtovníčka-ekonómka 😀, ale už som 11-ty rok na materskej s mojimi ratoliestkami 😀.

lamps
17. dec 2011

@daducha tie sú krásne 😅 😅 😅

tamichloe
17. dec 2011

@lamps ešte idem slanu robit,no rano,aby bola čerstvaa....

daducha
17. dec 2011

@mizulienka super,na malovanych krizovkach ja ficim 😀

lamps
17. dec 2011

@tamichloe a ja ešte idem piecť vianočné koláčiky pre nás. Nemáme takmer nič na vianoce napečené, hlavne, že torty robím 😀

tamichloe
17. dec 2011

@lamps no ja som ešte na Vianoce nezačala,ale stíham,do soboty v pohode... 😎 😎

dadka212
17. dec 2011

@peroli no maslo to nie je určite, niečo medzi maslom a margarínom ☹

lamps
17. dec 2011

@tamichloe no a ja tu stresujem, že nestíham 😀, ale už som sa ukľudnila po tvojom konštatovaní, že do soboty stíhaš 😅

daducha
17. dec 2011

@lamps ako u nas 😀 ,ja truba este aj na buduci tyzden mam dve 😝 .Ked ja tak tazko hovorim nie ,az sa na seba hnevam 😠

lucula73
17. dec 2011

jej dievčatá,som si oči popásla,krásne tortičky,všetky do jednej 🙂

@dajna11 @desmodka prosím vás,je niekde postup na ten traktor s vlečkou,ako to vymodelovať?ďakujem....

@tamichloe šikulka,je peknučká tá tortička 🙂