Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
3. mar 2012

@njonja 😲 😲 😲 uuuuzas!!!!!

zuziq
3. mar 2012

Baby nemate nahodou prehlad kde maju aktualne najlacnejsi 7kg smartflex velvet aj s postovnym? a ktora prichut je podla vas najchutnejsia? 😕

mariann2
3. mar 2012

ahojte, dopčené, pridávam moje "diela"

rogerka
3. mar 2012

@vlada111 @79zuzana tak ja aj v pyzame torty robim 😝 len potom smeruje rovno do pracky, mne by ani 4 zastery nepomohli 😀

drobec33
3. mar 2012

Ahojte baby, mam na vas prosbu. Ako mozem praskovou farbou nafarbit MMF hmotu? Dakujem za rady 😉

zlatat
3. mar 2012

@79zuzana to sa ti ako podarilo 30 cm tortu spraviť 5 kg? 😕 😕 😕 Moje 27 cm toľko vážia

zlatat
3. mar 2012

@pristela hihi, aj moji strhujú poťah z torty 😀 😀 😀 Jedine pravý mandľový sa zje - teda deti vyhadzujú aj ten, ale aspoň muž ho zje 😀

dm1
3. mar 2012

@zlatat aj moje 30cm maju len 5 kg ak su len z 3 platov

zlatat
3. mar 2012

@dm1 no veď aj ja dávam 3 pláty - keď ide do torty ovocie, ak nejde ovocie, tak 4 pláty
Žeby to bolo tým, že väčšinou robím tvarohovo-smotanové plnky s ovocím a teda ním nešetrím ? A ani krémom nešetrím - dám trochu hrubšiu vrstvu, že mi výjde aj výška 10-11 cm ?
Ale moji zákazníci to takto ľúbia - že nie je tenká vrstva krému ( tvarohového, pri maslovom ho dávam menej )

mima1311
3. mar 2012

Dakujem vsetkym za ,, paci sa mi,, ste fakt zlate 😉 ....marlenka uz vyskusana , bola mnam , teda este je 😀 ,myslim vsak ze do zajtra uz bude po nej ...bala som sa ci bude mäkka a veru bola , mäkulinka a to je urobena na obed ...tak dik za link , ulozila som si , isto este niekedy urobim 🙂

dm1
3. mar 2012

@zlatat tak to jasne tvaroho-slahackoveho kremu sa dava isto viac ako masloveho to by nebolo dobre tak vela dat. a aj ovocie je tazke

zlatat
3. mar 2012

@dm1 veď to, že v poslednej dobe ( hádam tak pol roka ) robím minimum maslových krémov - pomaly aj zabudnem ako sa robia 😀 😀 😀

vlada111
3. mar 2012

@mia1111 ja to robím tak isto, že kukám s pokrčenými kolenami 😀

eliska22
3. mar 2012

@mia1111 veď je krásna, môžeš byť spokojná 😉 ja keď vždy frflem, že to nie je úplne ako má byť, tak môj otec vždy povie a aké by to malo byť, veď je to torta a hotovo 😀

vlada111
3. mar 2012

@zuziq pre mňa je pomaranč na prvom mieste, ale majú ho len formicky.sk

peroli
3. mar 2012

@mima1311 já si ten odkaz minule zapoměla uložit a teď ho už asi nenajdu... můžu tě o něj poprosit? děkujuuuuu 😵

lamps
3. mar 2012

ach, dievčence dostala som objednávku na tortu - orechový korpus, karamelová plnka a chcú do nej aj nejaký lekvár a ja netuším, aký by sa ku karamelovej plnke hodil. Mne ku tomu karamelu nepasuje žiadne ovocie ani lekvár. Čo ku nej dať?

@drobec33 ak chceš farbiť bielu hmotu na nejakú farbu, tak si v trošičke alkoholu rozpustíš tú práškovú farbu. Ak chceš maľovať na poťah, tak si ju taktiež môžeš rozpustiť v alkohole alebo len do takej suchej namočiť štetec a maľovať na tortu

larah
3. mar 2012

Snazim sa, snazim........... no posudte 😅

mia1111
3. mar 2012

@lamps - ja som dávala k orechovému korpusu a karamelovej plnke slivkový lekvár, zriedený s vodou, lebo povidla boli husté jak šlak 😉 . A bolo to fakt super, tortička chutila, tí, čo boli na oslave, si takú istú objednali (to budem robiť tú krstinovú)

ajka82
3. mar 2012

@larah ja mam na plane nieco taketo vytvorit tento tyzden... no myslim, ze sa na to tvoje nechytam 😅 este som takto kvety nerobila, zatial len ruzu

drobec33
3. mar 2012

@lamps asi som zle napisala. Idem robit marsmallowu hmotu na potah torty a idem robit aj ozdoby. No chcela by som roznych farieb. Neviem, ci sa to da farbit klasicky praskovou farbou, ci sa mi to nerozpusti. ☹

dm1
3. mar 2012

@mia1111 vypada to tak ze za 2 tyzdne ma caka rovnako arsenal torticka tak sa budem trapit s delom aj ja 😝

lamps
3. mar 2012

@drobec33 MMF zafarbíš aj práškovými rozpustenými v trošičke alkoholu, normálne si dáš do toho alkoholu farbu zamiešaš a také dáš do MMF hmoty, poriadne vypracuješ, aby zafarbila celú hmotu a máš to. Takto si zarobíš farieb koľko chceš. Ja tiež robím z MMF, ale viac farbím gelovými farbami. Tie práškové používam viac na maľovanie

@mia1111 ďakujem vyskúšam to. Potom podám referencie 😅

dm1
3. mar 2012

baby za 3 tyzdne mam robit harmoniku a zacinam byt z toho mierne nervozna. nevideli ste niekde krasnu harmoniku? ja hladam viem ze kedysi som videla nadherne ale teraz len same obycajne nachadzam..

anibas
3. mar 2012

@lamps džem lesná zmes podľa mňa ide ku všetkému 😉 😉

anibas
3. mar 2012

@dm1 niééé nevidela 😒 😒

anibas
3. mar 2012

@dm1 vidí sa mi, že AndreaH má nejakú na svoj stránke 😉

lamps
3. mar 2012

@anibas a budem mať dilemu, aký džemík použijem, ďakujem 😅 😅 😅

dm1
3. mar 2012

ja davam visnovy dzem vsade 😝