Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
6. mar 2012

@daducha rozpustit máslo v pánvi, přidat marshmelowny a míchat, dokud se nerozpustí, pak odstavit a přidat křupavé rýžové cereálie (to nevím, co tím přesně můžou myslet) a promíchat, nechat vychladnout trochu a pak to zpracovat rukama rychle, dokud je to tvárné...zajímavý recept - co byste tam dali za rýžové cereálie?

vlada111
6. mar 2012

@mima1311 a nekukneš čo majú? Mohla by si mi aj poslať? 😉 🙂

daducha
6. mar 2012

@reruna no podla mna by to mohli byt burizony,neviem ako je to po cesky...AJ ked tie nie su chrumkave 😒

mates22
6. mar 2012

@daducha u nás se burizony řeknou taky burizony 😀 , ale nevím jestli to jsou zrovna cereálie

mizulienka
6. mar 2012

@drobec33 on nie je ze uplne rodina...je to brat bratovej zeny, nesme vobec v kontakte, stretli sme sa nahodou a on hned take poznamky 😕
mala som 100 chuti mu povedat, ze nech sa zamysli, ze jeho zena odisla do prace, ked mal maly pol roka, len preto, lebo doma nevydrzala a nevedeli sa uskromnit, tak chceli obidva platy, samozrejme robila popri materskej v otcovej firme 🙄 🙄

jakelina
6. mar 2012

@mizulienka tomu se říká srážka s blbcem 😝 Kašli na ně, lidi jsou závistiví, to aby fakt člověk měl strach, že ho někdo udá. 😝

mizulienka
6. mar 2012

@jakelina od nich by som ani nebola prekvapena...kaslem na to, ved vacsina ludi takych nie je 😉

peroli
6. mar 2012
vlada111
6. mar 2012

@daducha a čo sa s tým vlastne robí? čo s tým tvarovali? Kde si to videla?

79zuzana
6. mar 2012

dievcata, tie rice krispies nie su celkom ako burizony, podobaju sa, ale su take chrumkave, su to vlastne cerealie ... tu je obrazok ako to vyzera v krabici a ako to vyzera ked sa to urobi s marshmallow

vlada111
6. mar 2012

@dm1 a nič sa ti nepáčilo na tom odkaze, čo som ti poslala na harmonikové torty?

laterna
6. mar 2012

moc prosím kohokoliv o radu!
dala jsem si na mě krkolomný úkol upéct synovi dort k narozeninám. marcipánovou hmotu jsem koupila, ale hrozně měkne a taje. nedá se z ní nic vymodelovat. dá se to nějak zachránit? (že tam něco přidám?) zkoušela jsem práškový cukr, ale zdá se mi to ještě horší.
díky

jakelina
6. mar 2012

@vlada111 oni to používaly na tvarování postaviček, aby to bylo lehké a nesesedalo to. Udělali z toho celé tělo postavičky na dráty a kolíky a na to pak krém a potah.

jakelina
6. mar 2012

@laterna a jaký máš marcipán??

vlada111
6. mar 2012

@jakelina aha, to bolo v poslednom diely?

jakelina
6. mar 2012

@vlada111 ne, to bylo v prvním. V posledním z toho udělaly srdce a potáhly a na něj ještě pak daly takovou stužku 3D, aby to bylo pevné. Z korpusu by to nedrželo.

vlada111
6. mar 2012

aha, tak ja som videla len ten druhý 😀

jakelina
6. mar 2012

@laterna tak to vůbec neznám, netuším jaká je. Když přidáš cukr, tak by měla být pevnější a nesesedat a píšou tam, že je i na modelování. Udělej si tělíčko postavičky a hlavu zvlášť, nech obeschnout a pak do tělíčka píchni párátko a na něj hlavičku. To by ti mělo udržet a pak postupně lep nožičky a ostatní. Nevím co modeluješ??

laterna
6. mar 2012

@jakelina no zkoušela jsem autíčko. ale udělala jsem ten tvar a za chvilku se to rozplizlo na skoroplacku. a hrozně to lepí, tak se to ani nedá sundat z podložky. to ještě bude... 😝 😀

jakelina
6. mar 2012

@laterna to je mi líto, fakt nevím co to je za hmotu. Zkus si udělat MMF, recept je na první straně a s tou kupovanou hmotou dort jenom potáhni. Na autíčko ti stačí z pár bonbonů a trochy cukru.

laterna
6. mar 2012

@jakelina dík moc.

dm1
6. mar 2012

@vlada111 nieco som si ulozila ale inspiracie nie je nikdy dost 😉 . Najviac sa mi paci od tej andreah ta je krasna 🙂

dm1
6. mar 2012

baby citali ste na TOM? vypada to ze v cokosutazi bolo prekvapko vobec nevyhrala ta uzasna torta do musky dokonca nebola ani medzi prvymi 10 😲 . Ze sa hodnotilo akosi po europsky ale to nebolo v podmienkach ze take nemoze byt...

lamps
6. mar 2012

@abriela ďakujem 😅

dm1
6. mar 2012

aj tato elektronicka gitara je super http://cakecentral.com/gallery/2283374/gibson-g...

vlada111
6. mar 2012

@dm1 čítala som. Ale nie sú tam výsledky, že?

dm1
6. mar 2012

@vlada111 nie niesu len v casaku. le uz to ze nebola ani v prvej desine je zarazajuce pre mna....

79zuzana
6. mar 2012

@dm1 prave som to citala... ale vysledky su vraj len v casopise... no neviem, mne to pripada, take typicke, ze nakoniec aj tak nevyhral ten kto mal

vlada111
6. mar 2012

@dm1 to je jeden z ďalších príkladov absurdnosti dnešného sveta 😠 😠 😠