Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
18. júl 2012

no to jsem toho dala 😀 😀 😀 tak ještě jednou, snad to zase neodešlu dřív než něco přihodím.. 😀
je možný že je něco odsud ale co.. opakování je matka moudrosti, ne? 😀 😀 😀

peroli
18. júl 2012

@artepf na straně 3 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/marcipan... je kdyžtak jeden fígl jak na jezírko.. je to někde těsně za polovinou té stránky.. 😉 třeba ti to pomůže.. 😉

dm1
18. júl 2012

@artepf ja robim vodu z roztopenych gumennych medvedikov vacsinou bielych, zltych a oranzovych a ofarbim jemne gelovkou modrou. podklad davam kludne aj zeleny a nevadi. piping gel sa da tiez zafarbit

simasa
18. júl 2012

@daducha Este su 3 miesta volne. Tak sa nemusis bat. Ak by sa to nahodu zacalo zaplnat, tak dam vediet (ked by bolo uz len posledne-snad to uz vtedy bude jasne, ale bola by som rada, keby si isla).

dajna11
18. júl 2012

@jakelina krásnučké

dm1
18. júl 2012

@simasa myslim ze ak by aj chcel ist este niekto naviac nemal by byt problem tu jednu noc prespat aj na nafukovacej posteli hadam by to ujovi nevadilo 🙂

super kocky tesim sa ze sa nas tolko nazbieralo 😵

@daducha keby si sla mohla by si nam ukazat tu krasnu rozkvitnutu ruzu podla julie?

dajna11
18. júl 2012

@jakelina ju moja mama sa hodlá robiť tento čaj,čaj je to že? len nejako stále nevie ako na to a ja nemám času jej to vygoogliť🙂

jakelina
18. júl 2012

@dajna11 nakrájí na plech, dá skořici, hřebíček a může i badyán. Já ještě vždycky vymačkám dva citrony nebo pomeranče a na kilo ovoce dávám asi půl kila cukru. Peče se to na 180 stupňů asi 40 minut. Nakonec tam dám trochu rumu. Záleží i kolik toho bude mít, občas promíchám . Na ten plech vejdou dvě kila ovoce, ale když je nějaký vyšší i možná víc. Horké honem naplnit do suchých sklenic a otočit jako marmeládu víčkem dolů. Po pěti minutách vrátit a je hotovo.

jakelina
18. júl 2012

@simasa a pokoje jsou po kolika??? Já si myslím, že klidně může být i víc lidí, však většinou někdo nakonec odpadne, protože třeba onemocní. Na nikoho nic nepřivolávám. 😉 To ne.

aduskatt
18. júl 2012

@jakelina a potom sa to z toho pohara papa len tak? ci sa to v zime zalieva vodou a chlipka?

jakelina
18. júl 2012

@aduskatt dáš tři lžičky do hrnku a zaliješ horkou vodou jak čaj a piješ 😉

jakelina
18. júl 2012

@aduskatt já to mám strašně ráda, je to takové voňavé, akurát pro vánoční atmosféru, ten hřebíček a skořice a rum to je taková podobná vůně jako nějaký punč. Hodně to dělám jak se vracíme z nějakých vánočních trhů, vždycky tam na to dostanu chuť 😀 😀 😀 a jak je člověk zmrzlý, tak to zahřeje. Jenom pozor na tu trochu alkoholu. Raději ne řidiči. 😉

blcha
18. júl 2012

baby je tu niekto s okolia myjavy, nove mnesto nad vahom, vrbove, piestany potrebujem tortu spdremanna suprne 😉 a ja sama si na to netrufam

aduskatt
18. júl 2012

@jakelina ja milujem vonu skorice.uplne najviac na svete🙂) no, mozno by som este na rovnaku uroven dala aj vanilku🙂) tak toto si urobiiiim🙂)

aduskatt
18. júl 2012

@jakelina ja tam ten rum nahradim vanilkovym luskom............ty blaaaaho, ja sa tesiiiim, tak toto musim mat doma a velaaaaaaaaaaaaaaaaaa🙂

jakelina
18. júl 2012

@aduskatt však zkus, nejde na tom nic pokazit a každý si tam dá to co má rád. 😉

aduskatt
18. júl 2012

@jakelina no ved to...................este ma napadlo, toto v zime otvorit, pol pohara zaliat cervenym sumivym a mas takmer sangriu🙂)

teodorie
18. júl 2012

Ahojky, tak jsem dostala tip, že pro švagra až v říjnu dort "činka". Našla jsem tenhle, ale můžete mi poradit, co je to za barvu??? Perleťová stříbrná, sprej? 😖 😖

http://dorty.artmama.cz/node/55596

dajna11
18. júl 2012

@jakelina moc moc dakujem

mates22
18. júl 2012

tohle mi teda hlava nebere, teda mně moc neberou ani ty penisy a prsa, ale tohle je fakt přes čáru (aspoň tu mojí) http://ukocurka.blogspot.cz/2008/05/dort-no-com... a pak ještě s takovým nápisem, mi řekněte, kdo si to nechá udělat?????? http://ukocurka.blogspot.cz/2011/01/prirozeni.html

ajka82
18. júl 2012

@mates22 😖 😖 🙄 no coment, neurobila by som take, a keby som bola nutena nieco take urobit(co nebudem) tak by som to isto nevystavila na net 🤐 😒 😕

ajka82
18. júl 2012

baby nebude torta -krabica vyzerat divne ked bude nizucka?... nechcela som robit nejaku velku a mama ma len 28cm priemer okruhlu formu, takze bude mozno 5cm na vysku 😕

aduskatt
18. júl 2012

@mates22 ty kokso.........hnus

pralinka25
18. júl 2012

@ajka82 a keby si upiekla v hrnci s mensim priemerom?

pristela
18. júl 2012

@ajka82 tak upec na dva krat 😉

pristela
18. júl 2012

baby takze zapisujem termin stretka , upeciem marlenku bez valkania, predvediem vam krabicu hranatu , pripadne ozdobím ju stencilom, to tiez mozno niekoho zaujme, a je to najrychlejsie zdobenie ake znam 😀 a este postavu nejakej zenskej, vaaac ani nehnu brvou len lyzickou a poharikom 😀 😀 😀 😀 bo aby som stihla vidiet aj ja , chem obkukat vseeeeetky kvety co sa tam budu robit 😅 😅

a holky snad sa to nebude predvadzat vsetko naraz bo to pak nic neuvidim ☹ ☹ ☹
a ja uz mam stretko uzavrete, uz ani slovo o nom nedam 😀 😀 😀 😀 budem len striehnut na com predvádzačskom sa dohodnete a tešííííííť 😵 😵 😵 😵

ajka82
18. júl 2012

@pralinka25 to som tiez kukala, len neviem co by urobili tie "plastove" usi na hrnci 😖 a viac sa asi nepoje, kedze my odovzdame tortu na navsteve a potom ficime domov a bude nas tam 7 plus moje 2 male baby...

pralinka25
18. júl 2012

@ajka82 aha no s plastovymi usami veru nie ☹ ja mam kovove to sa da ale plastove fakt nie. skoda

ajka82
18. júl 2012

jo a este jedna kontrolna otazka... dali by ste ten rafaelo krem pod potah? dost mi este asi zsotane 😕

aduskatt
18. júl 2012

aj ja dam kontrolnu🙂)) davali ste pod potah cisto dzem?