Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
15. sep 2012

@mima1311
@pristela to sme vyhrali všetky, vedeli sme, že to dá 😀

mima1311
15. sep 2012

@vecernicci prosiiiiiim ta a nemas link na tie silikonky ? ja vy som tiez rada , ked su u vas skoro zadara 😀 by som previedla korunky dakej milej zienke co ide na zraz az ti to vyplati ....len neviem o ktorych je presne rec ...

vecernicci
15. sep 2012

@pipka jasně že beru éčka, aspoň si nebudu muset měnit s sebou 😉 vás zkasíruju a budu mít na živobytí 😀 😀 😀

rough
15. sep 2012

@pristela ze ake waaaau! skoda, ze byvas tak od ruky, lebo by som mala po probleme, aku tortu buduci rok muzovi k 40🙂 akurat znacku by trebalo zmenit. klobuk dolu, mas zlate rucicky,!

holky, chcem sa opytat, ako sa porcuju take vysoke torty ako naprcela futbalova lopta ci barbie sukna? teda ak su velke pre viac osob. chcela by som totiz jednu suknu upiect pre malu susedku a pre mojho bambulka zasa korytnacku, a vyzera to tak, ze v tom najvyssom bode bude mat len samotny korpus bez plnky takych 20 cm. speci ma to zaujalo prave pri tej lopte. doteraz som piekla len same klasiky a dost sa toho vypukleho obavam. ma taky obly korpus nejake nastrahy, na ktore pri potahovani treba dat pozor?

vlada111
15. sep 2012

@mia1111 včera som tu nebola, lebo som do druhej robila figúrku zajaca, dnes som tortu dokončila. Ale tá tvoja je krásna, jemná. Môžeš byť spokojná.

mima1311
15. sep 2012

@vlada111 no ja by som aj tak rada nejaku specialnu cenu 😝 😀

vecernicci
15. sep 2012

@jakelina aspoň ty cookies, ty jsou fakt boží, udělám napůl s tmavou čokoládou a napůl s bílou a brusinkama 😉

vecernicci
15. sep 2012

@mima1311 to fakt neva, máš tučnou šlehačku a ten creme ole to udrží v poho 🙂

vlada111
15. sep 2012

@jakelina finta je v tom, že to boli meniny 😀

mima1311
15. sep 2012

@vecernicci ja by som rada tu modru silikonku s tymi perlickami ...mozem ????? ta je po tych 150 ? a ta mala ruzova ,, kocka,, s tymi babätkovskymi drobnostami je po kolko ?

mia1111
15. sep 2012

@vlada111 - Ďakujem ♥. Teším sa na Tvoju tortičku 😉

vecernicci
15. sep 2012

@mima1311 ta hranatá je myslím za 49, tu jsem ještě nekupovala,já prostě skoupím co tam budou mít a pak si to rozeberete 😉

vecernicci
15. sep 2012

jinak holky už jsem ve stádiu, že mám pomůcky rozdělený v sáčkách a nadepsaný, co je pro koho, to je u mě která dělá všechno na poslední chvílu velký úspěch 😝

mima1311
15. sep 2012

@vecernicci no ale ja nejdem na stretko 😖 tak by som ti poslala korunky po nejakej kocene ....zapises si ma ? az viem kolko poslat ...

broucek2
15. sep 2012

@dajna11 10, 17, 24 a 31 cm

peroli
15. sep 2012

@pristela já už z tebe normálně fakt padnu!!!!! 😉 😵 😵

vlada111
15. sep 2012

@mia1111 si zlatá, večer ju sem hodím 😉

vecernicci
15. sep 2012

@mima1311 já uvidím, jestli budou něco mít a písnu ti IP, ju? půjdu tam hned v pondělí 😉

mariann2
15. sep 2012

ahojte, po pernom víkende som odrovnaná, išla som spať o 4 ráno, navyše sme sa s jednou kočkou nerozumeli, urobila som jej svadobnú, darovaciu jednoposchodovú a ona chcela dvojposchodovú, tak som jej to druhé poschodie dorábala narýchlo 😝

maca77
15. sep 2012

@pristela wauuuuuuuuuu ... suprová ..... a on povie že tmavšia modrá .... že toto má niekto odvahu ešte povedať 😝 😀 😀

pralinka25
15. sep 2012

aj ked sa budem opakovat ale musim to napisat. tie vase torty su uuuuuuuuuuuuuuzasne. ani nemozem napisat ze jedna krajsia ako druha pretoze vsetky su neskutocne perfektne. na vsetky davam pacitka a uz sa mi o nich aj sniva.
ja by som povedala ze svet by sa mal ucit od ceskych a slovenskych sikovnic. krasa. hned mam krajsi den ked to tu vidim

jakelina
15. sep 2012

@vecernicci mně se nejvíc líbí ta růžová, kdyby ještě byla. 😉

jakelina
15. sep 2012

@mariann2 ty kdy to stíháš, nechápu z tebe. Krásné všechny

jakelina
15. sep 2012

Holky ze Slovenska, tady je ode dneška prohibice, zákaz prodeje alkoholu nad 20 %. Manžel byl v marketu a tam vyklizené celé regály s alkoholem. Tak nám nachystejte na sraz nějaké nezávadné pití, teď se tady bojím i něčeho napít, že oslepnu a neuvidím pristelku, jak dělá tu baletku a krabici. 😀 😀 😀 😀
Srandu dělám, ale nějaké víno si tam dát můžeme ne??? 😀 😀 😀

jakelina
15. sep 2012

Podotýkám, že tam manžel šel pro rohlíky, aby to nevypadalo, že si každý den kupujeme flašku. 😀 😀 My totiž ani jeden vůbec nepijeme, ani pivo nic. 😀 😀

vlada111
15. sep 2012

@vecernicci bola by si taká zlatá a kúpila by si mi toto - http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=51086877&tab=3

broucek2
15. sep 2012

@lussy23 děkuji

pristela
15. sep 2012

Jee, holky moje sladke ja vas taaak lubim 😀 vy ste ku mne takeee mileeeee 😵 😵 😵 😵 😵 este raz mooc dakujem , fakt si vazim kazdy jeden komentarik aj páčitko- ono to tak strasne pomaha v domacnosti plnej chlapov 😀 😀 😀 😀

@maca77 😀 😀 to nepovedal ten chalan pre ktoreho bola krabicka, ale bol tu este jeden pre tu cokoladovu tak ten ma hned skopol že taku farbu nemaju 😀 😀 😀 som mu zacapla chladnicku pred nosom 😀 😀 ten co prisiel po cigosky bol z torty na makko, konecne zakaznik , ktory normalne predomnou okomentoval tortu, bo vzdy len dojdu, vezmu, odídu a hotofka 😝

pristela
15. sep 2012

@jakelina pch , nekecaaaaaaaj 😀 😀 😀 😀 ti to tak verím že pre rohlíky 😀 😀 😀

Holky uuuzasne torticky zas , ja to tu taaak milujem cez víkendy 😀 😀 😀

katka211
15. sep 2012

musím sa vám pochváliť aj ja to je asi moja druhá trota síce nie je až taka dokonalá ako tie vaše, lebo tie su nádherné ale mám z nej radosť 🙂 🙂 🙂 plnka je pudingová a ovocie banány a mandarinky