Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alex21
19. mar 2010

heni ja som ta hladala aj na tortyodmamy a vobec som ta nevedla najst. Nejak tam este neviem chodit.
A musim ti povedat, ze barbie je teda fakt nadherna. Normalne som to necakala, niezeby som ta podcenila 🤐 ale fakt sa mi paci. 😵 Tu suknu si robila na nejakej podlozke. A ten uces ta barbie taky mala alebo aj ten si robila. Fakte je pekna

nikanika28
19. mar 2010

petaba...no len neviem, kto by ju jedol...teda viem, zase len ja 😝 😝 😀

henikav1
19. mar 2010

ano alex, na tu suknu som pouzila podlozku, z toho je ten vzor. No a uces su len chytene vlasy dohora s takou tenuckou gumickou, s ktorou mala povodne prichytene topanky a trosku som vytiahla pramienok nabok, dobre je to ze je kucerava, takze nevidiet nedokonalosti, z hladkych vlasov by to bolo horsie. No a tu gumicku som prave skryla tym kvietkom, preto ma vo vlasoch kvet.

hejdita
19. mar 2010

ahojteeee teeeda den a tristvrte nejde kon a vy to tu dohanate snad 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale aj ja som mala abstak stale som kukala ci uz.....len potom som uz musela ist prec a teraz som ulozila deti a zapla PC a vidim ze uz konecne 🙂

hejdita
19. mar 2010

a teda je supeeer ze to nehaze na nabidu marcipanove torty a tak do toho vyberoveho 🙂 ze to ostane tu v diskusii to sa mi paaaci ....

ked som si to skusala tak mna nezaujala ale teraz vcelku aj hej no ved zvykneme si nie???? ved sem budemem chodit tak ako tak a potom uz to bude normalkaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

henikav1
19. mar 2010

baby, este pripomienka z vlastnej skusenosti, ak budete robit barbie, najprv si ju uceste a potom vsadte do torty, lebo naopak je to uz tazsie 😀 😀 😀
su to blbosti, ale kolko casu sa da usetrit, ked to clovek vie dopredu 😀 😀

petaba
19. mar 2010

fuha ja si ani neviem predstaviť urobiť jej účes po nasadení, ja som tiež robila účes prvý a hneď po účese som jej chuderke vylomila nohy, lepšie sa tam dávala, keďže som nebola ovplyvňovaná dĺžkou nôh 😀 ... to bola moja prvá poťahovaná torta, len škoda nevyšiel mi MMF akoby som si predstavovala... potom som vyskúšala WI a už by som nemenila 🙂

petaba
20. mar 2010

ahojte, tak si predstavte ja som nemohla v noci spať, tak som si urobila obdĺžnikový korpus, rozrezala som ho, naplnila tou punčovinou, čo som chcela zamraziť :DDD a na vrch som dala ešte džem a kokos. Išla som spať asi o pol 4, ale mňaaaaam to boli dnes super raňajky 😅 Booože toto naše hobby nás nenechá ani spať 😀 ja ešte aj v sne riešim akú tortu urbím 😝

hejdita
20. mar 2010

peteba totok poznaaam 😀 ja teda ani nie ze nemozem spat ale ked ma obudia deti na caj tak po tu dobu premyslam co urobim nove a ako to urobim a cim to naplnim ake ozdoby dam a tak no je to sranda..... 😀 😀 😀

hejdita
20. mar 2010

petaba a este nielenze o tom premyslam v noci ale aj cez den aj tebe sa to staaava ???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petaba
20. mar 2010

hejdi myslím, že takých nás tu je viac 😀 😀 😀 😎

petaba
20. mar 2010

skúšala si už zamrazovať krém? puding s maslom... rozmýšlam, že keď nie je problém zamraziť celú tortu, tak by nemuselo vadiť ani toto, že?

petaba
20. mar 2010

my ostala celá miska zo včera a nemám už komu teraz robiť, až budúci týždeň ma čakajú zase 2 alebo 3, musím sa pozrieť, už ani sama neviem 😅

hejdita
20. mar 2010

no a prvy prispevok som nedopisala stratila som nitku u toho premyslania 😀 😅 😀 takze ja spat mozem len to niekedy deti nedovolia a vyhnat sa z postielky neviem 😀 takze obdivujem 😕 byt tak dhlo hore a potom este cely den fungovat....

ja idem dneska po obchodoch hladat nejaku modelovaciu sadu na plastelinu 😀 uz sa nemozem dockat ci zozeniem nieco co sa mi bude pacit aj ked je tu tych hrackaren asi 5 ...... no som zvedava

hejdita
20. mar 2010

tiez si myslim ze ked to das zmrazit tak sa tomu nic nestane ved to tam viac ako rok mat nebudes 😀

hejdita
20. mar 2010

a prosim vas kto farbil cely vrsok potahu zvlast jako ste to dali ususit??? lebo co ja som farbila tu tortu na cierno tak je etse stale mokra a farbi ruky tak nechcem aby zakaznici mali ruky cierne pretoze farbit budem asi len na cieno.....na gelovky este zatial nemam peniazky....tak preto sa pytam mam to vysusit feeenom 😅 ??? 😕

henikav1
20. mar 2010

petaba, tak tomu sa hovori silna zavislacka, piect takmer do rana a iba tak pre zabavu 😀 😀 😀 to poznam, prve noci som ani nespavala
hejdita, aj mna napadlo fenom, ale studenym vzduchom, lebo teplym sa ti bude potah topit
na buduci tyzden chystam minitorticky na fancy fair malemu do skoly, tak rozmyslam ze ake a ako ich ozdobim, len nemam okruhle male formicky, iba ruzicky a srdiecka, tak som myslela, ze upeciem na plech a pokrajam na stvorce, alebo obdlznicky, len zatial fakt neviem ake a ako ich ozdobim a to by som si vlastne uz kvietky asi mala narobit tento vikend

alionuska
20. mar 2010

..a mozem vam povedat,ze tato nova verzia sa mi az tak nepaci...lebo som bola zvyknuta na tu nasu dobru staru.... 😀 😀 😀
Ale zvyknem si! 😉

petaba
20. mar 2010

Alionuska ako som už písala, tortičky sú krásne ako vždy 😉

cessy
20. mar 2010

alionuska nadherne, si velmi sikovna 😵

henikav1
20. mar 2010

cessy, ty si peknaaaaaaaaaaaaaaa

petaba
20. mar 2010

babulky nemáne niektorá nejaký dobrý postup na torzo ženy? by som chcela niekedy vyskúšať

petaba
20. mar 2010

nemáne = nemáte 😅

cessy
20. mar 2010

heni bola som u kozmeticky a mam novy uces 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petaba
20. mar 2010

cessy a kde máš fotečku? 😨

henikav1
20. mar 2010

petaba mam na didi, nie je tam cele torzo sice, ale to je to najdolezitejsie, nie??
hned ti poslem link

petaba
20. mar 2010

Heni ďakujem, o tomto viem... ale myslela som niečo od inakial ako z TOM 🙂 som rozmýšlala, že by som na skúšku urobila iba nejaké malé, len neviem ako by to vyzeralo v takom menšom "vydaní" ... ja by som si to chcelas iba vyskúšať, že ako by som to urobila

petaba
20. mar 2010

najradšej by som potiahla figúrínu, čo mavajú v obchodoch :D, skôr my ide o to ako by som to ozdobila