Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamada181
4. apr 2010

ahoj kuki
snad som trochu inspirovala robi kamoska

petaba
4. apr 2010

anibas tá výslužka nemá chybu 😉
lamada veľmi pekné 🙂

petaba
4. apr 2010

stalo sa vám už, že by vám začala tiecť torta... tesne po vybraní s chladničky? ... asi to bude teplotným rozdielom :( mám robiť svadobé torty až tri a bojím sa, že sa im roztečú ☹ a vôbec neviem ako to mám vyriešiť 😖 pomoooooc ☹ ☹ ☹

anibas
4. apr 2010

vraj torta tečie ked je velmi nízka teplota v chladničke - mala by byť 7 C

ankan
4. apr 2010

napíšeš aj recept na tú marlenku?

petaba
4. apr 2010

hmm... ale mne netiekla v chladničke... ale až po vybratí z nej :(

petaba
4. apr 2010

hmmm ale čo potom v lete? keď bude vonku viac stupňou ako predpísaných 20 😖 a v tej sále bude určite viac stupňou ☹

hejdita
4. apr 2010

heni charlota vyzera veeeelmi chutno 😝 😀 ja som ti verila, ze sa chaldi v mraznicke ved co ine na jarne sviatky ked nie nieco zmrzle 😉 😵

tak a torta chutnala veeeelmi som sa opytala ako sa pacila ( myslela som nazdobene 😀 ) a on mi odpovedal ze vsetci si prsty olyzovali tak som spokojna 😀 😀 😀 😀 a dneska som niesla babicke prababicke ten kusok co som robila a ta na tom mohla oci nechat a hovorila ze je skoda to zjest tak jej vnuk (manzel) hned povedal len nech si daju ze keby si to nechavali ze by toho mali potom moc ked budu mat narodeniny ze dostanu dalsi 😀 😀 😀 😀

a dneska som sa dozvedela, ze budem robyt na 60 dort asi.....chcu ze na skusku nejaky maly asi aby vedeli ake robim alebo neviem mozno to bola sranda....premyslala som nad kosikom a potrebovala by som radu ako urobyt hnedy potah???? potiahnem to nejakou najskor asi bielou ta je uni a nato by som nalepovala cokohmotu asi ale ako nato???? viem ze je nato vela rad a postupov a velakrat clovek urobil chybu tak potrebujem vediet nieco o tom alebo farbivo a kde hnede zohnat asi len gelovky ze??? ci nie? 😕

hejdita
4. apr 2010

jooooo a este som chcela vediet ako skladate ovocie do torty napriklad banan ci na marmeladu alebo na krem alebo ako postup presne by bol najlepsi jako poradie treba priklad udam hej? korpus marmelada banany krem korpus ......tak a som zvedava dalsi dort chcem skusit prave s bananom a k bananu sa hodi najlepsie cokopiskot ze??? 😕 😀 😅 😀 😀 😀 😝 😵 🤐 🤐 🤐

nikanika28
4. apr 2010

hejdi 😀 😀 ..si sa rozbehla 😵 . No a ja som dnes tiez robila tortu...teda dorobila...a uz sme aj nacali a teda ze akaaa mnamka to bola, normalne som neverila, pretoze sa mi straaasne nedarilo 🙄 🙄 🙄 . Tak ale chutovo bola naozaj dobra..aspon ze tak 🤐
Hejdi, potahovku mozes na hnedo zafarbit aj cokoladou, nie? Ja som teda davala kakaou rozpustene vo vode, ale to som chcela len taku bledohnedu farbu.

hejdita
4. apr 2010

a nedroblo sa to??? potrebujem pruzne ....dobre sa s tym??? pracovalo???

sup sup chceme vidiet fotku 😀

aaaaaaaaaaaaaaaaaa vdaka 😉

nikanika28
4. apr 2010

hejdi, nedroblo 😀 😀 😀 😀 ..ale radsej nech ti poradia vacsie sikovnicky...ja si radsej radit netrufam 😅 😅 😅 . Ale tak robilo sa celkom fajn, az na to, ze sa mi nedarilo 😀 ..a fotka...no neviem, ci to vobec hodim verejnosti na oci 😀 😀 😀 .

dm1
4. apr 2010

torticky su krasne chvalim. najviac ma dostala ovecka ta bola perfektna a potom vysluzky pre sibacov 😵

hejdita
4. apr 2010

nikanika nepodcenuj sa 😉 😉 tak sup foto 😀

petaba
4. apr 2010

hejdi je aj hnedé práškové farbivo, majú ho u nás v drogérii... tuším je to V drogéria, ale aj kakao s kvapkou vody by to malo zafarbiť, len neviem či na správny odtieň 🙂

henikav1
4. apr 2010

hejdita a neskusis cokohmotu? ta je tmavohneda a taka mnamkova hmmmmmmmmmmmmm aj sa s nou dobre robi

nikanika28
4. apr 2010

tak tu je ta foto... 🤐
Zacalo to tym, ze ta plnka, co bola v mrazaku sa po rozmrazeni sekla 😝 ..tak som robila naslepo len tak od oka plnku zo zlateho klasu, co som nahodou nasla doma 😀 . Potom som pekne namazala korpus plnkou, dala bananiky, druhy korpus namazala, pricapila dokopy, dalsie poschodie takisto....a ked som to mala vsetko hotove...pozeram...a akosi mi to nesedelo...tak som zistila, ze som ten stredny korpus pretocila, cize mi to vytvaralo "uuuzastne" schodiky.. 😝 😝 ...tak som to teda orezala 🤐 ...pri potahovani to bolo relativne v pohode, len som netusila, ako robit ten mramorovy efekt, takze to ako mramorove ani moc nevyzera 😀 ..ale chcela som vyskusat kliestiky, len som si na to spomenula asi trochen neskoro a potahovka bola uz mierne zoschnuta na torte, takze som si to akurat tak tymi kliestami pokafrala, pretoze mi to vobec uz nechelo vytlacat 😝 ...musela som nakoniec kamuflazovat kvetinkami 😀 😝 . No a pri tvoreni """zajaca""" ....tak to nejdem ani komentovat 😝 😝 🤐 🤐 🤐 🤐 ...................................

henikav1
4. apr 2010

nika ved je krasna 😵 😵

nikanika28
4. apr 2010

tak iny pohlad.... 😀 😀 😀

hejdita
4. apr 2010

nika henikav to povedala za mna to iste som si aj ja povedala 😵 je chutnucka zlatucka mne sa paci a ten zajacik nema chybu!! 😵

heni cokohmotu by som chcela skusit he taku tmavo hnedu ale musi byt veeeelmi pruzna 🙂 a da sa tiez prilepit s vodou??? daj recept tam je potreba kukuricny sirup ci slad.....
a hnedu farbu som nevidela budem musiet to kakao skusit ak by som chcela potiahnut jemne hnedo tortu a ptom nato nalepit lo pletenie kosikove.......a cokolada rozpustena sa asi nehodi ze??? to ztuhne asi 😕

hejdita
4. apr 2010

a to su margaretky z tvoritka??? 😕 vek ten zajac je uuuplne suprovy to neviem ci mi niekedy pojde postavicky robyt 😀 si veeeelmi sikovna....

dm1
4. apr 2010

nika ved je krasna!

nikanika28
4. apr 2010

no baby, dakujem 😅 ...nemala som z toho dobry pocit, tak ale vsetkym sa pacila, ale hlavne dobre chutila..aspon ze tak 🙂 A zajacovi stale padali usi, hajzlikovi 😀 😀 😀 , asi som ich mala nechat riadne zaschnut 🤐 . No a ako to robite vy, ked chcete pouzit viac farieb? Spravite si z 4-5-tich cukrikov kazdu farbu zvlast, alebo si spravite biely potah a potom dodatocne farbite, alebo akoooo????

dm1
4. apr 2010

nika ja to mam zatial len rozplanovane 😀 ze urobim bielu a potom budem farbit. ale mam gelovky tak by to malo ist. ked sa farby praskovymi tak by sa vraj malo pri roztapani cukrikov farbit

nikanika28
4. apr 2010

dani, no tak som to robila aj ja, roztapala som si par cukrikov so zafarbenou vodou...a pri gelovkach sa moze aj dodatocne uz na spraveny biely potah frknut ta farba? to som sa vlastne este nikde nedocitala... 😕

dm1
4. apr 2010

nika vraj ano kamoska tak robi ale sak uvidime co skusene baby napisu. lebo by to bolo fakt odveci ked potrebujes len trochu jednej farby vzdy zarabat novu hmotu

dm1
4. apr 2010

toto chcem robit na 30.4 na prve narodeniny synove len v modrom. no som zvedava co z toho vznikne....

nikanika28
4. apr 2010

dani, presne tato torta sa paci aj mne, mam ju aj v zalozkach, ked sa budem rozhodovat, aku pojdem nakoniec robit pre klarku k 1.roku 🙂 ...este jedna sa mi velmi pacila, len som si ju neulozila..idem ju mrknut

dm1
4. apr 2010

tato je podobna ale saso je tazky to by som nespravila ani nahodou

nikanika28
4. apr 2010

ta je tiez krasna 😵 😵 ..mne sa paci tato...len by som to chcela dat ako druhe poschdie ten vankusik
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/slubeny-va...