Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambula1307
29. mar 2013

pristela Zanetka, vahovo to iste..u mna 4dkg cukru na 1 vajko velkosti L. Bielky nechavam slahat bez cukru 2 minutky kym troska naberu objem a potom supnem cukor ..necham dobre vyslahat. Pred slahanim nieje dobre davat, zvlast ak je ten jemny krystal, to sa potom rychlo rozpusti a nenaberie to objem 😉

bambula1307
29. mar 2013

@pristela Zanetka, vahovo to iste..u mna 4dkg cukru na 1 vajko velkosti L. Bielky nechavam slahat bez cukru 2 minutky kym troska naberu objem a potom supnem cukor ..necham dobre vyslahat. Pred slahanim nieje dobre davat, zvlast ak je ten jemny krystal, to sa potom rychlo rozpusti a nenaberie to objem

simasa
29. mar 2013

@pipka Aaaale figu, stale tu "obsmrdam" 😀

elamaslakova
29. mar 2013

@aduskatt Ďakujem Aďka , skúsim to aj ja

elamaslakova
29. mar 2013

@zuul Parádny mobil , budem sa inšpirovať

elamaslakova
29. mar 2013

Pridám sem moje dnešné dielo , tortičku na 30-ku s Kitty na želanie

jakelina
29. mar 2013

@elamaslakova na 30??? Tak to je nějaká recese?? 😀 😀

reruna
29. mar 2013

@jojka23 já jsem jiný nezkoušela, ale holky dělají i mléčný a já už si poslední dobou kupuju buď hmotu na potahování (pasta dama stella, smartflex velvet) nebo pravý marcipán na netu, protože se mi s tím nechce patlat.

reruna
29. mar 2013

@vecernicci podle mě to posílali všem, co mají na dortech od mámy to označení na mapce, mě třeba jako jen zaregistrované uživatelce nic takového neposlali, ale já tam nejsem zanesená v té mapce a nechtěla jsem to právě kvůli něčemu takovému, tvůj mail je na té stránce taky uvedený, takže není problém, pokud se na to někdo zaměří to najít. Být tebou, tak bych si tam tu značku fakt stáhla...zatím z toho mailu není jisté, že ti přijde nějaká kontrola domů, ale může se to stát...

pipka
29. mar 2013

no moja dnesna ... s deckami za zadkom...a aj tak vyzera 😖 ☹
neviem ci to nepojdem este nejak prerobit 🙄 ale co s tymi lupenmi aby vyzerali lepsie 😖

lokalistin
29. mar 2013

@aduskatt dakujem ti,no ale ja by som chcela torty pekne rovnomerne,nie take mlandrave 😝 len mi to nejak nejde
@florentina dakujem moc,no videla som na nete tich prednostov a sa mi to strasne pacilo,tak som skusila aj ja

lifinka
29. mar 2013

Druhý dort v pořadí, jen vozík není vončo.. jinak mám prasklou cévku - prst fialový, no jen tak dál....ještě jeden dort a jsem hotová.... 🙂

petka28
29. mar 2013

dobrý den🙂 potřebovala bych poradit jak mám udělat kulatý dort aby byl ve finále rovnoměrný? stejně široký nahoře jako dole, já mám vždy nahoře užší:( a vypouklý

zuzzy12
29. mar 2013

Ahojte cukrarky-chcela by som vas poziadať o radu-ked mam smartflex flowert trvanlivosť do 27.4.2013 dam hmotu do mrazaku tak ju možem použiť po tom datume alebo nie 🙄 a ešte aku silikonovu podložku na poťahovky mi poradite????Zatim valkam na folii 😠 😠 Dakujem mooc moooc za rady.

evvina
29. mar 2013

Ahoj holky,
Lucinka má zápal plic a mě se nic nechce, ale i tak jsem měla naslibováno, tak tady je moje další tvorba.

anibas
29. mar 2013

@vecernicci Ty kks ... !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Určite zruš tortičku !!

jakelina
29. mar 2013

@petka28 po upečení otoč a to co bylo dole budeš mit krásný rovný vrch. Nevymazáváš boky formy, že ti to dělá tohle, to nesmíš, těsto se musí k formě přilepit a pak se odřeže nožem

jakelina
29. mar 2013

@zuzzy12 do mrazáku ne, to nevím jaké by bylo po vytažení 😒 Nemám vyzkoušené, já vždy spotřebuju co mám. Honem peč na každý víkend dort 😀 😀 😀

vecernicci
29. mar 2013

@jakelina nevím ☹
@daducha zkusím se zeptat, ale myslím, že zkouší všechny 😝 jsem jim odepsala, že asi došlok omylu, že dělám dortíky jen pro rodinu 😉 tak čekám co mi odepíší 😉 jemožný že je to na udání, lidi jsou závistiví 😠

vecernicci
29. mar 2013

@reruna tu značku už mám zrušenou, tak snad to bude v pohodě,podle mě dělali jen bububu 😒
@anibas už ji tam nemám

vecernicci
29. mar 2013

tak ten mail přišel všem co mají značku na mapě na dortech u mámy, jen to zkouší 😝

muffinka8
29. mar 2013

@vecernicci ja tým múdrym formuláciám nejak nerozumela 😕 čo vlastne od teba chceli?

vecernicci
29. mar 2013

@lifinka to mi povídej, dneska jsem dělala 7,5 kila řezů, rolád a punčáku a jak jsem se ohnula pro misku, tak mi ruplo v zádech, kámoška říkala, že to slyšela, to rupnutí, tak se modlím, abych ráno vstalaz postele 😝

vecernicci
29. mar 2013

@muffinka8 že peču dorty na prodej a že na to jsou zákony o provozovnách a hygiena, ale nic nemají, já přece dělám dorty jen pro rodinu, ne? 😉

muffinka8
29. mar 2013

@vecernicci no ako ti oznámili, že sú o tom zákony, ale o čom? Že im máš nejak doložiť niečo že to robíš legálne či čo?

vecernicci
29. mar 2013

@muffinka8 já nic dokazovat nebudu, ať když tak dokazují oni 😝 přišlo to více lidem na dortech, takže to fakt jen zkouší, kdo se chytne, nebo já nevím, v mailu není nic konkrétního, tak uvidím, co mi odepíšou, značku na mapě už jsem zrušila, tak snad v pohodě, tohle nebylo na udání nemajíani moji adresu, když mrkneš na ten odkaz co jsem dala, tak tam je paní Večerníková Hradec Králové, ani nevědí, že tady nemám trvalý bydliště

florentina
29. mar 2013

@vecernicci no to podle mě není na udání, ale prostě buď opravdu namátkou přišli na ten server a nebo to někomu leželo v žaludku, myslím celý ten server. Každopádně já tam koukala jen kdysi, kdo je tam zaregistrovaný tady u nás v okolí a často tam bylo, že upeču na zakázku atd...tudíž na základě toho to zřejmě rozeslali, taky bych to viděla, že všem kdo tam jsou. Už jsi odepsala, tak určitě dej vědět, zda odpoví, budu držet palečky, ať to už dál nikam nevede. Jinak já bych asi nereagovala, dokud nezahájí nějaké správní řízení, neb toto je prostě informace, s kterou mají pravdu, ale ty prostě s dorty nepodnikáš, takže se tě netýká. Takže v tomto směru na tebe podle mě nijak nemohou. Pokud by v tomto chtěl někdo něco konkrétně řešit, muselo by to podle mě jít jinou cestou, přes jiné orgány, tedy nejprve přes to prokázání toho podnikání.

vecernicci
29. mar 2013

holky, koukala jsem že na dortech od mámy stáhli mapu zručných žen, asi jim psalo víc lidí, ne jen já, asi to nechají vychladnout 😝 uvidíme 😉

vecernicci
29. mar 2013

@florentina ale já tam neměla, že upeču na zakázku, počkám co mi odepíše,ale není v tom mailu nic konkrétního, jen to zkouší, koukala, jsem, že jdou po hradeckým kraji, tak se tam na inspekci asi někdo nudil 😝

lifinka
29. mar 2013

@vecernicci to je hrozný, buď opatrná, snad ráno vztaneš z postele 😕