Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
14. sep 2012

@cabalkova prášok sa dáva,ak to máš moc tuhé,tak daj buď menej prášku,ja zvyknem 1,5 dať.........alebo pridaj pochúťkovú smotanu,to ti zriedi 😉

petkaa28
14. sep 2012

@pristela nejdem sice na stretko, ale mozem ti tam vybehnut a poslat to.

jakelina
14. sep 2012

@anda198
2 kg ovoce nakrájet na kousky
750 g cukru krystal
koření - badyán 2 ks, 5 hřebíčků, skořice dle chuti
velká štamprle rumu
citron
Všechno kromě rumu dáme do pekáče a na 30-40 minut dáme do trouby na 180 stupňů, dvakrát zamícháme.
Hned po upečení přidáme rum, může být i víc, ale u nás pijou i děti a dáme do čistých suchých sklenic. Otočíme na víčko a je hotovo.

jakelina
14. sep 2012

Takto to vypadá před upečením

jakelina
14. sep 2012

@pipka tak to je možné, já jsem měla nějak spojený ten dort s narozeninama 😀 😀 😀 A v českém kalendáři teď Alice svátek neměla.

aduskatt
14. sep 2012

@vlada111 perfis🙂) tak sa drzte............

aduskatt
14. sep 2012

@jakelina co sa stane, ked nedam rum?.ci ten je tam aj ako konzervant?

eliska22
14. sep 2012

@janula.h ty brďo to musela byť riadna makačka urobiť tú tortu 😝 super 🙂

eliska22
14. sep 2012

@pristela jééjda akurát včera som tam bola v Ikei 😝

jakelina
14. sep 2012

@aduskatt já myslím, že nic. Určitě trochu konzervuje, ale já to dávám do skleniček od přesnídávky pro děti, tak to se spotřebuje hned a nikdy se mi to nezkazilo a rumu dávám trošku.

janula.h
14. sep 2012

@eliska22 bola 😝 a čo pTi poviem neprišla mi ani strieborné ani zlatá farba niekde sa cestou stratili ☹ takže improvizujem a dnes mám vuitonku ☹

zrzulinka
14. sep 2012

holky a ještě takovej blbej dotaz🙂 ten marcipán na dort kupujete??? A ještě dotaz na piškotové těsto a krém? Jaký udělat, aby nebyl moc máslový a moc sladký? NO jasně, nedat do něho moc másla a cukru, já vím 😕 😕 😕

aduskatt
14. sep 2012

@jakelina vdaka, tak ja ten rum vynecham🙂

jakelina
14. sep 2012

@zrzulinka děláme nebo kupujeme. Podívej se do nějakého e-shopu, když si zadáš marcipán do vyhledavače, vyjede ti jich spousta.

zrzulinka
14. sep 2012

@jakelina kujůůů 🙂

dada2007
14. sep 2012

@simasa a aj ostatné baby, strašne mi je to lúto, ale od včera som PN a tým pádom nemôžem ísť na stretko 😢 😢 😢 ☹ ☹ ☹ strašne ma to serie ale nedá sa nič robiť.....je mi to moooooooc lúto...... a @pristela nepofrčím s tebou na aute, sorry...
.....baby, ak mám niečo uhradiť, dajte vedieť......paaaaaa

eliska22
14. sep 2012

@janula.h a veď dobre to vyzerá neboj, bude sa páčiť 😵

ajaku
14. sep 2012

ja som bola včera u nás v domácich potrebách a vypichovačka gerbera, síce nie značková, ale za 2eur? Som sa ich pýtala, prečo nemajú toho viac. Kde dievčatá sú tí číňankovia, čo predávajú lacnejšie?

jakelina
14. sep 2012

@dada2007 co to je PN?? Asi si sedím na vedení.

mima1311
14. sep 2012

@jakelina PN prace neschopna ...teda na marodke 😉

lamps
14. sep 2012

@jakelina Majka, Dadka nám ochorela 😅 to je PN 😅

dada2007
14. sep 2012

@jakelina @mima1311 @lamps .....tak tak, PN-práce neschopná........

jakelina
14. sep 2012

Holky díky, já pořád uvažovala so to je, nějak mi to nedošlo. 😀 😀 😀 Přitom u nás je taky pracovní neschopnost, ale nějak si to spojuju jenom s těmi co chodí do práce.

@dada2007 ty už chodíš do práce???

jakelina
14. sep 2012

@dada2007 no však jenom práce, srazu schopná můžeš být ne??? 😀 😀 😀 😀

simasa
14. sep 2012

@dada2007 A myslis, ze Ti to za tyzden neprejde? Platit netreba nic.

simasa
14. sep 2012

Inac ja som tiez teraz soplava a je mi na umretie obcas (chytila som nieco od malej - ta po tyzdni v skolke bola tiez k.o.), ale na stretko idem, aj keby ste mi tam mali davat prvu pomoc 😀 😀

dada2007
14. sep 2012

@jakelina nie nechodím do práce......ale som na PN(mám narok na platenú PN, platila som si dobrovolne do štátu pripoistenie). A @simasa neprejde, je to gynekologického rázu 😔 ......predkladaná doba liečenia dva mesiace ...

lokalistin
14. sep 2012

@dajna11 na 160° vsetky korpusy tak peciem volakedy som piekla na 180° a v strede ale odkedy sa mi pokazila truba a zase opravila musim piect na druhej od spodu a menej teploty. V recepte je 180° mam to skusit tak a v strede?

jakelina
14. sep 2012

@dada2007 aha, tak ať jsi brzo zdravá, držíme palečky. 😉

levandulka3
14. sep 2012

@lawli nemohla by ti ho prosím ťa dať do postupov je ozaj nádherné 😉