Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
27. okt 2012

@pipka hehe🙂) ja som bola vecer o siestej sklamana, ze nestihnem, lebo od obeda na porodnici a okrem stehien ma nebolelo nist.........a vecer 17,45 ze hups, nieco sa deje🙂) a 19,05 uz som telefonovala s muzom, kym ma zasivali🙂

p69majka
27. okt 2012

@dm1 ahoj. chcela som ťa ešte poprosiť o radu, že ako farbíš poťahovku na čiernu, lebo som nezohnala takúto potrav.farbu a ako robíš písmenká na tortu? ďakujem. Majka

dm1
27. okt 2012

@p69majka no ja farbim gelovkou extra bez nej to nepojde 😝 . Skus zmiesat vsetky tmavsie farby co mas ale aj tak to nebude cierne.... skus zivocisne uhlie rozdrv ho a bud potoom maluj na povrchu podla toho co chces robit alebo zapracuj potom este do hmoty.
Pismenka robim klasicky cez lištu s pismenkami - vygulam na tenukcko dam hmotu medzi sacok, vykrojim dam prec prebytocnu hmotu a s tym sackom prenesiem na tortu kde potrebujem

dm1
27. okt 2012

kocky ako ste zase krasne napiekli 😵

@pristela ta je neskutocna moc sa mi pacia tieto tvoje cistucke svadobky 😵

ja som rano odovzdala svadobku a este sa mi chladi pingu postavicky hotove tak snad to bude uz len rychlovka

p69majka
27. okt 2012

@dm1 ďakujem. no skúsim to s tým živočíšnym uhlím. kúpim asi v lekárni, že? ja lištu na abecedu nemám. nerobím torty profi , len pre rodinu a teda nechcem veľa do toho investovať. doteraz som len šúľala písmená alebo písala tubičkou /to sa mi ale veľmi nepáčilo/. Tak uvidím, či kúpim alebo nie. a ešte, ak môžem, čím najradšej poťahuješ. ja robím doma MMF. Čím potom čistíš poťahovku od cukru? ďakujem za tvoj čas.

wera.g
27. okt 2012

@denisak77 krásne tortičky 😉 prosím ťa, ten vrchnák, to si robila celé z poťahovky? smartflexu? čaká ma totiž tiež škatulka a mám z toho vrchnáčiku stres, neviem poriadne ako na ňho... vďaka za každú radu 😉

dm1
27. okt 2012

@p69majka ja som si listu s pismenkami kupila tusim hned pri svojej prvej torte 😀. Ja potahujem tiez s MMF najcastejsie alebo Pasta Dama Top ci Smartflex ked si chcem ulahcit robotu alebo potrebujem sytu farbu. A an v lekarni sa kupuje ale veru nemam s tym vobec skusenosti ja som si radsej hned gelovku kupila. S MMF budes mat problem s tou ciernou aj tak a nieto este s tym uhlim 😝

lukika
27. okt 2012

@pristela tá svadobná je prekrásnááá. Tie malilinkaté guličky si ako robila so snehom alebo ako?

denisak77
27. okt 2012

.

denisak77
27. okt 2012

ahoj,ja mám stres ešte aj teraz,je celý zo smartflexu,sušila som ho 5 dní a dnes lialo,je strašná vlhkosť a trošku sa ohol,skús ho aj vystužiť špajdlami na kríž,moja skúsenosť,ink to nemá šancu v tomto počasí prežiť,na budúce to skúsim burizónovou hmotou a tú obalím.
@wera.g

p69majka
27. okt 2012

@dm1 prečo problém? a čím čistíš poťahovku od cukru nakoniec?

wera.g
27. okt 2012

@denisak77 hmm a to si ho asi musela spraviť taký dosť hrubší však? joj, no tak som zvedavá, čo mi z toho vznikne teda 😕 a ďakujem veľmi pekne za rady 😉

dm1
27. okt 2012

@p69majka no lebo MMF na syte odtiene proste nezafarbis bez toho aby sa ti nerozpadal 😝. A ja potahovku od cukra necistim lebo ho pri valkani nepouzivam 😝. Ja valkam na solamyle ale davam iba pod a davam si pozor aby sa mi nedostal navrch takze nie je potreba cistit.

p69majka
27. okt 2012

@dm1 tak skúsim solamyl a keby predsa, tak môžem olejom potrieť? To farbenie skúsim a uvidím. gelovky kúpim aj v drogérii? dík moc. som otrava, čo? 😒

aduskatt
27. okt 2012

@p69majka nie, gelovky kupis v specializovanych cukrarskych obchodoch....

pristela
27. okt 2012

@dm1 si poklad, dakujeeem 😵 😵 😵 pocuj na co som si ja ted spomenula 😨 😨 😨 😨 zástera !!!!! ja som úúúúplne zabudlaaaaaa 😕 každy den spomínam na @vecernici 😵 ale zástera mi úplne vyletela 😕 bo šijem si tu ted zrovna guličkové sovičky len tak bo ich chcem 😝 /akože vobec niesom unavena na smrť ☹ / a v tom mi cvaklo- gulickova zástera 😨

dadka212
27. okt 2012

@pristela aj ja som malého prenášala 5 dní mal byť 1.3. a narodil sa 5.3. 😀

dm1
27. okt 2012

@p69majka mozes aj olejom ale zaklad je si davat pozor aby si na torte nemusela nic cistit 😉 . A gelovky len v e-shopoch

dm1
27. okt 2012

@pristela 🙂 a ja som nezabudla 🙂 . Sak ti chcem pribalit do balicka potom aj za zasterku nech to neposielam na 2x 😎

denisak77
27. okt 2012

@wera.g robila som dve vrstvy,jednu bielu a druhú čiernu,lebo som sa bála ,že čierna nestvrdne

lokalistin
27. okt 2012

@wera.g robila som akze podla tohoto receptu, ale skus sa spytat @jakelina ona robieva
ja som mala asi 1,4kg ovocia a dala som asi 800g cukru ale zda sa mi to aj tak strasne sladke a ja som dala trochu rumu,ale len tak pokropila nie tolko co je napisane. takze celkom iny recept 😀
http://www.nanicmama.sme.sk/ine-recepty/vianocn...

mrka2
27. okt 2012

ahojte,tak pridam este jednu pre moju svokru... myslela som,ze nedokoncim, lebo mi islo hlavu rozstrelit,ale len co mala zalahla,tak ma to preslo a dokoncila som..... 😝 😀

petkaa28
27. okt 2012

@wera.g werus teraz ma napadlo - kebyze si kupis tortove oblatky, spojis ich nutelou do pozadovanej hrubky a to potiahnes??? mala by si to krasne rovne a pevne s minimom namahy

janula.h
27. okt 2012

finito žienky medulienky bruuuuuu 😀

yamahafazer
28. okt 2012

@dada2007
@dm1 baby a to ten lukopren nikde inde nepredavaju ved tam maju vyse 8 eur postovne to je niako vela

krasne torticky ste vsetky napiekli a dakujem za vsetky paci sa mi 🙂

wera.g
28. okt 2012

@petkaa28 Peťuška, vieš, že nad tým som uvažovala? Ale napadli ma jedine tie kúpeľné guľaté a som špekulovala ako to zrezať, že to bude malé 😀 som úplne zabudla na tie tortové 🙂) ďakujeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵

wera.g
28. okt 2012

@mrka2 úúúúžasnááá 🙂 prosím ťa ako si robila tak krásne rovnomerné zhyby? vyzerá to výborne ! 🙂

wera.g
28. okt 2012

@lokalistin mňam, ďakujem, isto vyskúšam, už teraz si na ňho chutím 🙂))

mirka1986
28. okt 2012

dakujem vam vsetkym za vase pacitka, velmi, velmi ma potesili 😉

dada2007
28. okt 2012

@yamahafazer zlato a kde vidíš tú výšku poštovného??? 😕 to sa oplatí tak, že ja ti to pôjdem kúpiť(ale momentálne nemám cestu do Bánoviec....dohodli by sme sa že kedy asi)......a pošlem poštou....ak to bude do kila doporučene druhou triedou 1,60 a ak nad kilo doporučene druhou triedou tak 2,6......furtek lepšie ako 8e 😝 😝 😝