Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
22. mar 2014

@lawli krásne tortule 🙂

eliska22
22. mar 2014

@mysiatkoo superné obidve 🙂 a tie postavičky fakt vymakané nechápem 😵

eliska22
22. mar 2014

@mamcas krásna torta a mne sa teda tiež páči tá prvá fotka, ja mám rada takéto práve fotky tôrt, len škoda, že ja tak fotiť neviem 😀

mimcak
22. mar 2014

Tak a moja posledná víkendová.

sisika
22. mar 2014

@mysiatkoo Ja z tej real torty odpadnem-to je ale nadherne! Skvely napad;dokonale prevedenie...

sticker
22. mar 2014

@pristela Žanetka prosím ťa, na FB ešte v prvom albume máš takú krabicu a v nej mobil..... Ako si to robila 😅 Potiahla celú tortu a potom z poťahovky ešte urobila tie mantinely okolo? A ten malý mobil, by mohol byť napr. aj z keksov? Moc ďakujem za odpoveď. 🙂
Inak, tie čo ste robili mobil, tie ikonky ste poctivo maľovali? Lebo niektoré tie mobily sú tak reálne urobené....

mimcak
22. mar 2014

@sikag krásna tortička

macamac
22. mar 2014

ahojte dievčence
tak nejak som to zbuchla 😀
ale samozrejme, chybyyyyyyy 😝
ale chutila 😵 😉
prvý raz sa mi podarili písmenká - už som na to prišla 😀
a vyskúšala som novú lištu na tie okraje
len sa mi nepodarila pekná zelená - aby pasovala k výzdobe - ku kvetom, tie boli kúpené, to si ešte netrúfam

ludkas31
22. mar 2014

Ahojte. Tak pridavam moj dalsi vytvor. Mysky su vytvorom Ajky 82, zaco jej samozrejme veeeelmi pekne dakujem 🙂)

ludkas31
22. mar 2014

Tu je torticka :0)

mamcas
22. mar 2014

@eliska22 jeeej dakujem 😉 tak asi dam na pocit a budem fotit tak, sak nedostatky nemusim publikovat 😝

mia114
22. mar 2014

taka rychlovka dnesna 🙂 chceli aby bola farebna

mia114
22. mar 2014

@mysicka3703 nooo na prvu je fakt super 😵 len tak dalej 😉

mia114
22. mar 2014

@mysiatkoo uzastne torticky a holka je super 😵

petkaa28
22. mar 2014

@drobec33 ahoj, tusim ti este nikto neodpovedal 🙂 cerstve krajane ovocie by som na potahovku nedavala, rozpusti ju.. Ja ked davam ovocie, tak cele, riadne osusene a lepim ho cokoladou. Ak som ta spravne pochopila - mas korpus, dzem, jahody cerstve, mascarpone plnka, mrazene ovocie a zase korpus? Zrataj si suroviny + energie a "podruzny" 🙂 material (podlozka, krabica, papier....) a nieco za pracu. Neviem odkial si, ani ako torticka vyzera, ale pri tej kombinacii co je vnutri si myslim, ze cca 10-12€/kg si mozes kludne vypytat - pripadne si prerataj tortu takto kolko vyjde na kila a kolko by stala ked zratas naklady a pracu a sprav nejaky kompromis. Ty musis najlepsie vediet ako si spokojna so svojou pracou a ako si ju cenis ;)

vlada111
22. mar 2014

@lawli krásne tortičky. Vidím, že zrolovaná cesta sa ujala, to bol nápad môjho manžela umelca 😉

vlada111
22. mar 2014

@sikag ten prvok na torte je krásny

denisak77
22. mar 2014

@marianabila ´dakujem za tvoje stále milé slová,teší to

denisak77
22. mar 2014

@mojkamoj už si šikovná

mojkamoj
22. mar 2014

@denisak77 ďakujem veľmi pekne 🙂 snažím sa,ale stále to nieje dokonalé..hrdá som na svoje torty,to áno,možno preto že mi trvá strašne dlho ich vytvoriť 😅 Posledná bola monsterka a klavír,teda pianíno,a trvala 12 hodín jedna... som nevedela čo prv,ako to spraviť,odbiehačky od toho k deťom,riadny zaberák ,ale dúfam,že to sa časom naučím čo skôr spraviť aby som si ulahčila prácu 🙂

katarina51
22. mar 2014

@mimcak no tá korytnačka sa ti podarila 🙂 🙂 🙂 a kabelka je perfekt

katarina51
22. mar 2014

@sikag v jednoduchodśti je krása, nádherná

katarina51
22. mar 2014

@mia114 náááááádherná 😉 😉 😉

lawli
22. mar 2014

@vlada111 ďakujem....áno páči sa 😀 ...mala som ju robiť podľa tej "origoš" ,len s tým ,že tam má byť traktor a bager ... 😉

lawli
22. mar 2014

@eliska22 ďakujem 🙂

lawli
22. mar 2014

@jakelina priznám sa ti , nie všetko je MMF ...je to tak pol na pol 😉 predtým som červené ,čierne a tmavo zelené časti farbila už ako hotový vymodelovaný kúsok...inak to nešlo...teraz už používam smart 🙂

lokalistin
22. mar 2014

@mia114 krasna
@eliska22 jeeeeeeeeeeeeeej

ajka82
23. mar 2014

tak posledna ...s vlacikom si prosili 🙂 fotila som teraz, lebo neviem kedy rano pridu a moj foto -dosla baterka a na mm foto by som musela dlho studovat ako prestavit svetlo 😅 ...podklad je kriklavucky zeleny ako bitter lemon

jper
23. mar 2014

Po dlouhé době zase dortík, teda na originál fakt nemám. Váha 6,9kg čokokorpus, nahoře lesní ovoce v pudinku + čokoládový pribináček, dole bavaroise s malinami. Nevím čím to je, ale nedaří se mi přidělávat ruce aby vypadaly přirozeněji - to nemluvím už vůbec o malovaní ksichtíku. S těma lidskýma postavama furt bojuju 😖 No a zapomněla jsem to vyfotit, tak jsme ho vytahovali z krabice a jak ta podložka byla měkká, tak mi to stáhlo potahovku na bocích, nějak se mi nevrací moje tvrdé podložky, z deseti ks mám doma jen dvě 🙄 a ještě navíc menší než byl průměr toho dortu

mimcak
23. mar 2014

@katarina51 Ďakujem 🙂 😵