Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
24. júl 2012

@mrka2 v pohodě, když je v akci jen tak 30%, tak jí vezmu a i pařížák byl vždycky v pohodě 😉
@jakelina člověče, vy jich máte doma jako smetí 😀 😀 😀
@njonja to bylo myšleno obrazně, většinou dělám od čtvrtka do soboty, někdy odpolko, když si děcka hrají, někdy po večerech a do toho chodím do práce, vařím chlapům na druhý den, je to docela masakr 😝 ale dortíky jsou moje úchylka, baví mě to, tak skousnu i to, že jsem večer utahaná jako kotě 😉

vecernicci
24. júl 2012

@dajna11 tady máš taky jeden postup 😉 snad pomůže http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=331&...

muffinka8
24. júl 2012

@dadka212 super recepty 🙂 ináč presne takto aj ja robím jogurtový krém, ale dávala som ho len na cesto a na to iba ovocie. Medzi dva korpusy som to ešte nedávala, nabudúce skúsim.

pralinka25
24. júl 2012

skusim sa opytat este raz dievcence z kolkych vajec peciete piskotu vo forme 28 cm? ja potrebujem 4 platy a neviem ci to upiect naraz alebo radsej na 2x. sa bojim aby som to nemala v strede nedopecene a po krajoch zhorete keby som to dala vsetko naraz a rozrezala na 4 platy. aj ked na dva krat sa mi to moc nechchce vypekat ale dam si poradit. ako by ste to robili?

miciatko
24. júl 2012

krasne torticky baby ste sem dali ..

miciatko
24. júl 2012

@vecernicci kolko torticiek , ja ziram, sikula

dadka212
24. júl 2012

@pralinka25 ja pečiem radšej na 2x urobila by som mramorový korpus asi zo 4 vajec a to by som rozrezala na polovicu a upiekla 2x

aduskatt
24. júl 2012

@pralinka25 radsej na dvakrat🙂

pralinka25
24. júl 2012

@dadka212 @aduskatt dakujem aj som si to myslela ale radsej som sa chcela poradit so skusenejsimi

lucula73
24. júl 2012

@dadka212 ano ano,už mi napísala baba,že nemusí byť diera,stačí len naznačiť 😉 .ďakujem...

a ešte som chcela .......ak má byť torta "mokrá orechová"................akú by ste urobili?poradte mi prosím.....ja teda neviem,ale ovocie mi nejde žiadne k tomu a plnku akú,aby to nebolo suché 😕 😕 korpus tiež orechový

vďaka 🙂

aduskatt
24. júl 2012

@lucula73 urob orechovokavovu a korpus zvlhci kavou🙂)

dadka212
24. júl 2012

@lucula73 ja orechovú polejem pokvvapkám troškou kávy alebo ak chcú džem tak ho rozrobím s rumom a dodá tomu výbornú chuť....inak recept ktorý robievam je v téme o receptoch kávovo-orechovú plnku aj korpus

lucula73
24. júl 2012

@dadka212 ďakujem idem kuk.......ale ten džem s rumom je super nápad,jupíí 🙂
ešte musím zistiť či tie osmičky budú pre chlapa či ženu 😕 😕

iwulka23
24. júl 2012

No teraz na stred týždna som robila toto 😀 ..že kosačka 😀 malinká je..len taka rýchlovečka..pre 3 ročného chlapca,ktorý miluje kosačky 😀 no kto by to bol povedal 😀 😀

aduskatt
24. júl 2012

@muffinka8 do Pribinakoveho ide kysla smotana a Creme ole sa vsype do vymiesanej slahacky, tvarohu a smotany, teda rovno do hmoty

nika1985
24. júl 2012

ahojte baby trosku vas tu citam a zbieram rady a ifosky tiez som sa dala na pecenie popri materskej kamoska chce tortu v tvare flase presne tatransky caj 72 to by som nejako zvladla upeciem si platy a budem davat na seba potom to zrezem ale problem mam v inej veci a bola by som vdacna za vsetky rady chce presne podla flase tie ornamenty a neviem ako to spravit dneska som si kupila strieborny sprej len teraz vaham ci to spravit tak ze si vyrezem sablonu do vykresu a iba postriekam alebo si spravit s hmoty vsetky ornamenty a potom postriekat a preniest na tortu. chce ju totiz mrazit a tak prenasat tak sa strasne bojim je to moja prva torta za peniaze inak som vsetko darovala. Tuto som robila pre moju dcerenku k prvemu rocku minuly tyzden dakujem za vsetky rady

lussy23
24. júl 2012

@mariann2 krásna @vecernicci nádherné výtvory @muffinka8 nádherné, vôbec nevyzerajú ko prvé, sú profesionálne @levandulka3 krásne tortičky aj Muffinky. @hanula11 krásna tortička @sonka_d krásna @sisix krásnučká tortička @dadka212 krásna @mates22 krásne tortičky @katulkaaaaaa krásne @monciqe krásna tortička, dcéra mala ísť za cukrárku

lussy23
24. júl 2012

@nika1985 krásna tortička
@iwulka23 krásne

muffinka8
24. júl 2012

@lussy23 jeeej, dakujem za pochvalu 🙂 ale ked vidim ostatne krasy je to pre mna velka vyzva skusat a ucit sa. Teraz sa chystam na poschodovu cez vikend tak som zvedava ako sa podari.

nika1985
24. júl 2012

@lussy23 dakujem to bola moja prva jednotka a si aj posledna nevedela som tam strcit ruku a potiahnut to

muffinka8
24. júl 2012

@aduskatt vdaka za upozornenie. A ked budem mat nejake otazky k tym receptom kde sa mam pytat, tu?

aduskatt
24. júl 2012

@muffinka8 jasne, vsetko tu.........su tri temy, tato, potom na fotopostupy a tretia na kremy..v tych dvoch si najdes, co potrebujes a potom vhupnes sem k nam a mozes mat moooore otazok🙂)

pralinka25
24. júl 2012

@aduskatt prosim ta ked robis tu tortu s parizskou pravou slahackou ako dlho ju nechavas chladit pred potahovanim?

aduskatt
24. júl 2012

@pralinka25 ked je uz naplnena a potreta maslovym kremom, tak take dve hodky, kym ten maslovy nestuhne...........ak si sa teda pytala na to

petraxy6
24. júl 2012

@aduskatt ja mám takú jednu mooore otázku 😀 kúpila som si abecedu a raz za pána mi to nejde 😠 😠 😠 skúšala som aj s foliou aj bez folie a teraz abecedu čaká už len pobyt v smetnom koši 😠 😠 😠 akú si mám kúpiť, tú silikonovú, či vypichovaciu? už mi je do plaču ☹

aduskatt
24. júl 2012

@petraxy6 aku abecedu mas? moja bola tiez odsudena do kosa a ako som sa naucila robit s nou, mam ju rada🙂))

aduskatt
24. júl 2012

@petraxy6 skus miesto folie pouzit mikrofonovy sacok 😀 😀 😀 nie igelit

jakelina
24. júl 2012

@petraxy6 a nechej si tu hmotu hodně na tenko vyválenou obeschnout, pak ti to půjde.

petraxy6
24. júl 2012

@aduskatt túto: http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop... na lište a fakt nemám nerves s ňou spolupracovať ☹

petraxy6
24. júl 2012

@jakelina ahááá 😅 to som neskúšala 😕
@aduskatt už som skúsila asi všetko 😉