Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ladenka
3. aug 2012

@jakelina Děkuji, tak už vím kde je chyba, dělám to přesně obráceně 😀

simasa
3. aug 2012

@jakelina Ďakujem Majka, si zlata. Ale nie je celkom rovna, ale to sa asi ani neda 😝 Alebo to chce viac trenovat 😀

Docitavam diskusiu, lebo som tu den nebola a Vy spisovatelkyyyyy 😀

larah
3. aug 2012

Moja dnešná pre 4-ročné dievčatko.. Zadanie bolo pribináčkový krém a veľa marcipánu 😀 😀 Tak som sa inšpirovala z netu, snáď môže byť 😵

eliska22
3. aug 2012

@larah jasné, že môže je krásna 😵

aduskatt
3. aug 2012

@liviadanova no to ti urcxite stacit nebude....ja potrebujem na priemer 22 cm asi 550 g

mrka2
3. aug 2012

@simasa uzasne rovna... taka sa mi v zivote nepodari! krasa!

dajna11
3. aug 2012

@lawli krásna prácička.....

jakelina
3. aug 2012

@larah je krásná

janula.h
3. aug 2012

práve dokončená krstinová podľa svokry že s kravičkami 😝 😠

bambula1307
3. aug 2012

@janula.h taaaaaaa je suprovaaaaaaaaaa..kravicky su sladkeee..musim si ulozit s dovolenim 😉 😎

janula.h
3. aug 2012

@bambula1307 to sú žirafyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😀 jasneeeeee ukladaaaaaj 😉

bambula1307
3. aug 2012

@larah krasnaaaaaaaaa

simasa
3. aug 2012

@janula.h milučká aj žirafky 😀

muffinka8
3. aug 2012

@janula.h krásna 🙂 tie žirafky ma inšpirovali 😵 ale pri prvom pohľade na postieľku som myslela, že to bábo je v klietke 😅 ale veľmi milé to je 🙂

janula.h
3. aug 2012

@muffinka8 aj mne to tak príde ale ver mi je strašne ťažké urobiť postieľku takú tenkú ☹

vecernicci
3. aug 2012

@janula.h že jo, já na to koukám a říkám si, že ty kravky mají nějak dlouhý krky 😀 😀 😀

vecernicci
3. aug 2012

no tak holky, zase už neodpovídáte na otázky 😝 😀 😀 😀 sím sím, nějaký postup na orchidej z formičky hawthorne hill 😉

muffinka8
3. aug 2012

@janula.h to ti verím, mne to skôr tá farba pripomenula.

aduskatt
3. aug 2012

@vecernicci ti odpoviem...a to je aka? xixi.......prepac, idem pohladat 😀 😀

lawli
3. aug 2012

@petraxy6 ďakujem pekne...jasne že môžeš ...spodné poschodie kakaový korpus, čokoládová plnka ,malinový džem a druhé vanilkový korpus ,vanilková plnka a marhuľový džem....na želanie žiadne ovocie ani orechy a tiež nechceli šľahačkovú plnku ,kôli teplu... 🙂

petraxy6
3. aug 2012

@lawli ďakujem a recept na van.korpus a plnku nájdem v marc.receptoch? taký som ešte nerobila. Ja budem na piatok robiť kakaokorpus+čokoplnka s ríbez.džemom a vrch ma absolútne nenapadá 😠 😠 😠 😠

lawli
3. aug 2012

@petraxy6 tak ja vailkový korpus robím klasika biely ale uberiem trochu cukru a pridám 2-3 ks vanilinového cukru ,podľa počtu vajíčok...a plnku tiež tak ... 🙂 občas tiež robím druhé poschodie kavové ,alebo kokosové...no oni si zadali takto ,tak to tak aj majú.... 😉

lawli
3. aug 2012

@dajna11 ďakujem 😵

...aj všetkým ostatným kočkam za lajky.... ďakujem krásne babenky 😵 😵 😵 😵

petraxy6
3. aug 2012

@lawli Ďakujem 😉 skúsim... Neznášam keď niekto povie: mne je to jedno, urob akú chceš, my zjeme všetko 😠 😠 😠

jakelina
3. aug 2012

@aduskatt ještě kdybys tak našla, jak ji udělat z té fomičky na drátkách, to by bylo. 😀 😀 😀 Jinak děkuji, jsi hodná, už jsem se podívala a při nejbližší příležitosti vyzkouším 😉

aduskatt
3. aug 2012

@jakelina poziadavka na dratkoch nebola zadana povodne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 sa mi tazko hlada v jednej ruke so zehlickou 🙂

jakelina
3. aug 2012

@aduskatt vždyť já si dělám srandu, mně to stačí i takhle, ale raději dělám květy na drátkách. 😀

lawli
3. aug 2012

@petraxy6 ja to mám tak 50:50 niekedy chcem ,aby to nechali na mňa (keď mám nápad) a niekedy zas presne ako píšeš ty ,neznášam ak to nechajú na mňa 😀 😀 😀

aduskatt
3. aug 2012

@jakelina ved aj ja sa bavkam🙂) vidis, kolko je tam smajlov🙂).ja este neviem, ci rada robim na dratikoch, skusala som tu brectanovu vetvicku a trosku som sa ujedovala pri nej.🙂