Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ojo
11. aug 2012

ahoj holky, dorty máte krásné 🙂 ráda bych upekla pro syna dort a taky se chystám poprvé potáhnout marcipánem...chtěla jsem se zeptat, jeslti máte některá osvědčený recept na DORT? vůbec totiž nevím jaký upéct korpus a náplň bych chtěla nějakou tvarohovou....a taky pod ten marcipán se má ten dort něčím natírat, ne? kamarádka mi říkala 250ml mlíka a puding a jen to lehce potřít, že se pak marcipán nerozteče...
a jinak bych ráda udělala sluníčko 🙂

mia1111
11. aug 2012

@bzucinka2 - tu v našej druhej téme je: https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
-hľadaj na tej prvej strane príspevok od Vlady111 😉 (keď pôjdeš od konca stránky, nájdeš ho skôr 😉 ). Je to mňamkaaaaaaaaaaaa 😵

mia1111
11. aug 2012

@ojo - nejaké receptíky nájdeš aj tu: https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ pod poťah dávam ja vždy len vymiešané maslo s odrezkami korpusu (tie mi vzniknú, keď zrezávam kopček na vrchu korpusu, aby bol korpus potom rovný. Môžeš pridať aj práškový cukor pre chuť, prípadne kakao. Daj potom pozor, aby sa Ti tá tvarohová náplň nestretla s poťahovkou - vtedy by sa Ti poťahovka mohla topiť na tých miestach. Preto ja vždy obmažem korpus tým maslom s odrezkami, dám dobre zachladiť a potom poťahujem.

ajka82
11. aug 2012

baby pomoooc, zabudla som kupit ovocie a plnim teraz tortu, mam len par mrazenych jahod a domace cerstve broskyne, myslite ze to mozem mixnut di pribinaka? kujem

ankalv1
11. aug 2012

@lawli ako si ich vyrezávala-cez šablónu?

bzucinka2
11. aug 2012

@mia1111 vdaka pozriem 🙂

patri22
11. aug 2012

Poradíte mi prosím 😅
Tenhle dortík,3.2kg,5hodin práce a marcipánu je na něm cca 1.5kg,korpus tmavý světlý,marmeláda,klasika máslový krém světlý,tmavý, jakou by jste řekli cenu ? děkuju

aduskatt
11. aug 2012

ahojte vsetky, po tyzdni hlasim prichod z dovolenky, idem vas skusit precitat a docitat🙂)) ste veru pisali dost🙂

pipka
11. aug 2012

@ajka82 dobehni si ku mne...mam tu lesnu zmes 😎

vlada111
11. aug 2012

@mia1111 juj to som rada. A ja tiež nemám tie višne husté, len trochu, aby to bolo také gebravé 😀 Len sa potom ťažšie na to dáva plnka. Ale ja nemám rada, keď preráža zlatý klas a keď je to gumové.

pipka
11. aug 2012

baby pomooooc...chcu po mne na buduci vikend 3D Audi 😅 😅 😅 😝 😝 😝 🙄 🙄 🙄

nemate niekto nafoteny nejaky fotopostup ako vyrezat to auto z korpusov...sak toto ja som este v zivote nerobilaaaa 🙄 😅
ako to dotvarovanie puncovinou este ako tak..ale ten zaklad fakt netusim 😝 ☹

a ze akekolvek audi, ze je jedno aky typ...vyznate sa v autach, aky typ je najlahsi? 😕 😅 😀

pipka
11. aug 2012

@patri22 podla mna tak 25-30€ ..ale zalezi na tebe ako si cenis svoju pracu 😉 torticka je krasna, precizne spravena 😉

patri22
11. aug 2012

@pipka moc ti děkuji za odpověď 😉 a za pochvalu,to potěší 🙂

vlada111
11. aug 2012

@patri22 baby rátajú cenu na kg torty. A si si istá, že je tam tak veľa marcipánu?

aduskatt
11. aug 2012

@patri22 10eur / kg 🙂) takze okolo 30 eur to je v pohode

patri22
11. aug 2012

@vlada111 To jsem pač jsem ho vážila 😉 ono to tu asi nejni moc vidět ale jen ty všechny figurky váží přez 600g,ono jen ten voják co leží je přez čtvrt dortu,ono to tu moc nevyniká a potah měl 900g,dělala jsem ho silnější,protože to děti maj rádi 😉

lawli
11. aug 2012

@ankalv1 ano cez sáčok a šablónkou... 🙂

ankalv1
11. aug 2012

@lawli a aká je to prosím ťa šablóna? nemáš náhodou link kde by taká bola?lebo vštky čo som ja našla tam sú také divné písma.. dík 🙂

petraxy6
11. aug 2012

Ahojte žienky, ja som bola včera na svadbe a poviem vám, že si môžte dať prívlastok "majsterky sveta v pečení MT", lebo to čo som tam ja videla, bol horor. Neveste piekli v cukrárni tortu, ktorú keď videla tak mala chuť ju zahodiť, nehovorím o tom ako plakala. Trojposchodová, ktorá po 2 hod.klesla, bola vyzvrtaná ako paragraf a o tom čo bolo vo vnútri nebudem radšej ani hovoriť. normálne že grc. Druhú mala celkom peknú a pani jej to plnila asi čistým maslom s cukrom - ďalší grc. To moja bola "krasotina" oproti tým tortám a to nepreháňam 😀 😀 😀 😀 a aj ju všetci zožrali.
Ale jedla som tam skvelú vec a chcem sa opýtať, či to niekto nepozná. neviem toho názov, ale že sa to robí z bielok,práš.cukru, hladkej múky, dá sa to do formy "srnčí chrbát" do toho sa nahádžu olúpané mandle, dá sa to piecť, potom keď to vychladne, tak sa to má nakrájať asi na 1-2mm a zase dať do rúry vysušiť. Nepoznáte to niektorá? Chcela by som k tomu podrobný postup - to sa tam doslova "zožralo" 🙂

lawli
11. aug 2012

@patri22 ahoj ,môžem sa opýtať ,aký to je priemer a na koľkokrát maš tu tortičku plnenú ?? 🙂

patri22
11. aug 2012

@lawli dort je promazán dvakrát,a krém v něm je udělaný z 750ml mléka 3pudinků a 375g másla tj kostka a půl 😉 jeden krém světlý druhý tmavý,tam jsem přidala 50g rozehřáté čokolády 😉

ajka82
11. aug 2012

@pipka dakujem si zlata, ale som sama s detmi doma teraz bez auta 😖 a vysnorila som este cucoriedky zahrabane dakde vzadu 😵

lucula73
11. aug 2012

@petraxy6 ja to robievam,u nás sa to zje tiež hneď 😀 ,mám takýto recept:
4 bielka,10dkg pr.cukru,10-12dkg oriešky,mandle.......čo chceš a 10dkg hladkej muky....bielka vyšľahaš,pridáš cukor,posekané oriešky,mandle,orechy,nakoniec tú muku ,upečiieš,najlepšie je nechať to aspoň 1 deň odležať,čerstvé sa to zle krája......nakrajaš natenučko a potom sušíš v rúre 🙂 🙂

lamps
11. aug 2012

@petraxy6 myslím, že je to toto, je to fakt super pochúťka, tiež ju máme doma veľmi radi 😅
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1552

ajka82
11. aug 2012

@petraxy6 fuuuha, moja babka to robieva ale recept presny k tomu nemam ani presny postup...ale vzdy ked to urobi tak to vyjedam... skusim vypytat ked s nou budem volat

patri22
11. aug 2012

@lawli ješte průměr,ten má 28cm a výška je 7cm ale já pekla světlý korpus prořízla jednou a tmavý a ten jsem neprořízla,po promazání měl víc jak 7cm ale to už ten nezměřím pač jsem dort už odevzdala 🙂

lawli
11. aug 2012

@patri22 a ten priemer ? 😕 😕

lawli
11. aug 2012

@patri22 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 telepatia 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lawli
11. aug 2012

@patri22 ďakujem za odpoveď ....fakt vyčerpavajúcu ...inak som zabudla ,ja beriem po novom ,to jest asi mesiac 10 € / 1 kg 😉

patri22
11. aug 2012

@lawli já ti musela průměr a výšku změřit,já to nevěděla 😀