Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
10. jún 2011

A ještě jsem chtěla napsat, jak jsem byla moc překvapená, že to hladíko to tak krásně vyhladí, já jsem pořád váhala, jestli to objednat nebo ne, že si vystačím s rukama, ale to se fakt nedá srovnat

petusko
10. jún 2011

ahojte, pridavam moje 🙂 Svadobna bola podla zelania cisto biela, vzorovany potah a male biele kvietky.
A dalsi pokus o postavicku, mal by to by automechanik 😅

jakelina
10. jún 2011

@mizulienka aha, tak to jsi šikovná, máš je fakt nádherné i barvy. Musí z ní být unešení. velká šikulka

jakelina
10. jún 2011

@mizulienka a barvila jsi těma pudrovýma barvma, jak je v postupu???

lamps
10. jún 2011

@petusko svadobná je krásna, nežná a automechanik sa tiež vydaril 🙂

mizulienka
10. jún 2011

@jakelina dakujem, boli nateseni aj rodicia aj oslavenec 🙂
ciernu ani ciernu pudrovu farbu som nemala tak namiesto ciernej som pouzila kusok cierneho uhlia (ten liek) a namiesto hnedej kakao 🙂
a zebre som tie pasy malovala ciernou gelovkou rozriedenou v kvapke alkoholu

petusko
10. jún 2011

@lamps dakujem, ale teraz pozeram na foto, a nanic je to odfotene. Tie kvietky boli perletove, a obrucky su polozene na malickych pereletovych gulickac. aj holubica je na nich, sotva to vidno.

lamps
10. jún 2011

@petusko to nevadí, nie vždy sa torta dá dobre odfotiť, ale tieto tvoje sú krásne aj tak. V skutočnosti sú určite ešte krajšie 🙂 🙂 🙂

dajna11
10. jún 2011

tak ja sa tak skromne pochválim svojim dnešným výtvorom. 😀 😀

alicc
10. jún 2011

dievcence vsetkym vam dakujem za paci sa mi, ste velmi mile a vzdy je to pre mna velke povzbudenie 😉 🙂

lamps
10. jún 2011

@dajna11 a načo tá skromnosť, veď tortička je krásna 🙂

nikanika28
10. jún 2011

@fukylove no nedavam, az na koniec, ked som mala tortu hotovu ...ta postavicka by ma netrapila, ale co som mala po bokoch z K2 porobene ozdoby, tak sa mi to vsetko orosilo ... to co bolo z MMF bolo v pohode ..tak teraz sa ju bojim pouzivat 🤐
@dadka212 hm, praveze som mala aj toho maca skoro cely den v kuchyni ..preto mi to neslo do hlavy, ze sa orosil ...to ze sa mi rosi od chladnicky zo zadnej strany, tak to beriem, ale toto ... 😀
aha

monika_123
10. jún 2011

čítam,že ste ma spomínali 😀 nechcela som vám to sem dopredu písať,ale tak nakoniec sa podarilo,a do konca júna otvárame 😵

dajna11
11. jún 2011

@lamps dakujem,ale tak oproti iným výtvorom.....ale zasa pečiem tortu asi 3krát do roka🙂takže nemám to v ruke🙂

dadka212
11. jún 2011

@nikanika28 no tak to neviem...ale čo som čítala poslednú dobu sa aj WI dosť roztápa na torte mne zatial nie, občas sa orosí pri vybratí z chladničky, ale nič hrozné 😝

reruna
11. jún 2011

@petusko to nic, ty fotky jsou tady strašně zmenšené, ty detaily fakt není vidět...ale i tak je ta svatební krásná, taková neradiční a automechanik je super 🙂
@dajna11 paráda, perfektní traktor 🙂
@nikanika28 krásný méďa 🙂 já jsem dělala z WI a Smartflexu a všechno zatím v pohodě, jsem zvědavá teda, jestli se to neorosí při vybrání z ledničky...
Jinak teda já pořád ten dort kontroluju, jestli drží 😀 už aby bylo po svatbě!

jakelina
11. jún 2011

@monika_123 tak to je super, ať se ti daří. 😉

bzucinka2
11. jún 2011

@nikanika28 ja robim z K2 ale vnutri v chladnicke sa mi este neorosil, zvykne sa orosit, ked ju vyberies v tomto teple z chladnicky von a je velky teplotny skok 🙂

bzucinka2
11. jún 2011

@dajna11 krasny vytvor 🙂
@petusko to sa ti krasne podarilo, svadobna je naozaj neznucka 🙂

@monika_123 supeeeer, tak uz sa tesim, prosim ta, hod mi potom link do IP, dakujem 🙂
a tu su mije posledne 🙂

petusko
11. jún 2011

dakujem vam dievcata VSETKYM! ste zlate 🙂 😵

bzucinka2
11. jún 2011

baby, ktore ste robili truhlicu s peniazmi, prosim vas ako ste robili tu vrchnu cast aby bola obla a aj akoby otvorena?
Dakujem

petusko
11. jún 2011

@bzucinka2 na toto som aj ja zvedava, lebo mojim chlapom k meninam asi urobim nieco take, pre maleho pridam nieco piratske a velkemu dukatiky 😀

dajna11
11. jún 2011

@bzucinka2 dakujem pekne.

bzucinka2
11. jún 2011

@petusko tak uvidim, ci nam niektora odpise vobec, ja ju chcem pre ocina na oslavu 🙂

dadka212
11. jún 2011

@bzucinka2
@petusko mne sa zdá že to robia ten vrch z perníka...ale neviem či si to nemýlim so šperkovnicou 😒

dadka212
11. jún 2011
petusko
11. jún 2011

@dadka212 super! velka vdaka, ukladam 🙂

tica
11. jún 2011

len tak na rýchlo pridvam moju včerajšiu tortu dufam že si vas stihnem prečitať večer 😉

bzucinka2
11. jún 2011

@dadka212 super, vdaka 🙂