Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
13. júl 2011

tak tu je tá svadobná, práve dokončená 😝 😝 😝 pridávam viacej pohľadov 😉

jakelina
13. júl 2011

@mrka2 ano dělala jsem zavřený, dám ti fotku. Asi najdeš někde hezčí tady ten je takový úplně jednoduchý.

jakelina
13. júl 2011

@eliska22 vypadá super a vyztužovala jsi ji???

eliska22
13. júl 2011

@jakelina chcela som, ale nakoniec som tak neurobila, už som mala aj kartón odstrihnutý, ale ešte som to nerobila 😒 čo som robila dvojposch. som nikdy nevystužovala, tak snáď vydrží aj táto 😝 som blbá, keď spolieham na to, čo? 😕 jáááj to bude bezsenných nocí do soboty minimálne 😖
ono táto torta nie je ako tá hlavná, čo sa dáva, toto ide ako dar, hlavne pre nevestu, lebo je bezlepková 😉 tak možno ju ani nevyložia 😝

mrka2
13. júl 2011

@jakelina je super, dakujem 😵

daria77
13. júl 2011

@ikula2 , @katulkaaaaaa ,ďakujem,niečo budem musieť vymyslieť,lebo potvora jedna lepí...čo už 😖

jakelina
13. júl 2011

@eliska22 já právě budu dělat dvoupatrovou za týden na sobotu, tak se proto ptám. Jdeme na svatbu a chtějí taky malý dortík ode mě, tak to z toho nebudu spát zase já. Jinak si nechali dorty dělat u nějaké paní. Taky si říkám, že by ho mohli nechat někde v lednici a nikomu neukazovat. Jestli bude takhle horko, tak asi vyztužím, jedeme tam autem, kdoví jak to přežije a máme tam být už v 9 ráno na snídani a obřad je až v 12,30 😒

jakelina
13. júl 2011

@eliska22 ještě se zeptám, čím jsi potahovala??? Děkuju.

katulkaaaaaa
13. júl 2011

@eliska22 je nadherna drzim palce aby tvaroch vydrzal 😉

lusil2005
13. júl 2011

@eliska22 je naaaadherna!!!!!!

lusil2005
13. júl 2011

tak "objednavatel" prave pisal ze torta bola velmi pekna, a velmi dobraaaaa!!!! 😵 😵 😵 😵 juj taka som rada!

dajna11
13. júl 2011

@beatrice.h mne smartflex velmi chutí,mávam mandlový,je chuťovo lepší ako K2 dokonca mne chutí viacej ako WI,pracuje sa s ním super,hned pekne vytrvdne,nelepí sa.....a to tie klieštiky robia vlnky.su hladké a aj zubkované.

lussy23
13. júl 2011

@lencza - krásna tortička @jakelina - to je torta? vyzerá ako skutočný @eliska22 - krásna je

lussy23
13. júl 2011

@dajna11 - súhlasím. Inak dnes som musela vyhodiť aj ďalšie postavičky z WI =(

jakelina
13. júl 2011

@lussy23 jak je to možné??? Proč jsi je vyhodila???

vlada111
13. júl 2011

@katulkaaaaaa áno zafarbila a natrela. Ale natrela som to štetcom na vymastenie plechu. Tenkým to nešlo dobre.

vlada111
13. júl 2011

@jakelina ja by som určite vystužila. Neriskovala by som to v týchto teplách. Netrvá to dlho a človek má potom istotu, že sa torta neprepadne. Kamoška nevystužovala a vtlačila na ľavú stranu.

dajna11
13. júl 2011

@lussy23 to je škoda,ja sa teraz učím kvietky na smartflexe lebo mi ostalo z neho...a je super,fakt....skusim asi teraz pre syna na potiahnutie torty smartflex velvet a na postvičky flower.

jakelina
13. júl 2011

@vlada111 já z toho mám hrůzu, ještě jsem to nedělala. Asi na tom nic není, ale poprvé se toho vyztužování bojím, abych něco nedomrvila. 😒

lusil2005
13. júl 2011

@jakelina ja som vcera prvy krat vystuzovala tu capicu lebo bola tazka jak fras, a islo to super! fakt. neboj sa toho...

jakelina
13. júl 2011

@lusil2005 a můžu se zeptat čím, já totiž nechci nic moc kupovat, tak bych použila jenom něco co mám doma nebo koupila nějaké dřevěné kolíky v Obi a manžel by mi to uřezal, zabalila bych do folie, to by neměl být problém a karton taky obalím do folie, nemám žádný originální tácek nebo podložku. 😒

weirdo
13. júl 2011

@lusil2005 - fiha ten Zeesan vyzera paradne ... a tiramisu, mnam. A to minies vsetok 0.5kg Zeesan? Co neminies, mozes zmrazit? 😕 Dakujem 🙂

lusil2005
13. júl 2011

@weirdo ten zeesan je prasok, a ten 0,5 kg sacok mam tak na styri krat 😉 zvysok vydrzi kym to zas nerozrobis s vodou a slahackou.

lusil2005
13. júl 2011

@jakelina ja som to vystuzila slamkami do ktorych som dala spajdle. a tiez len vystrihnuty karton obaleny do folie. myslim ze to uplne staci. 🙂

eliska22
13. júl 2011

@jakelina všetko je z MMF aj ozdoby 😉

weirdo
13. júl 2011

@lusil2005 - hej hej, ja som myslela zamrazit hotovy krem uz ... ale ked sa to da takto rozdelit a porobit podla pomerov, tak potom pohoda. Musim to niekde skusit zohnat ... 🙂

eliska22
13. júl 2011

@jakelina ja som to preto nevystužila, že som sa tiež toho bála 😖

mizulienka
13. júl 2011

@lusil2005 mozem ta poprosit o pomoc...prave boli u mna znami, ze by chceli promocnu tortu...a ja nemam tusenia ako na to...ako si prosim ta robila tu promocnu ciapku? dakujem 🙂

petusko
13. júl 2011

ahojte baby, vobec som vas necitala, len by som potrebovala aj ja poradit, kamoska chce na sobotu otvoreny notebook 😒 dala mi to vediet vcera, ja v piatok uz odchadzam na vikend prec, takze by som to musela urobit uz zajtra, myslite, ze by to vydrzalo len take zapichnute dva dni? Ja sa bojim, nikdy som to nerobila a nerada by jej nechala len nejaku zrucaninu 😒 Mne osobne sa to zda dost, ze by to malo byt u mna v chladnicke do soboty vecera 😒

lusil2005
13. júl 2011

@mizulienka capica je vlastne torticka. korpus som upiekla v 10 cm rafiku, naplnila a klasicky potiahla hmotou. ten vrch su tortove oplatky zlepene nutelou a tiez normalne potiahnute.