Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
29. júl 2011

@daria77 ďakujem ... ešte stále ju mám doma - som zvedavá, kedy mi zazvoní telefón, že ju môžem odniesť 😖 Dúfam, že nie o deviatej večer, keď deti už budú v posteli 😒

gabika11
29. júl 2011

Ahojte cukrarky, tak ja som konecne dozdobila huslovu tortu pre kamoskinu dcerku k 7 narodkam. Korpus klasicka vodova piskota, dzem ceresnovy, krem tvarohovy a karamelovy salcovy, potak hnedy biele cokoMMF, cierne zdobenie klasicke cokoMMF 😉
Tu je aj postup, ako som to zacala robit 😉
Len mi prosim poradte, co mam za nu pytat 😒

katy1979
29. júl 2011

@gabika11 vaha x10 ci 9 eur to uz je na tebe.

zlatat
29. júl 2011

@mizulienka tak pozerala som aj ja svoju tortu a tiež je vzadu lepkavá 😖

lusil2005
29. júl 2011

@zlatat prosim ta to ako pecies tu 34*34? mne sa ani 32*32 rafik nezmesti na plech 😀

lusil2005
29. júl 2011

@gabika11 wow husle su uuuuzasne! krasa! tiez vravim 10 eur za kilo

lusil2005
29. júl 2011

@gabika11 ozaj - kombinovala si tvarohovy krem so salcovym? a ako? na striedacku? mas to odskusane? je to dobre?

jakelina
29. júl 2011

Moje dnešní rychlovka hotový za chvilku.

katulkaaaaaa
29. júl 2011

@gabika11 presne ako pisu baby vaha krat 10eur...je krasna podarilo sa ti 😉

tica
29. júl 2011

ahojte pekárky...
dlho som tu nebola no boli sme na dovolenke v maďarsku a dnes sme dorazili domov tak ak budem mať čas tak dnes vas idem aspoň trochu preštudovať...
inak chcem sa vás spýtať ktoré máte foru na bábo tak aká je veľká alebo aké veľké je to babo lebo mi dnes manžel kúpil a zda sa mi take mini na obrázkoch čo pozerám tak vyzerá take vačšie...
a ešte jedna otázka akú farbu používate na farbenie hmoty aby bola farba telová? Ďakujem

katulkaaaaaa
29. júl 2011

@tica moje ,,babetko" ma 6cm dlzku a na vysku skoro 2cm....na telovu pouzivam farbu od wiltonu ivory 😉

anjelicek26
29. júl 2011

Tak baby aby ste sa mali na com zasmiat, ja som uplne neschopna spravit MMF 🙄 😅 🙄 😅 😕 Ja tu hmotu nenavidim, nikdy sa mi to nepodari, torta vyzera, ako keby to robilo dieta z pomocnej skoly, no hruuza :( Esteze je len odo mna pre mna na meninky 😵 Tak si tu skaredu vec budem sama jest 😅

jakelina
29. júl 2011

@anjelicek26 co máš na ní škaredého????

anjelicek26
29. júl 2011

@jakelina - vidis tie srdiecka? Kazde jedno kamufluje trhlinu v potahovke 🤐 Ten zlty potah MMF sa mi spravil v pohode, ta modra sa lepila nech som robila co robila, mam modre ruky - no ako smoulik - doslova - nic sa s tym nedalo robit, nervy som mala, ze som to skoro cele prastila do kosa :( Ja fakt nechapem, co robim zle, ale nieco to urcite bude :( Ale teda snad aspon bude chutit, dala som tam traseny krem a zavarane broskyne, tak snad by malo... za chvilu ju ideme nacat 🙂

jakelina
29. júl 2011

@anjelicek26 když ji zabarvíš na takové syté barvy, tak ona je pak drobivější a není tak pružná. Asi tím ti vznikají ty trhlliny, jinak by to nemělo dělat. 😒

eliska22
29. júl 2011

@bzucinka2 robila som presne podľa toho receptu, čo sem dala @mizulienka 😉

tica
29. júl 2011

@katulkaaaaaa to maš tu bielu formičku? lebo ja mam bielu a tak asi ako píšeš ma
a ešte som si myslela že to bude tá farba no žial dnes ju nemali v obchode takže si budem musieď dokúpiť

zlatat
29. júl 2011

@lusil2005 spodok ráfika zabalím do alobalu a celé to položím na mriežku od rúry 😅

Baby aká som bola šokovaná - pred chvíľkou som zaniesla našej Dr. tortu a mi rozprávala, že prišla raz k nej jej kolegyňa ( tiež pediatrička, čo ordinujú na jednej chodbe ) a sa jej pýtala na mňa ... ale taký štýlom, že " počuj, u vás je jedna učiteľka, čo pečie krásne torty, aj bezlepkové, ... má aj svoju stránku, malého syna ... vieš ... a našej dokine to furt nedochádzalo, že myslí na mňa, až po nejakej dobe že jej ťuklo, že to budem asi ja 😀 😀 - tak jej ukázala fotku torty, čo som jej vlani robila - no nič moc, taká ešte začiatočnícka, ale jej sa veľmi páčila.
Pánečku, ale ako sa o mne tá druhá Dr. dozvedela? Žeby mala niekoho v rodine celiatika a našla ma cez google na nete? 😨

zlatat
29. júl 2011

@gabika11 nááádherné husličky, si sa na nich musela dosť namakať ... ja vravím minimálne 10€/ kg ak aj nie viac, je to 3D a s takými je viac roboty ( tda ak neberiem do úvahy drôtikované kytice )

petusko
29. júl 2011

@zlatat prosim ta, aku hmotu pouzivas na bezlepkovu tortu? suseda sa ma minule pytala, lebo jej syn ma aj bezlepkovu aj bezlaktozovu dietu, ze tortu upiect vie, len nevie co sa moze navrch 😒

zlatat
29. júl 2011

@petusko WI a môže sa ešte aj PDT ale ja ju nepoužívam, lebo mám v dome príliš veľkú vlhkosť a s ňou sa mi hrozne zle robí - ešte horšie ako s WI teraz

petusko
29. júl 2011

@zlatat dakujem si ozaj zlata, tak jej poviem. a je to teda na obe diety vhodne? inak ten jej syn ma 26 rokov a teraz mu toto zistili 😒 😅

gabika11
29. júl 2011

@lusil2005 ahojcek, ano jednu vrstvu tvarho s pudingom podla Judit a druha salcovy karamelovy, podla mna kto ma rad sladke, tym nepohrdne 😉

dadka212
29. júl 2011

@zlatat ja mám doma PDT špeciál a je omnoho lepšia ako WI v tomto teple...na ozdoby nie tie mi nechcú uschnúť, ale poťahuje sa mi s ňou omnoho lepšie...

gabika11
29. júl 2011

dakujem baby, za vsetky likey 😉 , potesi to... 😉

zlatat
29. júl 2011

@dadka212 ja som aj túto raz mala na skúšku, no aj tá sa mi lepila, keď mi z nej ostal zafarbený kúsok a dala som ho do sáčku, tak po nejakom krátkom čase ( cca 2 týždne ) bola ako žuvačka - ťahala sa, lepila, čistá hrôza.
Proste ja mám hrozné blbé podmienky doma.
Na postavičky musím používať WI v kombinácii s gumpastou, lebo ináč by som ich nevedela vymodelovať, a na kvietky jedine tú príšerne drahú hmotu, čo 1 kg stojí skoro 16 €

zlatat
29. júl 2011

@petusko áno, na obe diéty - môj synček je tiež celiatik alergický na mlieko a sóju a táto hmota mu absolútne nič nerobí a aj iní celiatici, čo som im robila tortu s ňou nemali žiadne problémy.

petusko
29. júl 2011

@zlatat dakujem velmi pekne 🙂

ikula2
29. júl 2011

@gabika11 ta je naadherna uplne bezchybna, krasna

Dnes ma kamoska poponahlala s tortou, mala byt na zajtra tak som si riadne svihla. Orchidee som nakoniec vsetky prerobila a boli zo smartflexu a uzasne mi to vyschlo, som max. spokojna, zial tie ostatne nuz zbytocna robota. A tiez som nevedela co pytat, ale ten smartflex je drahy 😒 a bolo to pre kamosku, ale tak ci tak isla aj potahovka.
@gabika11 isto aspon 10e za kg 😉

dadka212
29. júl 2011

@zlatat no asi fakt máš blbé podmienky....ja som spokojná...mne sa zas WI po nejakom čase cca po mesiaci čo som ho mala v chladničke zafarbené zmenilo úplne na hroznú cukrovú hmotu s ktorou sa nedá nč robiť len šlahnúť do smetí 😖