Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
4. aug 2011

@petusko dělám to stejně, ale místo mlíka dávám šlehačku a ještě trochu kakaa, máslo nechám rozpustit už v tom horkém a pak to vše jen po vychladnutí vyšlehám jej to mů nejoblíbenější krém
@mizulienka 1 šlehačka, 1 čokoláda 100 g na vaření, asi 1-2 lžíce kakaa podle chuti a ml. cukr podle chuti, přivést k varu, pak odstavit a zamíchat půl másla, po vychladnutí přes noc v ledničce vyšlehat. Na větší dort dvojitá dávka.

gabika11
4. aug 2011

@reruna ved to, ze je to o tom porovnavani 😉 . Takze vysivku si objednavam urcite, potom ten vzor kosik, aj tehla je pekna, ale to neviem kedy vyuzijem, este nejake krajky som videla a take kvetinky, ktore boli otlacene na potahu a nafarbene, asi praskovymi farbami, predpokladam....

petusko
4. aug 2011

@mizulienka podla toho, aku cokoladovu plnku chces. ale na tych 100 g coko asi jedno velke maslo.

@reruna jasne, so slahackou je to uz ina basen 🙂 ale ja mam osvedceny aj tento, pouzivam len plnotucne mlieko a je dobry, aj zakaznikom chuti 🙂

vejinka
4. aug 2011

ahojte takze u mna zmena planu nebude tvarohovy krem a kakaovy korpus lebo svokre nechuti kombinacia kysle a kakao.takze rozmyslam nad plnkou gastanovou co ste tu hadam sto krat davali recept a ja koza som si ho nenapisala.a svetly korpus.mam cokoladovu prichut potah takze co poviete na tuto kombinaciu?

reruna
4. aug 2011

@petusko to je dobré v+ědět, když nebudu mít doma šlehačku, že to jde i s mlíkem a ty dáváš jedno celé máslo? já na jednu čoko půlku a stačí to, možná to s tou šlehačkou více drží

katulkaaaaaa
4. aug 2011

@gabika11 gabi korpusy mam upecene,teraz naplnene vecer potiahnem a ozdobim,robim vzdy ked maly zaspi,starsia dcerka uz je uplne samostatna,cely den s kamoskami na dvore,cize pohoda 😉 a manzel ma od dnes dovolenku tak sa im bude venovat 🙂 no keby bolo 15e za kazdu tortu bolo by to faj,niesom vyucena cukrarka prvu tortu v zivote som upiekla v aprili 🙂

katulkaaaaaa
4. aug 2011

@dadka212 dadi ona chcela skusit tu tortu co som robila vcera ten kokosovy krem,a ten sa robi z pudingu 😒 @petusko napisem jej dakujem

gabika11
4. aug 2011

@katulkaaaaaa no teda, tak to si velka sikulka, klobuk dolu pred tebou 😉 ...
Ja som zacala takto piect dcerke k 2 narodkam, a dovod bola cena, tak som zrobila varnu a zafarbila nejakymi gelovymi farbami z lidla a urobial dve poschodia, niekde musim vyhrabat tu fotku, elbo vtedy sme mali pokazeny fotak, tak osm fotila do mobilu a z mobilu som vymazala, ale zaujimve, ze som pod tu hmotu nedavala potak malso a cukor a vobec sa netopil. Zeby stastie zaciatocnika, hahaha 😀

gabika11
4. aug 2011

A este sa vas chcem spytat, ako sa pouzivaju tieto rafiky akoze? prosim aj nejaky postup, lebo mi dochadza veskera fantazia aj predstavivost 😉
Tu je odkaz, napriklad: http://www.korunaplus.sk/inshop/

katy1979
4. aug 2011

@gabika11 no ja peciem pre druhych teda ale vsetko su to ludia co poznam a ak mam zisk 5 eur max. 10 tak je vela. a radsej ani nejdem pocitat co co stalo lebo by som zistila ze zisk je nulovy.

gabika11
4. aug 2011

no, tak som uz nieco na objasnenie nasla, tak tu je to: http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/ako-piect-...

petusko
4. aug 2011

@reruna je to mozne, slahacka je hustejsia. Ak budes robit, tak daj coko s co najvacsim obsahom kakaa, alebo radsej aj viac coko na to deci mlieka, cim viac coko, tym hustejsie to bude.

mrka2
4. aug 2011

@katulkaaaaaa puding nech nahradi normalne mukou. ved kedysi ako babky piekli,ked puding neexistoval? na 1 dcl mlieko 1 polievkova lyzica muky. 🙂

mrka2
4. aug 2011

inak, kde je lusil? uz hadam rodi??? ani sa mi verit nechce 😀

lusil2005
4. aug 2011

@katulkaaaaaa uff, tak to drzim palce!!!! aspon ti vyslo pocasie a bude sa ti dobre robit s hmotou!!! (dufam ze neplanujes schnutie 😅 )

lusil2005
4. aug 2011

@gabika11 aj ja zhanam aj ten kosikovy vzor 😀 ale ten som musela objednat z inakadial, a naozaj drahsie... 🤐

katy1979
4. aug 2011

nerodi 😀 vsak kam by sa ponahlala.
lusil ty toho tomasa asi aj stihnes 😀

weirdo
4. aug 2011

@lusil2005 - Ty si este tu? 😀 . Ale ved mas caaas 🙂

lusil2005
4. aug 2011

@katulkaaaaaa a nemaju tam kukuricny skrob??? 😕

lusil2005
4. aug 2011

@gabika11 ale hentak to treba robit len ked mas stare rafiky ktore su uz krivsie, alebo krivy plech... ale ked mas normalny rafik aj plech, tak len na plech polozis papier na pecenie, na to rafik a do toho nalejes cesto. tiez som sa bala ci to nevytecie, ale nevytieklo. odvtedy nakupujem rafiky jak besna 😀

lusil2005
4. aug 2011

@mrka2 TU SOOOOOOOOOOOOOM!!!! 😀 😀 😀 furt nist!!!!

@katy1979 nene, najnovsi plan je slane pivo! ale do toho sa pustim v sobotu lebo oslava je az v nedelu 😅

@weirdo mne to nehovor! ved uz som dnes aj rozmyslala ze uz ma nebavi kazdy den cakat ci uz... uz by som aj isla dobrovolne... 😅

lusil2005
4. aug 2011

inac - dnes sa ma moj drahy opytal, ze co by som si prosila na nase piate vyrocie co mame v auguste... tak som mu hned ukazala nakupny kosik z troch e-shopov co som vcera presmejdila 😀 😀 😀

weirdo
4. aug 2011

@lusil2005 - inac je to parada takto sledovat Tvoj pribeh 🙂. Aspon pre mna 😀

lusil2005
4. aug 2011

@weirdo fakt??? 😀 😀 😀 no dufam ze bude happy end 😅

mizulienka
4. aug 2011

baby ja som z toho jelen, na FB su dve skupiny Formicky na torty a potom vsetko pre torty, to su 2 rozdielne shopy? 😕

weirdo
4. aug 2011

@lusil2005 - jasne, ze happy end 😎 . Myslim, ze viacere sa nevieme dockat 😵

mizulienka
4. aug 2011

@lusil2005 odkial najcastejsie nakupujes rafiky, chcem si aj ja nieco kupit 🙂

katy1979
4. aug 2011

@lusil2005 my by sme aj porodili za teba len nech to mas za sebou. ty im fakt zdrhnes z nemocnice tak na pol hodinku aspon cesto urobit. vsak muz ho z truby uz vyberie. a krem vymiesat to ked budes vzdy na chvilku odbiehat ze do bufetu a podobne aj by si mozno upiekla.
ty si tu planujes torty no ja som si veru neplanovala nic. teda kavu a rande a podobne veci to ano ale nikdy som nezarucila ze sa tam aj dostavim.

lusil2005
4. aug 2011

@mizulienka ja z tortomanie, ale to preto lebo su tu v BA a donesu mi to az domov a neplatim postovne... ale myslim ze maju aj celkom v pohode ceny. skus pozriet http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

a vsetkopretorty je monika odtialto, formicky na torty je uplne iny shop. inac - vsimas ze v nom maju aj sugarveil? ale je dost drahy 😖