Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
10. sep 2011

@mizulienka tortička je krásna a veľmi sa mi páči tá mašľa 😵 a ten spodok, tá krajka, či čo to je 😉

lucula73
10. sep 2011

@mizulienka nádherná tortička,aj keď ti dala teda riadne zabrať....čo povedali,keď si boli po ňu?

@katarinajurikova katka skús na www.tortyodmamy.sk tam naľavo je mapa cukrárok...nájdi si trenčín a skús sa niektorej opýtať 😉

@zlatat krásna je ,..a je niekde aj postup na tu tweety?

zlatat
10. sep 2011

@lucula73 neviem, ja som robila tak, že som sa pozerala na obrázok na nete. Dala som si do googla TWEETY a vybrala som si, ktorá sa mi páčila a podľa toho som modelovala

petusko
10. sep 2011

@zlatat davala som hladku, podla receptu.
tweety je uzasny, velmi mily 🙂

inak ja neviem ci sa ludia zblaznili alebo co, ja mam o tyzden uz 5 istych objednavok a to este istotne niekto bude v pondelok volat 😝 😝

katarinajurikova
10. sep 2011

@lucula73 moja skusala som a tam vsetko obsadene,alebo mi vobec neodpisu :(

lucula73
10. sep 2011

@katarinajurikova no to je smola teda...jedine niekde zďalej a prideš si ju vziať...aj tak to robia 😉

lussy23
10. sep 2011

@adrianai @eliska22 @zlatat nádherné torty

daducha
10. sep 2011

@zlatat ten tweety je rozkosny,aj mna caka na stredu,som zvedava co stvorim

Baby chcem sa opytat,ako robite vankusik? Naplnite a tak orezavate alebo len cisty korpus.Ma v tom byt jogurtova plnka tak vaham ako to urobit. A ma mat 5 kg,neviete aky velky stvorec pouzit?
Dakujeeem

katy1979
10. sep 2011

@krasnulka a taky korpus je aj chutny? ja sa len pytam lebo som v zivote taky nejedla. tak neviem ci to robia ako trvanlive pecivo cim viac chemie tym lepsie. holka ako tak pozeram si mlada baba mas veeela moznosti sa to naucit upiect dobre. ak pecies vacsie tak si to upec na platy nemusis nic krajat a mas to rovne. povrch hrbolaty? no ked mas cesto v gulatej forme zatoc s nou pekne sa ti to odstredi a vyrovna. a krajat rovno. gulate pomocou snurky naznac si to nozikom a snurkou iba prerezes urcite to bude rovnejsie a ked ani to nepojde existuje pilka na korpusy su aj lacnejsie aj drahsie ja mam za nejakých 10eur a je uplne v pohode a super vecicka.

katy1979
10. sep 2011

@daducha moj tip je tak 30x30cm. ja naplnim a potom orezavam popr. tam daj puncovinu ked sa ti to bude zdat malo. ak bude dost pevny ten jogurtovy malo by ti to ist.

katy1979
10. sep 2011

@katarinajurikova http://www.gabika.wbl.sk/Detske-torty.html
daj si do googlu torty trencin vyhodi ti toho viac

krasnulka
10. sep 2011

@katy1979 ja som ho este nejedla ten kupovany,ale chcem urobit peknucku torticku tak som myslela ze ten bude lepsi. No ja som piekla 2 torty,ale vyzorovo dopadli hrozne a chutovo tiez nic moc,lebo som mala hruby korpus a malo plnky. Tak som si ku krase torticky chcela pomoct aj obchodom 🙂 ale skusim ho upiect a dam na tvoju radu s krajanim snurky. Myslim ze by to mohlo ist 🙂 a vies mi poradit aj nejaky recept na dobry korpus? Lebo vzdy som googlila a nezapisala som si ten recept 🙂

katy1979
10. sep 2011

@krasnulka ale aky orechovy, cokoladovy, mramorovy ten maju ludia radi baby ho casto robia.

krasnulka
10. sep 2011

@katy1979 to je jedno, hlavne jednoduchy 😀

katy1979
10. sep 2011

@krasnulka vsetky su jednoduche. ja robievam tieto:

orechovy korpus: 4vajcia, 250g pr. cukru, 200g pol. muky, 100g orechov, 1/2 prasku do peciva, 12 lyzic horucej vody
na gulatu formu 26cm davam 6vajec ak chces piect platy na velkom plechu je to akurat.

cokoladovy korpus: 6zltkov +250g kr. cukru +100g roztopenej cokolady +1dcl teplej vody+1dcl oleja +250g hladkej muky+1prasok do peciva + 6vyslahanych bielkov (vmiesat varechou )

zdenallicka
10. sep 2011

Ahoj holky, potřebuju tip na dort pro dědečka k 72.narozeninám.. A zároveň by měl být i tak trochu pro babičku, protože společně s dědovými narozeninami oslavují výročí...
Za rady a tipy a fotky díky!!!! 🙂 A moje poslední... 🙂

krasnulka
10. sep 2011

@katy1979 😉 dakujem za recepty. Skusim ten orechovy. A mramorovy je ten, co sa strieda lyzica cokoladoveho a lyzica bieleho cesta?

zlatat
10. sep 2011

@daducha ďakujem - práve si ju vyzdvihli a tak veľmi sa im páčila - vraj ten tweety vyzerá ako z gumy, ako hračka a nie z marcipánu - tak ma to potešilo. 😅

katy1979
10. sep 2011
zlatat
10. sep 2011

@zdenallicka krásna a táto je tiež riadne vysoká.
Môžem sa ťa niečo opýtať? Ako sa u vás zdobia ďakovné srdiečka na svadbu, čo sú rovnako zdobené ako hlavná torta? Mám budúci týždeň spraviť dve takéto srdiečka ( poputujú k vám do ČIech ) - ale neviem ako ich ozdobiť, či zrkadlovo alebo úplne rovnako ... to sa kladie tak, že hlavná torta je v strede, že?

zlatat
10. sep 2011

@petusko ja so toto mala posledný augustový týždeň - na jeden týždeň sa mi nakopilo 7 objednávok ale musela som polovicu porušiť, lebo som bola odcestovaná a prišla som domov až vo štvrtok

zdenallicka
10. sep 2011

@zlatat Děkuji..🙂 Ty děkovné dorty jsou vpodstatě hodně podobné tomu hlavnímu.. Zdobí se stejně = stejné barvy.. Ale myslím, že stejné zdobení by bylo jen na škodu a hlavní dort by v tom zanikal... 🙂

krasnulka
10. sep 2011

@katy1979 dakujem za link, uz som si to opisala. Teraz len dufat, ze sa mi to pdari. Este mam taku otazku. Ked budem davat plnku medzi korpuse, mam ju dat aj na vrch korpusu-torty a po obvode? Chcem davat na vrch torty marcipán-falosny a neviem, ci mi nezacne ten marcipán riednut

katulkaaaaaa
10. sep 2011

ahojte baby prave som sa vratila z tvoriveho kurzu v malackach,bolo super konecne som pochopila ako sa robia kvety na dratkoch 🙂 skusali,sme aj coktransfer,trubicky,postavicky,vyletanie kosika,no super,prikladam foto 🙂

lusil2005
10. sep 2011

@katulkaaaaaa saaaakra, preco som ja o takomto kurze nevedela??? ☹ hned by som aj ja isla!!!

katulkaaaaaa
10. sep 2011

@lusil2005 to som ja sa prihlasila cez TOM stretko bolo v Malackach za 7eur,co je podla mna smiesna suma na to kolko sa naucis a v cene bol vyborni obed 🙂

anibas
10. sep 2011

@katulkaaaaaa a ten motýlik je ako robený ??? 😨 😨 😨

gabika11
10. sep 2011

@katulkaaaaaa wau to je aka ze cena, na taky by som rada sla aj ja...

mizulienka
10. sep 2011

@eliska22 dakujem 🙂 ten spodok to je pas hmoty a mam taky vykrajovac, tak tym som to robila
ked pre nu boli, tak vraveli, ze krasna a tak, ale myslim, ze prave oni neboli 100% spokojni, no ale tak snad mi nenarobia negativnu reklamu.

adrianai
10. sep 2011

@vejinka čoby, to malá drží malému dudlík 😀 😀 😀 vraj bolo neskutočné ich spolu odfotiť, tak aspoň takto 😀