Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
17. sep 2011

@zuzana124 krasne su a tie ruze krasne farby moja oblubena kombinacia 😀

ikula2
17. sep 2011

@yamahafazer je zo smartflexu vyvalkana hmota a ususena na kartonovej rolke z obruskov 😀 a potom tie drobnosti ako vrecuska, tie su nalepene. Dakujemm

yamahafazer
17. sep 2011

@lawli ten traktor je perfektny je iba z hmoty alebo su tam aj niake kekse?
@adka_praha tie ornamenty na tej bielej si ako robila?krasna

yamahafazer
17. sep 2011

@ikula2 jej to je super napad na tej rolke susit

adka_praha
17. sep 2011

@yamahafazer mam doma par maliarskych valcekom ozdobnych, tak som si to trocha predtlacila a potom obtahovala a vymalovavala zlatou perletou... 🙂 a dakujem... 😵

lawli
17. sep 2011

@vlada111 neboj ,ja sa snáď skoro dostanem do formy...najbližšiu tortičku mám v decembri ,no ktovie 😀 😀 😀

lawli
17. sep 2011

@yamahafazer ďakujem...je iba z hmoty...bolo to dosť narýchlo ,bývam na dedine bez obchodu a teraz som tak maškrtná ,že takéto sladkosti sa tu dlho neohrjú 😀 😀 😀

lawli
17. sep 2011

@lussy23 vďaka 😉

ikula2
17. sep 2011

@yamahafazer ja si odkladam vsetky rolky aj toaletny a rozne papierove veci, je to super mas aj rozne rozmery a da sa to vyuzit aj na susenie kvietkov, ked to narezem a do stredu vlozim kvet a lupienky su previsnute

dadka212
17. sep 2011

Tak tu sú moje výtvory na víkend jedna ešte chýba, fotku mi pošlú som zabudla fotiť....

reruna
17. sep 2011

Ahoj, tak mašinka Tomáš je hotová, doufám, že to do zítřka vydrží a snad bude reakce lepší, než minule, bude tam zítra 6 dětí, tak snad se jim bude líbit. Je to kakaový mramorový korpus, krém jsem udělala čokoládový a z kaštanového pyré jsem dělala ten z tou šlehačkou v prášku, a rybízový džem. Potah mám MMF, ozdoby smartfles, ale to MMF už mě opravdu nebaví, dělá se mi to hrozně blbě, nemůžu tu konzistenci utrefit, bu´d je to tuhé, že to nejde vyválet, nebo zas měkké až se to trhá... i jsem počítala, že to nevyjde o moc levněji, než třeba nějaká levnější potahovka - třeba RDI, s tím se potahovalo dobře...

jakelina
17. sep 2011

@reruna krásný
@dadka212 jsou nádherné

dajna11
17. sep 2011

@reruna mne sa s MMf poťahuje dobre,aj celkom ulahodím konzistenciu,ale iba na poťah,neviem s nim modelovať....tak potiahnem ako že je to lacnejsie....ale tolko špiny,a všade cukor mám,mi to lezie na nervy....radšej si asi budem všetko kupovať...

pipka
17. sep 2011

no tak som sa dotrapila...jednoduche, ale pre moje poklady snad postaci a bude chutit 😉 plnka je ta kokosovo tvarohova, mandarinky, ananas, piskota klasika 😉 a dokonca aj pismenka mam 😅 😕 😅 😉

pipka
17. sep 2011
jakelina
17. sep 2011

@dajna11 já jsem zrovna minule říkala, že musím uklidit celou pracovní desku v kuchyni, jak ten cukr udělá binec, když ho oseju. Asi si to vezmu ven a oseju si pět kilo cukru, ať mi to tady tak nepráší. Mám takovou tmavě hnědou prac. desku a na té je vidět každé zrnko prachu a obzvlášť, když sem ráno svítí slunce. To je někdy děs, po nočním pečení to tu vypadá jak u mlynáře. 😀

peroli
17. sep 2011

@zdenallicka @vlada111 já se taky přidám jo? 😀 dělala jsem ráno pro Lindinu spolužačku Florida dort.. byla to jen taková ani ne hodinová rychlovka... chtěla to pro babičku..

pristela
17. sep 2011

tak som vam to tu opáčitkovala 😀 úúúzasne torticky aach toto tu mam na oddych len pozerat a ochkať 😀
@reruna ja robim vsetko len s MMF, vzdy sa podari-nastastie, rovbila som aj s rubino , ted mam americke a vsetko v pohode, dokonca ani nedodrziavam "recept" na tu hmotu, to tak vzdy od oka cvrkám a sypem 😝

Vkladam dnesnu -obrovsku 5,5kg tak som zvedava co teta povie ci moze byt ked bude pocut tu vahu 😕 ale tak chcela pre 20-25ludi 😕

jakelina
17. sep 2011

@pipka moc hezký
@pristela tak to je teda big dort, ale nádherný

kvojtanikova
17. sep 2011

@dadka212 krasne torty, len prepac ze to tak napisem, ja by som na takyto typ toriet kde su pismenka naspodu davala na tu tacku jednofarebny papier, takto tie pismenka uplne zanikli, Christian som este ako-tak precitala ale to druhe ani neviem co je. A je to skoda, lebo torticky su inak mile. Dufam ze si sa neurazila, to som ozaj nechcela, skor som ti chcela dat taky tip.

pipka
17. sep 2011

fuu...vy ste rychle 😀 dakujem moooc 🙂

dadka212
17. sep 2011

@kvojtanikova to je v pohode, ja som tiež chcela dať jednofarebný alebo velmi jemný papier, len som nemala a teraz prerábame byt tak som u našich na dedine a tu nemám také možnosti ako doma, keď bývam vedla tesca 😅 som rada, že majú prášok do pečiva 😝

peroli
17. sep 2011

tenhle jsem teď objevila na FB... občas tu ty fotbalový děláte, tak jako další alternativa/inspirace.. moc se mi líbí ty balony okolo 😵

mrka2
17. sep 2011

@reruna tak ten vlacik je perfektny! velmi sa ti podaril! 😵 veru, ja tiez nemam nervy uz na MMF, teraz pouzivam PDT a super. a aj mi chuti,kdezto MMF teda nie 😝 no este z tych Rubino celkom ano,ale z amercikych.. 🙄

dajna11
17. sep 2011

@jakelina no ja som vždy nahnevaná,lebo ked sa mi dostane na zem tak sa lepím ešte aj na druhý den...dosku drhnem o dušu lebo ten cukor na nje urobí taký lepkavý film...a ani ten poťah neviem tak dobre oprášiť aby na nom neboli zrnká ,lebo tie WI a pod.su potom také hladké.....

martinex
17. sep 2011

@bzucinka2 dobre ze som ten podnos spravila,vsetko sa do omrvinky zjedlo 😀

jakelina
17. sep 2011

@dajna11 já jsem si koupila kýblík Smarflexu a když dělám jiný než bílý dort, tak už dělám z toho nebo to pomíchám, aby mi šel zabarvit. Bílý MMF ještě v pohodě, ale na to barvení nemám nervy nehledě na to, že když tam musím dát hodně té barvy, tak z toho mám špatný pocit, že to jí děti a je to samá chemie a nehledě na cenu té barvy.Já jsem dost proti takovým těm éčkům atd. V těch kupovaných hmotách jsou taky, já vím, ale alespoň té barvy na to spotřebuju míň. Domů nekupuju žádné barvené vody, marmelády, sirupy, kompoty a paštiky dělám domáci, aby jsme nejedli chemii, tak se tomu co nejvíc snažím vyhnout i u dortů. Mně se strašně líbí dorty černo bílé, ale já mám blok, já bych to černé nesnědla 😒 😝

dajna11
17. sep 2011

@jakelina no dcerke som raz urobila znak jing jang,taký mini...ale celá bola čieerna....mne sa tiež lepšie farbia kupované,rada robím so smartflexu....aj ho rada farbím...MMF iba ak treba bledoružové a pod.tak aké su cukríky priamo farbene aby som to nemusela ja už farbiť.....

anjelicek26
17. sep 2011

@pristela - 5.5 kg na 20-25 ludi - to kazdy zje stvrt kila torty? Ale inak je uplne nadherna 😵

petusko
17. sep 2011

@dajna11 uplny suhlas, tiez ma uz prestava bavit pokazde drhnut kuchynu, ten cukor je uplne vsade. Staci ak si prejdem po tvari a mam peeling ako lusk 😅 A ked sledujem pohyb ceny prask. cukru, tak to tiez hra proti MMF, bohuzial 😖