Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

molka
20. sep 2011

@dadka212 a ako dlho ho pečieš? Tak 30min? Asi by som mala piecť bez ventilátora, však? Mám pocit, že ak pečiem s ventilátorom, korpus sa mi rýchlo spečie z vrchu.

dadka212
20. sep 2011

@molka ja pečiem s ventilátorom, neviem v rúre u rodičov je upečený asi za pol hodinu a doma ho pečiem skoro hodinu....to ide o rúru ja mám novú a rodičia majú klasický šporák

dadka212
20. sep 2011

@molka a mlieko na mliečny marcipán používam laktino polotučné

molka
20. sep 2011

@dadka212 už si opisujem tvoj recept na mramorový korpus, ďakujem za rady, snáď sa mi torta vydarí. 🙂

katulkaaaaaa
20. sep 2011

baby idem prvy raz robit tortu vo forme stvorca...idem objednat rafiky...spodok 30cm...vrch kolko by som mala kupit?20 ci 22?aby to pekne na sebe sedelo

anibas
20. sep 2011

@dajna11 máš na brečtan vypichovač ? Listy robím takto: vyvaľkám na tenko, vykrojím list, otočím a na zadnú stranu pritlačím drotik do 2/3 listku a nalepím tenučký pásik hmoty - slabo kosticou pritlačím, stenším guľatou kosticou okraje, trochu dotvarujem a nechám schnúť : Na listky lepím drotik zozadu a nepichám dnu, pretože to nie je vidno. Lupene robím tak, že drotik vpichnem dnu a ešte valčekom 1x prejdem cez žilkovaž - som si urobila doma takú pomôcku na žilkovanie z linolea - a týmto sa mi drotik viac prilepí v hmote - ja ho trochu aj omočím pred vpichnutím. Potom ešte stenším okraje guľatou kosticou - drotiky používam 26
Píšem jak hotentot - Chápeš ??

anibas
20. sep 2011

@dajna11 a ešte brečtan viažeš od najmenších lístkov po najväčšie 😉

anibas
20. sep 2011

@katulkaaaaaa záleží akú ťažkú potrebuješ a či budeš ukladať poschodia rovno alebo krížom - vystri si to z papiera a vyskúšaj 😉

katulkaaaaaa
20. sep 2011

@anibas tuto idem robit myslim ze 30 a 20 bude ok...teraz som vystrihla z papiera dakujem 😉

petusko
20. sep 2011

dievcata, prosim vas, aky priemer korpusu urobit na futbalku cca 2,3 -3 kg? 😕 Ma to by cisto iba lopta.
Mam superrychlu objednavku, do zajtra poobedia + zajtra nemame elektrinu, takze to musim zvladnut dnes.

katulkaaaaaa
20. sep 2011

@anibas jaj ze aku tazku....fuha nepovedali len poslali obrazok.....nevies mi povedat aka by bola vaha takehoto rozmeru? 😕

dajna11
20. sep 2011

@anibas chápem chápem...no vidíš,videla som že mali tie podložky s tou drážkou kde potom vkladali drotik,to nemám a a ni neplánujem kupovať,takže ak to robíš t y je super nápad.ja som to nestenšovala lebo som to robila v noci pri tv...že skusím ako to bude vyzerať.aj mne sa zdalo že lístky od najmenšieho dávať,ale som kukla nejaké torty a tam mali tak hociako,tak som capla aj ja🙂

daducha
20. sep 2011

Ahojte,

tal sme spät z dovolenky v CR a môj zatah na Tintonov neuspesny ☹ .Ani jeden nemal cukrarske pomôcky tak som odisla s dlhym nosom 😠 .Ale priniesla som si chorobu jak fras,ledva stojim na nohach a tri torty na vikend.A vsetko co som este nerobila -Little pony a mamutik z doby ladovej 3 .Nasla som iba jeden jeho obrazok, tak dufam ze sa to na mamuta aspon bude podobat 😀 .
Docitat Vas nestiham, no obrazky som preletela a kráásne torticky pribudli 😵

@molka ja korpusy vlhcim ovocnym cajom s cukrom a pri dospelych pridavam rum - mam z Dortomanie a chuti to fajn 😉

dadka212
20. sep 2011

@daducha my objednávame z českého mmb za super ceny...niektoré veci už mám doma a ideme znova objednávať, pani dostane budúci týždeň tovar...ak by si chcela môžeš sa k nám pridať http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=837973
dávam to posielať kamoške čo býva v ČR takže poštovné je nejakých 50Kč a oni mi to na slovensko privezú chodia sem každý týždeň a potom by som to poslala...

anibas
20. sep 2011

@katulkaaaaaa no 30 spodok 5 kg a vrch 20 cca 2,5 kg - s maslovým krémom - spolu 7-8kg. Ale podľa mašle okolo torty sa mi vidí, že nie je veľmi veľká - aká široká môže byť mašľa 2,5 cm ??? OPÝTAJ SA NA CENU TORTY !!!!!

anibas
20. sep 2011

@dajna11 ja si vždy nájde reálne kvety na nete a potom aj tak robím

dajna11
20. sep 2011

@anibas vidíš....múdro,ked ja len torty obkukujem.

dajna11
20. sep 2011

@anibas moc si mi pomohla,dík. ked drebec bude spať vyskúšam.velmi sa mi to na tortách páči...ale teraz musím ušulkať traktor:(

katulkaaaaaa
20. sep 2011

@anibas objednala som rafik 28 a 18,to je pre rodinu povedala som cca 50 eur nech urcite pocita....no uvidime kolko to nakoniec bude....baby vy ked peciete do rodiny davate cenu stale tu istu?inak zistila som ze som najlacnejsia v mojom okoli,budem musiet o tom popremyslat veru...aj ked sa tak blbo citim ked si pytam peniaze ale ked som zistila ze jedna baba na podobnej torte ako som ja mala si pytala 15eur na viac tak uz sa nebudem blbo citit 😝

yamahafazer
20. sep 2011

baby prosim vas mate niekdo tuto zlatu farbu?takuto znacku som este nemala a neviem ci je dobre zlata
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/vivy-perl...

yamahafazer
20. sep 2011

@katulkaaaaaa ja ked peciem pre rodinu napriklad,ze oni idu niekomu na svadbu tak ja im uctujem iba material

dm1
20. sep 2011

@katulkaaaaaa ja ked peciem pre rodinu a dobrych znamych tak bud len za material alebo 6 eur za kilo zalezi komu 😉

anibas
20. sep 2011

@katulkaaaaaa presne ako @yamahafazer @dm1 - tiež len materiál alebo za robotu len 3-5 € - , ale napr. moja teta mi necháva riadnu sumu

dm1
20. sep 2011

@anibas to poznam niektori aj znami som myslela ze im dam lepsiu cenu a ked som povedala tak ze to je strasne malo a nakoniec mi dali viac ako cudzi 😵

anibas
20. sep 2011

@katulkaaaaaa s cenami je to ťažké - záleží od dopytu - od moment. ekon. situácie v okolí a pod.

bzucinka2
20. sep 2011

@katulkaaaaaa no ja ak robim pre maminu tak si neberiem nic od nej a ked pre inych tak material ako ostatne pisu, alebo kamoskam 8 € za kilo 🙂

bzucinka2
20. sep 2011

@dajna11 ved to nie je zle 🙂 ja pofotim moje prve dtotikovanie, teda prva bola ta orchidejka v kvetinaci a teraz som robila biele kvietky a brectan a teda ako citam , zabudla som ho na krajoch stensit ☹ ☹ ☹

vlada111
20. sep 2011

@broucek2 je krásny, teda slečna s dlhými mihalnicami. to sa normálne zastriháva?

vlada111
20. sep 2011

@pipka ani sa nečuduje, vyzerá pekne a chutne. Len tak ďalej 😉 . Je gaštanová? 😀

pipka
20. sep 2011

@vlada111 jasnovidka 😀 😀 😀 ako si uhadla ? 😕 😀 😀