Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
29. máj 2010

jaaaaaaaaaaaj,tak tu su moje nove vytvory!
🙂

alionuska
29. máj 2010

uff... 😀 😀 😀

sylvia75
29. máj 2010

alionuska nádherné..to ako stíhaš?

bzucinka2
29. máj 2010

@alionuska krasne a ten tank bol pre babu? 🙂

bzucinka2
29. máj 2010

@hejdita perfektne, si sikulka 😉

anibas
29. máj 2010

@alionuska
Ali ..... 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 ty si aj spala tento týždeň - ved to nie je v ľudských silách urobiť - počkaj koľko ? ....... 8 torty ??????? 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

Tak na tvoj víkendový prídel čakáme už ako na výplatu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alionuska
29. máj 2010

Dakujeem vam dievcata...
@bzucinka ano ten tank bol pre dievca... 😅 Tak znela objednavka...
@anibas ..no spala veru...bola to pohodka...sice som spavala len asi 6 hodin denne ale clovek si zvykne...a este okolo deti a domacnosti..konecne idem upratat 😀 😀 😀 a dnes este dve idem rychlo urobit..jednu na zajtra,ale len take mini ceciky a jednu na pondelok,oval s Patom a Matom....aby mi luto nebolo... 😀 😀 😀 tak ked sa to tak vezme tak 10. A to som este poslala Martina mojho pre nahradnu chladnicku k mojej tetke,lebo som si myslela ze sa mi to nepomesti....este ze ich brali tak priebezne..tak som si vystacila aj s mojou jednou chladnickou.

cessy
29. máj 2010

ahojte, zase som sem zabludila a nestiham sledovat tie krasne torticky.....
zdenalicka krasna, ta potahova hmota vyzera zaujimovo. aka je ked je hotova nepofarbena??jemne zltkasta???
hejdita tiez krasna torticka
alionuska no neskutocne...k tomu neni co dodat 😵

alionuska
29. máj 2010

@cessy a ak by bolo co dodat,kludne mozes..od teba znesiem aj kritiku🙂 😀 😀 A dakujem!

cessy
29. máj 2010

@alionuska alionuska myslela som to v dobrom.....su nadherne, skvele, dokonale....idem si oci vyocit co na ne pozeram

janka33
29. máj 2010

alionuska,nadherne torty 🙂

alionuska
29. máj 2010

vcessy..dakujem..ale to by bola skoda takych peknych oci! 😀 😀 tak si ich nevyoč!!! 😀 😀 😀 😀

sisa.b
29. máj 2010

@alionuska teda ty si neskutocna sikovnica!!! ja som sa zapotila aj pri dvoch, co som naraz robila. o mojej svadobnej + stovkach zakuskoch ani nehovorim, vtedy som spavala 4 hodiny denne. no co dodat - asi to chce len velku prax, aby som zrychlila a zefektivnila svoju pracu 😝 ale teda s tebou sa nebudem moct porovnavat ani po niekolkych rokoch praxe 😵 😵 😔

sisa.b
29. máj 2010

@alionuska postavicky a kvietky si chystas predom? lebo to bola moja smrt, ked som mala na hotovu tortu priamo nachystat ruze ☹ neboli vyschnute, este ked som ich nastriekala perletou, tak koniec sveta 😒 vobec sa mi nedali aranzovat

zdenallicka
29. máj 2010

Ali, nadhera!!!! 😵

Hele, zajímá mě, čím jsi barvila potahovku na ty panny.. Jaky je to odstín? 🙂 A ten "písek" je cukrový máček?

zdenallicka
29. máj 2010

Cessy, varna vypadá takto (je vlevo). Není to moje fotka, stáhla jsem ji z jiného fóra...

alionuska
29. máj 2010

@sisa.b dakujem...ja ocenujem kazdu snahu.Kto dokaze upiect torticku len tak z lasky,uz ten je u mna umelec. 🙂 Ja si postavicky a kvietky robim naposledy...mne sa preto s MMF robi najlepsie,lebo mi to tvrdne v rukach... 😀 😀 😀 ale nie,ale schne najlepsie...skusila som pastu dama top a otras...to asi nevytvrdne nikdy! 😅 Ja ti to ani neviem,nachystat dopredu...ked ani neviem aka torta bude..az ked je torty hotova,potom aranzujem... 🙂 🙂
A este som sa chcela spytat,ze ci v tej varne neni citit tu muku.... 😕 😕

zdenallicka
29. máj 2010

Ali, byla sjem prekvapena, ale citit to neni vubec..🙂 Musis to ale dobre propařit... 🙂

lelou
29. máj 2010

ahojky sikulky,
ali dorty jsou jednim slovem nadherne 😵
a ted to moje dilo 😅

lelou
29. máj 2010

@zdenallicka a to v pravo je marcipan?

petusko
29. máj 2010

ahojte, tak nesmelo pridavam moj dnesny vytvor, aj ked vidim tie od Ali, tak silno uvazujem ci vobec to sem dat 😅 😀 ali nadhera 🙂
zase to nie je take, ako som si predstavovala, ale moje deti dnes uplne odignorovali obedny spanok, kedy som mala plan si to v klude urobit 😠 kym som to dokoncila cela nervozna, tak z domu bol jeden obovsky bordel!
nuz co, hlavne ze je robena s laskou pe mojho synovca 🙂 😉

zuzkaprofant
29. máj 2010

cafte potrebujem poradit idem piect tortu a chcela by som daky recept dobry na krem chcela by som nieco take lahke nie parizsky ale daky jogurtovy keby niektora mala velmi by ste mi pomohli chcem prekvapit kamosov ako super viem piect budem robit vcielku maju ale krem neviem aky mam do toho robit dakujeme

bianca
29. máj 2010

hojte kocky.Torticky nadherne.

Ja.Nic nestiham.Ale uz to v byte ako tak vyzera a snad sa do Vianoc prestahujeme 😀

@zuzkaprofant ja som teraz robila salkovu a totalna spokojnost

zdenallicka
29. máj 2010

Lelou, to vpravo je mlecny marcipan...🙂

hejdita
29. máj 2010

ahojteee 🙂

mam otazocku da sa farbit gelovkami ale nie hmota ale len povrchove??? a ako ??
lebo robila som diviaka a teda v skutocnosti to vyzera krajsie ale fotak mi to nafoti tak strakate som pouzila kakao....a az potom na napadlo ze treba by sa dalo gelovkami no nabuduce snad to bude lepsie 😕 😕 😕 😔

sloniiicek
29. máj 2010

bianca a aky je to ten recept "salkovy" - myslis karamelovy?

martinex
30. máj 2010

hejdita gelovku si rozrobis s bielym alkoholom...ide to super,mam odskusane 😎

inak kraaasne torty ste popiekli... 😵

bianca
30. máj 2010

@sloniiicek ano ano.Je vyborny.Alurat ja som tam davala iba maslo nakoniec

bianca
30. máj 2010

@zdenallicka ja uz som o varne citala na dortomanii.Dobre sa s tym robi?A co figurtky?Modelovala si?

zdenallicka
30. máj 2010

Bianco, s klasickou varnou se mi delalo o trosku hur nez s tou druhou (modifikovanou)...🙂 Vyrabela jsem ruzna kvitecka, ale figurky jeste ne (z te klasicke)... Ona uplne nevytvrdne.. Ta se susenym mlekem je dobra, z te by to asi slo..🙂 Ale budu modelovat Kitty, tak to zkusim...🙂