Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petusko
19. aug 2010

ahojte,
@meinkonka ta ozdoba nema chybu 🙂 😀 perfektna je 😉
ja idem na nedelu robit jednu tortu, ze Mustang auto. v zivote som to nevidela, nieco som nasla na nete, tak snad sa malemu 10 rocnemu chalanovi bude pacit a aspon troska podobat jeho predstavam 😀
ozaj, ja som tiez nakupila tie americke cukriky, potahovali ste niekto s nimi? da sa to? ja som skusala robit iba ozdoby z toho, konkretne krtka som chcela vymodelovat, ale bolo to velmi elasticke, sa mi to stahovalo, vobec mi to nechcelo drzat taky tvar 😖

petusko
19. aug 2010

@sse ja som to nerobila, ale asi by som skusila zltu s trosickou hnedej.

sse
19. aug 2010

vyskúšam pomiešať ako to bude vyzerať, ďakujem za odpoveď 😉

vinka
19. aug 2010

@meinkonka no ved to aj tak zhulene aj vyzeralo.Ale je to fakt excelentna práca. 😀

vinka
19. aug 2010

@petusko pred poťahov&aním si nahrej.No mne sa poťahuje perfektne s tými američanmi 😀 😀

petusko
19. aug 2010

@vinka hej? dobre vediet, teraz budem sice to auto robit zo smoulov, lebo ma byt modre, tak o robotu menej, netreba farbit 😀 ale mam nakupenych asi 9 sackov americanov, tak ich isto vyuzijem 😀

lias
19. aug 2010

Ahojte, každý rok pečiem pre moje deťúrence torty a poťahujem ich mliečnym marcipánom (sušené mlieko, cukor..). Teraz som si kvôli zjednodušeniu kúpila hmotu K2. Chcem sa spýtať, robí sa z toho oproti tomu mliečnemu marcipánu lepšie alebo horšie? Mám v pláne poschodovú tortu - spodný priemer 24 cm, vrchný cca 15 cm s 2 figúrkami. Bude mi ten 1 kg stačiť?

katarinkad
19. aug 2010

maminky, prosim o raduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu. Uz som piekla niekolko potahovanych torticiek. Marcipan som si robila z penovych cukrikov, inokedy som pouzila K2 hmotu. Ale vzdy sa mi s tym robilo hrozne tazko. 😠 ☹ ☹ ☹ ☹ Strasne sa mi ta hmota lepi, neviem to poriadne rozvalkat, lepi sa mi to na valcek, na podlozku, a vobec z toho neviem urobit nejaku postavicku 😔 😔 😔 Poradte, co robim zle????

katarinkad
19. aug 2010

@lias mozes napisat prosim ako robis hmotu zo suseneho mlieka? Robi sa ti s nou dobre? Kujeeeem 😵

sofi07
19. aug 2010

@katarinkad K2 je velmi makka hmota, na modelovanie dost nevhodna, lepi sa, nedrzi tvar.,. ja som s nou parkrat potahovala, robilo sa mi s tym celkom dobre, ze alionuska aj ked valka poziva pri MMF ceru - potrie aj podlozku aj valcek cerou.K2 sa podsypava solamylom. len nie vela, lebo sa bude drolit

lias
19. aug 2010

@katarinkad Ja mám takýto recept: 20 dkg preosiateho sušeného mlieka, 20 dkg preosiateho práškového cukru, 3-4 lyžice oleja, 3-4 lyžice medu, trošku teplej vody (od oka, podľa potreby), lyžička mandľovej arómy. Nie som nejako extra šikovná cukrárka, pečiem len 3x do roka, ale zatiaľ sa mi celkom darilo. Niekedy sa mi hmota trhala, tak som maskovala čo sa dalo, ale torty boli nakoniec vždy "fotogenické" 😀 A keď sa táto hmota lepí, stačí ju poprášiť zemiakovým alebo kukuričným škrobom a je to v suchu 😉

lias
19. aug 2010

@sofi07 Takže bude lepšie keď s ňou tortu iba potiahnem a figúrky si spravím z mliečneho marcipánu?

katarinkad
19. aug 2010

@lias dakujem. Skusim nabuduce asi tento tvoj receptik.
Ja vzdy podsypavam solamylom, aj valcek potieram, ale je to hruuuza....... 😒
S K2 sa mi robilo lepsie, ale je dobra len na potahovanie a nejke ploche ozdobky lebo lebo ako pise sofi je dost makka.

sloniiicek
19. aug 2010

@lias - ked chces robit figurky, tak si primiesaj praskovy cukor, aby ti to dobre stvrdlo.mne to kamoska poradila pri pasta dama top a super mi to stvrdlo.

lias
19. aug 2010

@sloniiicek Dííky, tak večer vyskúšam 😉

nadulici
19. aug 2010

baby ako funguje fontana na tortu?.....objednala som si a teraz na to pozeram, ze co s tym.... 😀 😀

petusko
19. aug 2010

@nadulici len vrch zapalit zapalkou alebo zapalovacom, chyti sa to a bude prskat 😉

nadulici
19. aug 2010

@petusko dakujem.... 😵

benjik
19. aug 2010

@meinkonka krásná mařka a dort bude jaký? V barvách jamajské vlajky,jak hodně u těhle dortů vidím?

vinka
19. aug 2010

@daniz ta vidíš ani marišku nepoznám. 😀 😀 😀

meinkonka
19. aug 2010

@benjik 😀 😀 😀 presne tak. zelena, zlta, cervena 😀 😀 😀 . ale ta cervena mi chytila tak na ruzovo 😒

vinka
19. aug 2010

@meinkonka im to bude asi aj tak jedno aká farba.Veselý budú tak či tak. 😀 😀 😀

meinkonka
19. aug 2010

@vinka 😀 😉

meinkonka
19. aug 2010

este jednu otazocku ??? mam na vas:
ked tortu potiahnem MMF a dam do chladnicky, to aj potah mi tak ztvrdne ako ta ozdoba? to sa potom da krajat? 😕

benjik
19. aug 2010

@meinkonka a ty děláš z práškových barev? Možná by trocha kakaa pomohla.

vinka
19. aug 2010

@meinkonka určite sa bude dať krájať lebo hmota na torte zmekne po vytiahnutí.no nie hned ale dlho to trvať nebude. 🙂

vinka
19. aug 2010

no to kakao isto pomôže.lebo ja som raz sťahovala z torty hmotu a bol krém parížsky pod ním.A ked som to vymiesila mi stmavla farba.Ale tak len pridávať na štipku noža.

bzucinka2
19. aug 2010

ja potahujem K2 a robi sa mi s nou lepsie ako s cukrikovou a na postavicky je potom lepsia WI hmota, ta pekne stvrdne 🙂

meinkonka
19. aug 2010

@benjik hej praskove farby mam
@vinka a preco potom aj ta ozdoba nezmakne? na potah vplyva ten krem ci ako? 😕

sisa.b
19. aug 2010

ahojte,

tak ja hlasim, ze ani postupne ochladzovanie u nas nema ziadny efekt ☹ jedoducho mi to cesto splasne, uz ked ho kontrolujem, ci je dopecene. inak to nemozem, lebo svetlo dnu je slabe a oranzove, takze vzdy musim otvorit dvierka na trube...