Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petusko
2. sep 2010

ja som raz karton davala do papiera na pecenie. nastasite to bola iba len torta pre nas, tak to nebolo take strasne 😅

sisa.b
2. sep 2010

@hejdita ja plnievam aj na potravinovej folii 😉 ide to v pohode vytiahnut spod torty

vinka
2. sep 2010

Tak tortička pre moju maminu jedna na tento týžden 🙂

vinka
2. sep 2010

@hejdita ja plním na doske čo mám na rezanie taká sklenená.A ked je tuhá torta tak ju prenesiem na obalený karton.Ale ja dávam celofán farebný 😉

sisa.b
2. sep 2010

@vinka krasna torticka 🙂
a kde kupujes farebny celofan? ja ho tu neviem nikde zohnat, len same hviezdickove a trblietave maju 😒

vinka
2. sep 2010

@sisa.b no to je problém ale ja som z pp a pri nás je svit.A tam je podnik chemosvit a oni majú podnikovú predajnu takže tam majú kadejaké. 😉

millada
2. sep 2010

Dnes som piekla moju tretiu potahovanu tortu a prvykrat som si spravila marcipan MMF den dopredu. Ale dnes, ked som s nim robila, tak mi stale praskal, trhal sa, strasne rychlo schol... hrôza 😝 Co treba robit v takom pripade? Pridat ceru, vodu, viac miesit...??? PORADTE PLS 😉

bzucinka2
2. sep 2010

ahojte babenky, poprosim vas, tie co robievate traseny krem, robite ho aj s kyslou smotanou a stuzovaacom, lebo zajtra idem robit a teraz neviem ako, lebo od vas mam ulozeny aj taky aj taky 😅

vinka
2. sep 2010

Daj si ho do sáčku aj ked pracuješ.ja si len po kúskoch beriem.A ked robím ruže tak kolieska mám pod potravinárskou foliou.A ked sa ti drobí zjavne je vela cukru v tom.Skús roztopiť jeden dva cukríky a zmiešať s tým. 😉

rybca
2. sep 2010

@sofi07 - diky za rady, uz mam aj pernikove korenie, som bola na navsteve u kamosky v Rotterdame a este mala jeden sacok a ona nepecie, tak mi dala, tak vyskusam niekedy..🙂))

Ja som dnes urobila jednu rychlovku, ako minule, tvarohovu s cokoozdobami. Teraz sa podarili lepsie, poradili mi na TOM, ze mam roztopit len samotnu cokoladu. Ale ponahlala som sa, tak to tiez nie je bohvieco, no a vyskusala som nove zdobitka..🙂)))) na tom sa mam tiez este vela co ucit..🙂)) a poznatok dna: Ked chcem ofarbit slahacku, musim dat gelovku pred slahanim slahacky, bo ked dam po, tak sa mi slahacka zdrcne..🙂)))

dm1
2. sep 2010

@rybca super hned by som si dala! a co si predtym davala do cokolady? lebo aj na trubicky musi byt samostatna 😉

@vinka kraaasna! pacia sa mi tie jednofarebne celofany ale tiez som tu nic nevidela.... ☹

dm1
2. sep 2010

Ja len malu som dnes robila korpus len totalne na rychlo kym mm spal lebo to bolo na 4vyrocie sobasa. Ale mala som MMF zo vcera urobene a malo cukru som tam dala tak sa mi to natahovalo a bolo to na figu ale nebol cas robit ine chcela som stihnut kym sa zobudi

vinka
2. sep 2010

@dm1 ved je krásna a hlavne z lásky. 🙂

rybca
2. sep 2010

@dm1 no tuk, cak to sa davalo ked sa robila poleva, ci si zle pamatam?....🙂

dm1
2. sep 2010

@rybca jaaaj. to sa nedava na ziadne cokoozdoby

rybca
2. sep 2010

@dm1 na tak teraz uz viem...🙂))))))))))

sisa.b
2. sep 2010

@dm1 peknucka 🙂 co TM na to?

sisa.b
2. sep 2010

@rybca mnaaam 🙂 ale teraz mam aj ja dve tvarohovo-ovocne pre nas, tak nebudem zavidiet 😀

boldy
2. sep 2010

krasne dm1 a vinka....dm1 aj ja som sa minule tak ponahlala rychlo,kym manzel bol vonku a vecer predtym videl trubicke a nevedel, co to je tak mi vravel potom, ze som to skusal otvorit, ze co ty si to tam porobila 😀 ked si robila trubicky davala si nejaky tuk, ja nie

boldy
2. sep 2010

rybca mnam taku by som si dala ovocnickovu hned 🙂

dm1
2. sep 2010

baby diky 😉

@sisa.b bol rad a prekvapeny lebo nevedel ze robim cosi. a hlavne ze chutila to je zaklad. Inak este o jednej som nemala ani krem hotovy esteze som mala jedno uvarene salko v ladnicke z minula tak som rychlo urobila salkovy rovno z chladnicky som slahala a v pohode

@bodly nie nedavala som nic len cistu cokoladu. najlepsie to bolo z tej z lidla 52% tusim ked som robila z obycajnej tak trubicky zostali druhy den flakate

sofi07
3. sep 2010

@vinka krasna, sa ti podarila
@rybca mnaam, vyzera super
@dm1 krasne vytvarovane srdiecko, krasne

aj ja pridavam svoju prvu velku svadobnu

rybca
3. sep 2010

@sofi07 ta svadobna je krasna..🙂))))

Baby mam dve otazky:

1. Vcera som nadabila na NL strankach na recept na WI a podla toho mi vychadza, ze to je vlastne v zaklade nasa bielkova poleva. Myslim spravne?

2. Predvcerom som si spravila cokohmotu - 1 diel tmavej a 2 diely bielej, k tomu pomerne mnozstvo kukuricneho sirupu a dala som to zabalene do folie a mikr. sacku do chladnicky, ale tam mi to stuhlo na kost. To je dobre? Co teraz s tym?

vinka
3. sep 2010

@sofi07 tá svadobna je nádherná. 🙂

anibas
3. sep 2010

@sofi07 prekrááásna a nebola biela ? bola maslová ?

nadulici
3. sep 2010

jeeeeeeeej baby, krasne ste napiekli, dm, vinka, rybca- krasne, no a sofi tak klobuk dole, ta je naozaj prenadherna, jemnucka a pekne vypracovana, wau... 😵 😵 😵 ...prezrad kolko vazila a aka je napln?

dm1
3. sep 2010

@rybca no neviem s tym Wi pretoze to je uplne ako plastelina normalne na potahovanie tak to nemoze byt len ako bielkove poleva. Ale cukrovy zaklad tam isto je ako na vsetky tieto fondatove hmoty. Co sa tyka cokohmoty jasne ze stuhne ved je to cokolada len s troskou sirupu 😉 . Bud prehniet rukami - ide to fakt tazko alebo nachvilku supni do mikrovnlnky ono to povoli. A nemas hmotu mastnu? moja bola straaasne mastna aj ked som to zmykala. Biela je vraj este horsia tak som zvedava na tvoje skusenosti potom. Ja sa na coko tortu chystam na november pre kamosku tak potom skusim aj ja aj bielu

dm1
3. sep 2010

@sofi07 nemam slov je nadherna!!!! a ruze su prenadherne kiez by som take dokazala!

millada
3. sep 2010

@sofi07 , nádherná torta 🙂 Ake pouzivas vykrajovačky? Porad, ako skúsena 😉

sofi07
3. sep 2010

@vinka @anibas @nadulici @dm1 @millada dakujem pekne, ste zlate, bola taka maslova, nevesta mala kremove saty, takze nechcela tortu bielu.miladka, ake vykrajovacky mas na mysli? ako na ruzicky?? mam fotopostup na svojej stranke, mrkni si ak chces: http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/f...
nadulici: spodna: 4x orechovy korus, coko krem, orieskovy krem,
vrchna: 2x vanilkovy a 1x kakaovy korus, jahodovy krem, potah WI, vaha 12,5 kg
inak, bola riadne tazka...