Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
29. nov 2010

@hejdita kosik je krasny! a ked si to predstavoval inak mal si dat presne fotku a hotovo! takych ludi mam fakt rada co si myslia ze za kosik ruzi zaplatia 300 Kc a este im ma byt clovek vdacny ze mu dali piect nie? ved s takym kosikom je vela roboty ci uz ruze alebo vyplet....

nikanika28
29. nov 2010

hojte zienky
@duplicka krasna kosielka 🙂
@alionuska bomba ako vzdy 😵 ...jaaaj, ten slonik nema chybu, ten sa ti krasne podaril 😎 ...a postelne radovanky ..v tom si jednoznacne profik 😅 😀 😀 😀 😀 . Inak Klarka tiez hovori kacke KAKA ..by si pokecala s tvojou princeznickou 😀
@anibas krasne torty..aj napriek tym neprijemnostiam 😵 😔 ..snad uz je lepsie?
@dm1 tebe som uz pisala na FB..ale aby si tu nechybala...😀 ...kraaasne torticky
@mrka2 kacicka nema chybu 😵
@daducha
@lawli
@benjik
@sylvia75
@hejdita
...no proste vsetky torticky na jednotku 😵

ceja
29. nov 2010

moze ist pod potahovku aj krem z pudningu (klasika s maslom), a salkovy ?, alebo aky robite krem, co date pod potah (nechcem robit extra krem pod potah a iny do torty)

kto robite aj s cokoladou tak coko plastelina znesie vsetko, ci tiez napr slahackove nie

robila som coko plastelinu (s kuku sirupom) zatial len "na hranie" a je super, len sa mi zda, ze z nej ide dost oleja a ruzicka mi "odkvacla" (mozno som urobila prilis tenke lupienky) a po "zatuhnuti" nie v chladnicke ale na vzduchu je ako tvrda zuvacka - to tak ma byt (nestvrdla na kamen)?

nikanika28
29. nov 2010

Ja som robila dve tento tyzden, teda uz minuly...jedna bola pre mamu, tu este nemam stiahnutu z fotaku, tak aspon tuto jednu vam posielam 🙂
Ozaj, baby, nemate nejaky navrh na tortu k 18-tke pre dievca??? ziadna kabelka, lodicka...skor nejake kvetinky, nieco moderne...poradte prosiiim

dm1
29. nov 2010

@ceja zo salka jasne moze ist - ja davam na jedno salko 250g masla a vpohode. Z pudingu ano ale musi byt tusim rovnaky pomer mlieka a masla. teda napr. puding z litra mlieka = 1 kg masla. Robila som tak a nebol problem. Ja som pod cokohmotu mala v pohode aj slahackovy krem pre nas a nic sa nestalo ale je pravda ze bola len na bokoch a ako zazrakom sa vtedy nestalo nic ani MMF ktore bolo navrchu. Ja som predtym ako som z nej robila ruzicky hmotu zmykala aby som dala prec tu mastnotu potom to uz islo lepsie len treba rychlo pracovat lebo to makkne v rukach

lawli
29. nov 2010

@nikanika28 možno si niečo vyberieš ,ja mam taketo uložené na inšpiráciu 🙂

jajdaelda
29. nov 2010

ahoj holky...už delší dobu vás čtu a nestačím zírat,jaké jste všechny šikovné 😵
jako takové nádherné dorty všechny děláte,až se mi občas nechce věřit,že to je "jedlé" 😀
jen mě fascinuje,kolik toho děláte,to všechno sníte? 😅 nebo děláte na zakázku?
Já dělala před měsícem první potahovaný dort synkovi k narozkám a snědla jsem ho téměř sama...ne,že by chuťově nebyl dobrý,ale manža na to není skoro vůbec a syn zatím taky ne...ale jak se ptala tuším @maximiliana tak mě ta potahovací hmota chutná..nědělala jsem MMF,ale koupila jsem nějakou tu bílou a snědla ji skoro půlku 😝 no, synovy narozeniny mě stály 2kila navíc 😀
tak ještě jednou klobouk dolů před vašimi výkony!

jajdaelda
29. nov 2010

@lawli sotva to dopíšu,tak se tady objeví další nádhery 😵 😵 neuvěřitelné ...

lussy23
29. nov 2010

@hejdita - krásne košík i torta s tigríkom
@benjik - krásny košík
@dm1 - krásne. Aj tá slaná
@duplicka - krásna košela
@maximiliana - pekná torta, ale prečo taký nadpis

lussy23
29. nov 2010

@nikanika28 - krásne
@lawli - Wwaw. To od koho sú tie torty?

nikanika28
29. nov 2010

@lawli dakujem...ten dazdnicek je krasny, uz som ho niekde videla 😵
Ja ani neviem, co by to malo byt, hlavne nema byt detska ...mne sa pacia ten vzor zebra...len taku nemam ziadnu ulozenu 😅

zdenallicka
29. nov 2010

@dm1 Tento je fakt krásný... x)

zdenallicka
29. nov 2010

@nikanika28 Já mám uložené i tohle

U té první změnit barvy a věk..🙂

lawli
29. nov 2010

@lussy23 ahoj ,neviem odkoho ,našla som na nete a uložila si pre inšpiráciu ,tak teraz posúvam ďalej ,snáď pomožu 😅

lawli
29. nov 2010

@nikanika28 alebo ešte niečo takéto 🙂

lucula73
29. nov 2010

ahojte
krásne tortičky,všetky do jednej,niektoré som si dovolila aj uložiť 🙂

chcem sa opýtať,do tých cukríkov haribo jahodových z lidla dávate celých 700 gr cukru?lebo ja som dala minule 700 sa ni to strašne mrvilo,neviem,kde bola chyba 😒

alionuska
29. nov 2010

@nikanika28 Ale praveze Saška nam nejako nechce moc rozpravat..len tak loloce😀 Ale uz sa jej rozvazuje jazycek.! 🙂

dm1
29. nov 2010

@lucula73 ja isto nie ja davam podla toho kolko to pyta od oka stale pridavam az pokial sa mi to nezda a niekedy to nie je ani 500g

alionuska
29. nov 2010

@hejdita no teda..nikdy sa nezavdacis vsetkym!!! Toto je uz sila,co si niektorí ludia myslia?? Ze ten material nam da niekto zadarmo??? Ved to za tu cenu by si toho v obchode nic nekupili... 😖 mala si im povedat,ze si mali teda kupit vianocku,ked sa im zda za tortu moc! 😀 😀 Ale kosicek si mala nadherny a aj ta s tigrikom bola krasna!Hlavu hore a nenechaj sa znechutit!

petusko
29. nov 2010

baby nadherne torticky ste napiekli ♥ 🙂

@lucula73 ja davam cukor od oka, nevazim.

a potrebujem zase pomoc, taku zvlastnu objednavku mam na buduci tyzden, pre sestricky na gynekologiu 😀
takze @alionuska heeeeeeeeeeeeeeelp, ty mas tusim skusenosti so zenskym pohl. organom 😅 ale uvitam akekolvek inspiracie 🙂

petusko
29. nov 2010

no ako na zavolanie ali 😀 😀

lucula73
29. nov 2010

@dm1
@petusko som si myslela,že som dala veľa,nabudúce dám 500 a podľa potreby prisypem 🙂
že na gynekologiu....to som zvedavá 😀

zdenallicka
29. nov 2010

@petusko Já bych teda přirození nedělala... napadlo mě teď udělat těhotnou ženu a na ni (na bříško) posadit sestřičky.. 😵

petusko
29. nov 2010

@zdenallicka chcu taku, to mi volala kamaratka, co tam robi vrchnu sestru. skusim nieco pohladat a poslem jej nejake napady. mna zase napadlo, ci by prave nechceli nieco vysostne muzske, ked cele dni len na zeny kukaju 😅

zdenallicka
29. nov 2010

Jo takhle... 😅

yamahafazer
29. nov 2010

ahojte,akurat som dorobila tortu pre syna a otca

zlatat
29. nov 2010

@daducha na čo máte alergiu? Na bielkoviny kravského mlieka? Lebo ak áno, tak ani tú rastlinnú asi nemôžte - už som to zisťovala a vraj aj v tých rastlinných šľahačkách sú bielskoviny KM

zlatat
29. nov 2010

@daducha - to poznám, tiež pri pečení nemôžem oblizovať varešky a prsty ... ja nemôžem ani bielkoviny KM ani laktózu

Tortičky ako vždy - kráááásne - samé šikuľky tu sú 🙂

bzucinka2
29. nov 2010

@nikanika28 super unaveny futbalista 🙂
@dm1
@ceja ja nedavam do pudingu rovnaky pomer masla, dala som 800 mlieka a 250 masla a K2 mi drzala dobre , ale inak davam dzem ked nemam maslovy krem 🙂