Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniz
8. dec 2010

@fukylove to hádam, je len pre nás, tak naberiem odvahu a uvidíme. 😅 😅 😅 .

katrin21
8. dec 2010

baby, tie suhajdy nikto nerobievate? chcela by som take dobre, sladucke , nie horke :/

neurologia
8. dec 2010

@katrin21 no my robievame suhajdy velmi jednoducho rozpustis cokoladu a das do kosickov....ale este uvarime salko ...a ide cokoladka trosku salka a opat cokoladka takze su s naplnou... 😉

lussy23
8. dec 2010

@fukylove - krása
@alex21 @zdenallicka @bzucinka2 - Nádhera. Hanh Montana, Slniečka i torta s mackom krásne

katrin21
8. dec 2010

@neurologia no dakujem,ale zase to je potom len cokolada :(

fukylove
8. dec 2010

@katrin21 - moja mamina robila s orechovou a kokosovu plnkou - ale nemam presne recept... idem si poznacit, ze sa jej mam opytat.. a mne osobne veeeelmi chutili - najma tie kokosove... 😉 bo ja na orechy som moc nebola... teraz to mam presne opacne... 😉

katrin21
8. dec 2010

nasla som na nete toto...ale neviem
• 400 g
• mliečna čokoláda
• 100 g
• stužený tuk
• 170 g
• práškový cukor
• 1 dcl
• mlieko
• 1 balíček
• vanilkový cukor
• 100 g
• maslo
• 2 čL
• kakao
• 2 čL
• rum
• 100 g
• orechy vlašské mleté
• 55 KS
• papierové košíčky

a este toto:
Ľadové šuhajdy
Potrebujeme:
1 Salko, 1 stužený tuk Cera, 3 ks varovej čokolády
Krém: 1/8 masla, 1 vanilkový cukor, 1 PL kakaa, 1 a 1/2 cl rumu (malý štamperlík), asi 80 papierových košíčkov
Ako na to:
Salko 2 hodiny varíme pri otáčaní krabice, a potom necháme vychladnúť. Čokoládu rozlámeme do stuženého tuku a rozpustíme na hladkú hmotu.
Krém: Maslo, vanilkový cukor, kakao, Salko a rum vymiešame nahladko. Na spodok mištičku dáme 1 mokka lyžičku čokolády, potom 1/2 KL krému a na vrch dáme 1 plnú KL čokolády. Necháme dobre vychladnúť

dkb
8. dec 2010

@katrin21 my robíme šuhajdy často, máme v rodine taký jednoduchý recept: 1 Cera sa rozpustí nad parou, pridá sa BB puding, práškový cukor a kakao. Na spodok košíčka sa dá lyžička tejto hmoty a na to trocha plnky (mleté orechy, troška teplého mlieka a troška cukru) a na vrch zasa kakaová hmota. Je lepšie keď stuhnú pri izbovej teplote. Keď máš chuť vyskúšaj. 🙂

mokiri
8. dec 2010

🙂 Ahojte, našla som niečo pekné tortičkové, tak priliepam:

bury
8. dec 2010

@katrin21 - já šuhajdy dělám takto:

200 g Práškový cukr
1 dl Mléko
1/2 balíček Vanilkový cukr
100 g Máslo
2 lžička Kakao
2 lžička Rum
100 g Lískové oříšky
nebo mandle či vlašské ořechy
Práškový cukr, mléko a vanilkový cukr - vaříme asi 5 minut. Do odloženého zamícháme máslo, kakao a vychladíme. Potom přidáme oříšky a rum. Můžeme přidat i nadrobno posekané kandované ovoce.

Poleva: 180 g práškového cukru, 80 g kakaa a 200 g ztuženého tuku (u vás je to myslím ta Cera).

Dám na dno košíčku polevu, na to kuličku z oříškové hmoty a zaleju čokoládkou.... Když jsem hodně líná, tak na to dávám rozpuštěné ledové kaštany 😉 je jich cca 40.... na fotce jsou 😉

katrin21
8. dec 2010

@dkb
@bury dakujem, vyskusam 🙂

bury
8. dec 2010

@katrin21 - tohle je originální recept - já většinou dávám míň cukru a víc rumu 😀 😀 přijde mi to dost sladký - ale já cukr ubírám snad všude 😉
jo a ještě na tý fotce jsem je polévala čokoládou z jiného cukroví, co jsem měla zbytek, takže jí bylo celkem málo. jinak je jí dost na to, aby se ta kulička zalila celá ...

katrin21
8. dec 2010

ja mam sladke prave rada 🙂 chcem ich take, aby nechrumali ako horka cokolada, ale aby boli take bledsie a sladke... neviem.. mozno tie recepty so salkom su take...

bury
8. dec 2010

@katrin21 - já mám u takových rumových řezů recept na čokoládu, která je dost sladká a nikdy neztuhne úplně do tvrda - jak nad tím tak přemýšlím, tak to by taky nebylo špatný 😉 to je 180 g másla (klasické máslo, ne tuk) 2 lžíce mléka - rozpustit, přidat 180 g moučkového cukru, 2 lžíce brambor. škrobu (Solamyl) a 2 lžíce kakaa. 😉 tak něco vyzkoušej 😉

moncicka
8. dec 2010

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu idem robit svoju druhu tortu. a prvu s potahovkou chcela by som mmf akymi farbami je najlepsie zafarbit a este by som vas chcela poprosit o dobry recept na vanilkovy krem alebo na krem ktory moze ist pod mmf. dakujem

vinka
8. dec 2010

Baby ako by som urobila gitaru na torte.Torta má byť hanna montana.A som videla gitaru stojatú.šlo by to s oplátkami natreté nutelou? 😕 A ako sa to potom poťahuje?Mám ich aj z vrchu natrieť?A čím aby sa to dobre poťahovalo 😕

bzucinka2
8. dec 2010

@lussy23 dakujem 🙂
fuj, robila som medovniky a to zdobenie mi dalo zabrat, aj korpusy som nachystala na 2 torty tak som vyflusnuta 🙂

yamahafazer
8. dec 2010

ahojte
pridavam moju novu tortu som prvy krat skusala orchideu bez formicky a ornamenty len nemam praskove farby tak som ich namalovala gelovkou len to neni ono

lara1705
8. dec 2010

@fukylove chcem sa opytať, mam upečenu obdlžnikovu tortu a chcela by som dať na ňu poťah z falošneho poťahu z cukrikov JOJO.Zaujma ma to že ak budem davať poťah aj na boky, ta či nebudem mať na rohoch zmrštene?

bzucinka2
8. dec 2010

@yamahafazer krasne super si to urobila 🙂

bzucinka2
8. dec 2010

ahojte, ak by sa vam chcelo, mohli by ste nam dat hlasok? dakujem! 🙂
http://www.dojcenskavyziva.sk/soutez_vanocni_na...

lawli
8. dec 2010

@bzucinka2 hlások poslaný 😉

petusko
8. dec 2010

@lara1705 zacni uhladzat od rohov 😉 vtedy to sadne pekne.
@yamahafazer krasna torta 🙂
@bzucinka2 zahlasovane 😉

lara1705
8. dec 2010

@petusko ked mam obdlžnikovu tortu tak mam vyvaľkať z hmoty obdlžnik alebo kruh? Čo sa bude lepšie tvarovať a uhladzať? A dakujem🙂

lucula73
8. dec 2010

@petusko tak toto som potreboval počuť aaj ja...mne sa nikdy nedarí uhladiť tie hrany,.....ide ma porazitť....a keď to začnem od rohov ,tak v strede tých bočných častí sa to nenazbiera?

petusko
8. dec 2010

@lara1705 to je jedno, ja vyvalam ako to ide, vacsinou neurcity tvar, len nech je dostatocne velky.
a ked to zacnete pomaly uhladzat od rohov, tak sa vam potahovka v strede troska stiahne, lebo je elasticka a tak sa vyrovna. treba robit pomaly, podvihovat opatrne a ono to sadne.
drzim vam palce 😉

lara1705
8. dec 2010

@petusko dakujem veľmi pekne za radu, zajtra to budem robiť prvy krat, tak dufam že to nepokašlem:(

benjik
9. dec 2010

@mokiri hm,takový palác dostat,nezlobila bych se 😀

lussy23
9. dec 2010

@yamahafazer - pekná torta

vinka
9. dec 2010

Ahojte baby.Aké torty pečiete na vianoce?Neviem si vybrať.Nejaké stránky kde si môžem vykrajovačky objednať mi tu hodíte? 😕 viem len pečeniehrou. 😒