Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
18. máj 2011

@dm1 zkusím mléčnou a smartflex velvet i flower a dám vědět.
@monika_123 to by bylo super, když by to šlo poslat do Čech nebo bych si to nechala poslat k mamince od zn ámé a dovezli by mi to.

pristela
18. máj 2011

@jajuuus ked som nemala zehlicku ja tak som to hladila takou tou naberackou na zakusky-neviem ako sa to vola , ma rúcku a ta "lyzica" na nabratie zakuska ma trojuholnikovy tvar, rovny , hladky, s tym sa hladi bez problemov

lusil2005
18. máj 2011

ahojte zienky! zavitala som sem medzi vas a idu mi oci vypadnut ake vselijake sikovne vecicky na tie krasne torty existuju... moja mala bude mat cez vikend narodeniny, a ja som sa tak nejako zrazu rozhodla ze tento rok bude mat prvy krat poriadnu tortu... problem je, ze moje skusenosti s tortami sa rovnaju jednemu chabemu pokusu spred niekolkych rokov. 😅 ale nevadi, ja to nejako zvladnem!!!!! snad...
chcem sa opytat - neviete ci je niekde v Bratislave obchod s pomockami, kde by som mohla dostat kupit gelove farby, pripadne ine tie skvele vecicky?

lusil2005
18. máj 2011

@pristela ty mas zehlicku????? 😀

daducha
18. máj 2011

@broucek2 ja pracujem z Celshapes a z mliecneho marcipanu to na 100% neurobis.Ani z WI.Najlepsie sa mi robilo zo Smartflex Flower.Ale je na to speci hmota a uz sa ju chystam kupit 😉 .Len je draháááá ☹

pristela
18. máj 2011

@lusil2005 jo cicus mám 🙂)))) a trieskam si doterza hlavu ze som si objednala len jednu, bo som ju kupovala ako inak v cechach za nejakych 80-90kč 😝

broucek2
18. máj 2011

@daducha budu se muset po ní podívat, chci tím nazdobit svatební bráchův dort a nechci si trhnout ostudu

dm1
18. máj 2011

@daducha
@broucek2 aku specialnu hmotu myslis? no mne sa nechce veru kupovat nieco zvlast na ornamenty a aj tak sa s tym prplat a modlit sa ci sa mi to podari. Ten sugarveil je super v tom ze si naplnis celu formu a ked to zaschne vyberies naraz a hotovo. len to nemam este vychytane zalezi aj od vlhkosti v byte lebo niekedy to schne dlho inokedy je to rychlejsie. A ked sa to vyberie a naplni znova tak prvykrat mi tie prve uschli teraz boli Ok

broucek2
18. máj 2011

@dm1 zkoušela jsem si něco přečíst a holky to dělají i s mléčným nebo fondánem, tak uvidíme

dm1
18. máj 2011

@broucek2 no mne to islo aj z MMF nakoniec som to dostala odtial von ale bola to papracka neskutocna to by som na taku vacsiu svadobnu nerobila veru by ma slak trafil 😝

mizulienka
19. máj 2011

ahojte dievcence, vcera mi prisla sil. forma na babatko, je super, len babo ma hlavu otocenu na druhu stranu...nepozera akoze zprava dolava ale opacne, viete, co myslim?
posobi to tak neprirodzene, co teraz? ktovie, ci sa mu neda otocit hlava, hned ako ho vytiahnem z formy 😕 nemate s tym skusenost?

mizulienka
19. máj 2011

nemali tam fotku babatka, ani som netusila, ze su aj babatka, co sa pozeraju na druhu stranu ☹

http://www.sugarart.sk/silikonova-forma-babatko...
ale ja som kupovala v koruneplus

dada78
19. máj 2011

@mizulienka a prečo vadí že sa pozerá inak ? však to umiestniš podľa toho na tortu, aby sa vždy pozeralo tam kde treba 😉 a koľko stála tá formička v koruneplus? 😉

dada78
19. máj 2011

mne čo požičala kamarátka formičku baby tak spinkalo takto:

bzucinka2
19. máj 2011

@mizulienka podla mna je uplne jedno kam sa pozera, zalezi ako ho das na tortu a nestresovat sa tym 🙂hlavu podla mna neotocis 🙂

mizulienka
19. máj 2011

dakujem baby 🙂 mne to akoze nevadi 🙂 len doteraz som videla vsetky take ze hlavicku na druhu stranu, tak somsi aj urobila kosicek pre babo a teraz som bola zmatena, ze co to :0)))
ale dakujem vam vsetkych za reakcie :0)

petusko
19. máj 2011

dievcata, idem robit tortu pre neterku k PSP, velmi sa mi paci jedna na TOM, pisala som aj autorke, ci si mozem zobrat namet, zatial mi neodpisla, myslite, ze mozem? Neokopirujem ju celu, len sa mi paci napad, tak snad nebude problem 😕

anibas
19. máj 2011

@petusko prečo by mal byť problém ?? každý takto robí 😉 niečo okopíruješ, niečo pridáš vlastné

misa1982
19. máj 2011

Ahoj holky kde kupujete ty formy na miminka ale za rozumnou cenu dekujime se strasne libi to mimi tady na tom srdicku s napisem tomáš!

petusko
19. máj 2011

@anibas ja neviem, ona ju ma podpisanu, tak nechcem byt plagiator 😅 ale jasne, ze ju pomenim, ine kvety, iny vzor otlaceny... ale gro bude take iste. Tak snad to bude okej.

dm1
19. máj 2011

@petusko ja ked robim nieco podla niekoho tak napisem potom do popisu podla koho to je a ze dakujem. Robim tak hlavne pri kittynke a Myske Minnie

mizulienka
19. máj 2011

@dm1 Danka prosim ta napises mi ten recept na parizsky?
ja mam taky, ze tam ide aj kakao aj cokolada, ale neviem, ci to nebude az prilis cokoladove...ty mas ten svoj uz asi aj vyskusany na ludoch ze?
dakujem

dm1
19. máj 2011

@mizulienka prepac som na teba zabudla 😕

ja robim takto / akurat som ho dovarila /. Jedna slahacka 33%, 200g cukru, cca. 150g cokolady na varenie z lidla /ak chce niekto fakt cokoladove dam tam celu/ ked sa to zacne varit vacsinou este nasypem trosku kakaa ale len trosku max.lyzicu. Odsatavim a ked vychladne najlepsie cez noc ale da sa aj skor tak zaslaham do 500g masla. Ovocie vacsinou ja nedavam ale ked tak tak super je banan, jahody alebo lesna zmes

mizulienka
19. máj 2011

@dm1 super si zlata, dakujem 🙂 mam lesnu zmes, tak urobim s tym asi 🙂

daniz
19. máj 2011

Ahojte kočky, trochu vás zanedbávam-nestíham akurát dnes idem dorobiť záhradku a zajtra mm tutanchamona..
Tak som zvedavá ako sa mi podarí urobiť tvár 😝 . No hádam prasačí ksicht to nebude.. 😀 😀

reruna
19. máj 2011

@mizulienka podobný recept mám a je mňam - 2 šlehačky 33%, 2 čokolády na vaření (nebo 1 z Lidla), 100 g kakaa, 140 g cukru, rozpustit do bodu varu, odstavit, vmíchat 250 g másla, nechat vychladit a na druhý den při pokojové teplotě šlehat, může pod potahovku a když zbyde dá se zamrazit. Je hodně čokoládový, dávala jsem k tomu můj oblíbený borůvkový džem, ale šel by i jahodový, nebo ovoce - jahody, banány....

lusil2005
19. máj 2011

tak som nasla v BA obchod s pomockami, nieco som pokupila, MMF odpociva v chladnicke a zajtra (ak nevydrzim tak dnes vecer 😀 ) idem na to... len mam otazocku - ked idem potahovat tortu, tak potom ako naplnim korpusy kremom, musim tym kremom potriet aj celu tortu? ta MMF asi nemoze ist priamo na korpusy ze? 😖

mima595
19. máj 2011

@lusil2005 - nie, musis potriet kremom, alebo dzemom, ale ten krem nesmie byt ani slahackovy, ani tvarohovy, lebo by sa ti potah topil..bud das maslovy krem, alebo si teda vymiesas maslo s cukrom a tym poriadne natries celu tortu

mizulienka
19. máj 2011

dievcence, robila som dnes bohusov nastavovany piskot a vysiel mi dost nizky, necelych 5 cm...som rozmyslala ze ho prekrojim iba raz, ale nakoniec som ho rozkrojila na 3 platy, kazda z nich ma tak max 1,5cm....myslite, ze to nebude problem? zdaju sa mi dost tenke, doteraz, ked som robila korpusy, tak mi pekne vyrastli, neviem, preco sa tomuto nechcelo 😕
dakujem

lussy23
19. máj 2011

@bzucinka2 @dada78 - krásne torty 🙂