Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
10. sep 2011

@mizulienka a aký to je vykrajovač? rozmýšľam aj ja nad kúpou niečoho takého 😉 neblbni veď fakt je tá torta krásna 😵

adrianai
10. sep 2011

@zlatat krásna tortička, vieš mi prosím dať nejaký link alebo napísať ako robíš oči? čítala som o nejakých šablónach, ale nemám predstavu čo s tým 😖

katy1979
10. sep 2011

@katulkaaaaaa a nevies nejako polopate vysvetlit tie dratiky. mne to ani za boha nedrzi pevne dokopy aby sa tie lupene nehybali. a teda super cena len pri mojom dietati si to nemozem stale dovolit.

katulkaaaaaa
10. sep 2011

@anibas ten motylik bol robeny cez stencil normalne sa spravil na vyvalkanu hmotu a presiel sa len praskovou farbou a potom vyrezaval skalpelom,neskutocna nadhera 😉 tyzden musi schnut aby sa nepolamal,a na torte to vyzera ze bombasticky...len ten stencil je problem u nas kupit stoji 40eur 😕

mizulienka
10. sep 2011

@eliska22 s tymto som to robila, je to celkom dobre a ani to nie je drahe 🙂
idem si vas spatne precitat poriadne a popozerat torticky 🙂

katulkaaaaaa
10. sep 2011

@katy1979 no polopate,urcite si kup dratiky uz obalene paskou+znova omotavat paskou ked das kvet,dlho to musi schnut najlepsie ,,dole hlavou" baby hovorili cca tri dny ...toto je fakt dobre vidiet,ja dokial som dnes nevidela dovtedy som to fakt nechapala

katulkaaaaaa
10. sep 2011

@mizulienka luci svadobna bola krasna,co hovorili na nu ked po nu prisli? 🙂

katy1979
10. sep 2011

@krasnulka zavisi aky krem ides robit. ak tam bude dost masla tak mozes. a najistejsie mas len cukor s maslom popr. to zmixuj aj s rozmrvenym korpusom budes ho mat hladky a nic sa ti na ńom topit nebude

katy1979
10. sep 2011

@katulkaaaaaa zeby som dosla ku tebe na navstevu? dratiky obalene paskou mam listky mam uschnute len ked ich mam davat dokopy ani za boha mi to nechce drzat. teda dratiky drzia len tie listky sa hybu do strany nedrzia tam pevne

katulkaaaaaa
10. sep 2011

baby pls ktore pouzivate kupovanu hmotu s ktorou ste najspokojnejsie?mna uz to MMF prestava bavit 😠 nechyta to dobre farby,ked dam farby viac lame sa to 😠 tento vikend mam 7 tort neviem si predstavit dokola zarabat hmotu a farbit.....a ak mozte povedat kolko vas vide hmota na jednu tortu?kludne mi napiste do ip,budem vdacna za kazdu odpoved....
baby na stretku najviac chvalili smaltflex velvet alebo flower alebo pasta dama top special,ja sa neviem rozhodnut

katulkaaaaaa
10. sep 2011

@katy1979 asi to musim nechat viac vytvrdnut nie?neviem ja som to len videla zatial som sama neskusala,mozno mi to vobec nepojde 😒 ale ak by islo jasne ukazem 🙂 ale @dm1 vie krasne kvietky robit ta by nam kurz mohla dat 🙂

lamps
10. sep 2011

ahojte, žasnem nad všetkými vašimi tortami - sú neskutočne krásne. Nechápem ako stíhate toľko piecť a písať, nemám šancu dočítať všetko, čo ste popísali. Ja som bola dnes na tom tvorivom stretnutí cukrárok v PD. Videla som tam výtvory šikovných osôbok. V chladničke mi tuhne torta, zajtra poťahujem a zdobím. A mám objednávku na tortu - golfové ihrisko 😝 . Nemáte náhodou niektorá nejaké foto na inšpiráciu? Ďakujem.

katy1979
10. sep 2011

@katulkaaaaaa len dm je troska daleko
podla mna to nie je vo vytvrdnuti.
ja mam white icing a na kvety som si kupila flower. neviem ci velvet chuti tak isto ale chuti to ako zuvacka aj konzistensiu. osobne mi white icing chuti viac.
vsak vyskusaj uvidis.

vejinka
10. sep 2011

@adrianai jaaaj lebo vyzera to vselijako 😀

zlatat
10. sep 2011

@adrianai ja som ich maľovala podľa obrázku - normálne s tenkým štetcom... vygooglila som si obrázky tweetyho a pozerala sa a tak maľovala

desmodka
10. sep 2011

@lamps ja mam taketo ulozene golfove snad pomozu alebo daj do googla cake golf a mas inspiracie az az 😀

lamps
10. sep 2011

@desmodka ďakujem, už som niečo aj našla, ale žeby som sa zrovna tešila na takúto tortu sa povedať nedá ☹

krasnulka
10. sep 2011

@katy1979 no chcela som karamelovy puging vymyxovat s maslom alebo uvarit salko s maslom.

mizulienka
10. sep 2011

@katulkaaaaaa im sa pacila, teda aspon tak povedali 🙂
Ten kurz musel byt super, teraz nemam ziadne torty, chcem vyskusat aj ja to drotikovanie.
Kati ja pouzivam smartflex velvet na potahovanie, mne uz ani WI nevyhovuje, je ovela maksi a v tom teple sa mi lepsie robi s SMV lebo sa mi tak netopi pod rukami.
Na zimne obdobi mozno aj ta PDT special nie je zla, niektore baby ju chvalia.

vejinka
10. sep 2011

baby mate toto niektora?? ake to je?? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10807861&tab=2

zlatat
10. sep 2011
katy1979
10. sep 2011

@krasnulka ano to mozes dat pot potah

lawli
10. sep 2011

Moja dnešná...

katulkaaaaaa
10. sep 2011

baby ale to WI stoji 41 eur....a to potom aj nieco zarobim???? 😕 ved pasta dama stoji 22 eur 😕

katulkaaaaaa
10. sep 2011

este jedna otazka ja som mmf na jednu tortu nikdy nevazila,vazila ste niektora hmotu na jednu tortu?aby som si vedela vyratat cca naklady,kolko s jednym vedrom potiahnem tort

pipka
10. sep 2011

babulky asi primitivna otazka pre vas...ale ako sa robi puncovina? 😕 😅 ja som to zatial este nerobila, ale chcela by som to vyskusat, ked budem najake auto alebo zvieratko robit 😒 😉

vedeli by ste mi do IP alebo aj sem hodit recept a presny postup? dakujeeem 😉

lucula73
10. sep 2011

@katulkaaaaaa a koľko kg si pozerala?kilo stojí okolo 7 euro...alebo trošku menej...a veľké 7 kg balenie stojí cez 40 eur 😕 .Mne sa tiež najviac páči WI,al ebo ten smartflex velvet 😉

ziza55
10. sep 2011

kocky je tu niekdo z ba a okolia kto pecie torticky?

lucula73
10. sep 2011

@katulkaaaaaa bola som odvážiť,čo mi z kila ostalo...........na 25cm tortu som minula asi 450gr toho WI...normálne neverím,myslela som,že viac...... 😕 😉 ,ale zaleží od ozdob a veľkosti torty,to množstvo bolo čisto na potiahnutie 😉

desmodka
10. sep 2011

baby dakujem za vsetky lajky aj pochvaly, prave si bola pre tweetyho mamicka a bola uplne spokojna... taaaaaak som rada