Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
17. sep 2011

@pipka s dětma se dělá super, taky to znám. Náš naštěstí neumí moc mluvit, tak se neptá na nic, ale pořád se snaží něco ukořistit. Včera jsem dělala úklid hraček a našla jsem tam jednu vykrajovačku zastrčenou v autíčku a místě řidiče 😀 😀 😀

lusil2005
17. sep 2011

@dm1 uff tak to drzim palceky nech to uz mate sup sup uspesne za sebou! 😉

@jakelina to mas este dobre. ja som minule upratovala Natalke izbicku, a nasla som medzi knizkami v policke polovicu ususeneho parku... 🙄

jakelina
17. sep 2011

@lusil2005 asi krmila panenky 😀 😀

jakelina
17. sep 2011

@dm1 Matějkovi ať to dopadne všechno dobře a jste brzo doma.

petusko
17. sep 2011

@mariann2 ano mam formicku, tuto
http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/6-1...

dakuejm za like vsetkym 😉

zuzana124
17. sep 2011

ahojte, tak pridávam moje 2 tohtotýždňové, tá svadobná mala byť pôvodne bez tých tenkých pásikov čo sú šírom šárom a na strednom poschodí mal byť stencils ale keďže sa mi MMF nechcelo orosiť tak nakoniec vznikla takáto, ale nevesta bola spokojná tak aspoň to ma teší 🙂 A ešte ku tej svadobnej som robila 70ks muffinov 😝

katulkaaaaaa
17. sep 2011

@zuzana124 nadherne!!!robis uzastne torty 🙂

katulkaaaaaa
17. sep 2011

@petusko ahoj chcem sa spytat objednavala si pdt od cukrarske potreby.eu za kolko dosla?som vahala a nakoniec ani neprisla 😠

petusko
17. sep 2011

@katulkaaaaaa objednavala som v stredu a v piatok mi pisali, ze to poslali a pride to nasl., prac. den, tak mi to prislo v pondelok. Myslim, ze keby nebol vikend, tak to pride do troch dni.

zuzana124
17. sep 2011

@katulkaaaaaa ďakujem 🙂

petusko
17. sep 2011

inak ozaj, tieto torty su uz robene s PDT. Robilo sa s nou celkom fajn, len bola hrooozne tuha, narobila som sa ako kon, kym som to vyvalkala 😀 Mala som normalne svalovicu na druhy den 😀 Som zvyknuta na makke MMF.
Ale inak velmi cista robota, ani zrnko cukru ani nicoho, valkala som to na silikonovej podlozke a krasne to islo z nej dolu, takze zbohom zaprasena kuchyna 🙂 Super sa farbi, aj modeluje sa dobre. Tie ruzicky su tiez z PDT.
Na vsetky tieto torty som minula presne 5 kg vedierko.
Potahovanie mi na prvykrat islo trochu tazsie, ale treba asi len zvyk, je to dost ine ako MMF. Nevedela som presne odhadnut hrubku a pri prenasani sa to dost taha, ale inak som spokojna, ked budem mat takto viac objednavok, urcite sa nebudem babrat s MMF.

yamahafazer
17. sep 2011

moja posledna tento tyzden

katulkaaaaaa
17. sep 2011

@petusko tak super objednam aj ja,ja som robila 6 z mmf a necitim ruky ani prsty,akoze cukor nanic....potahovka taka nijaka,....este spravim dnes minitorticky z hmoty co pozostavala,som zvedava idem na ne prvy krat tento postup som nasla
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=42732

zdenallicka
17. sep 2011

@katulkaaaaaa Katy, co to máš za písmenka na té knize (to datum)? Moc se mi líbí a asi jsem je ještě nikde neviděla..

ikula2
17. sep 2011

Dievcata chcem sa spytat ci by nemal niekto zaujem o tento vzorovany valcek na marcipan. http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop...
je to tento vzor a cena by mala byt do 5eur
a este sada vypichovace listy ruzi do 4eur
Robila som objednavku a pani mi zle poslala tovar ☹

ikula2
17. sep 2011

@yamahafazer krasna krstinova to miminko je uzsne s kvietkami
@petusko ja si dam PDT do mikrovlnky na chvilku a potom nemusis tak posilovat 😀

pipka
17. sep 2011

@jakelina asi chudak nemal sofera tak si pomohol 😀 😀 😀
@lusil2005 tak pokial bol ususeny, to je este dobre...mohol byt aj plesnivy 😝 😀 😀 😀

ja som medzi legom nasla lentilky...mierne zasedle...boh vie ako dlho tam boli 😅 sa divim, ze ich nezjedli 😕 😀 😀 😀

lusil2005
17. sep 2011

@zuzana124 to su kraaaaaaaasne torty!!!! 😕 ta svadobna je neskutocna... elegantna, nadherna!

zdenallicka
17. sep 2011

Ahoj holky, tento týden jsem měla pět dortů.. dva z nich teda nepečené, ale jistá práce na nich je..🙂

"Sára" je na zakázku, ten šedý je pro mužovy prarodiče k výročí svatby, to mořské dno je pro synovce.. Čvrtou, čokoládovou neuvidíte, bo jsem ji zapomněla vyfotit.. a s pseudogerberkou musím stáhnout..🙂

vlada111
17. sep 2011

@yamahafazer milujem tieto ovečky, je krásna 😉

zdenallicka
17. sep 2011

@katulkaaaaaa Děkuji..🙂

vlada111
17. sep 2011

@zdenallicka tak ja sa pototo, tú gaštanovú som robila tento týždeň a je dosť podobná tvojej 😀 . Idem ju sem hodiť 😉

vlada111
17. sep 2011

@m.a.r.t.i.n.a aj ja ju mám, ale ešte som ju nepoužila. Dobrý tip 😉

vlada111
17. sep 2011

@mariann2 supeeeeer nápad, krásne 🙂

zdenallicka
17. sep 2011

@vlada111 :D :D :D No, tahle není kaštanová, je z tvarohu, smetany, šlehačky, ale na tvoji se těším..🙂

pipka
17. sep 2011

@yamahafazer naadherna krstinova torticka 😵 uprimne zavidim ten krasny napis..mna caka na zajtra ten isty datum...len mne tie pismenka furt nejdu ☹
uz som to skusala aj cez igelit aj vselijako mozne a furt mi to nejde vyklopit 🙄 vzdy sa mi to niekde roztrhne..tak neviem ci je chyba v hmote alebo kde 😖

a ak sa mozem spytat, nemas niekde sablonu na tie topanocky?

vlada111
17. sep 2011

@lawli juj veru nám tie tvoje kúsky budú chýbať 🙂

vlada111
17. sep 2011

@dm1 juj tak sa držte

zdenallicka
17. sep 2011

S gerberkou pro švagrovou.. nechtěl se mi barvit marcipán na oranžovo, tak jsem použila zbytky růžové.. Bije se to..