Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
11. dec 2011

@lucula73 ja ju dám do teplého bešamelu. Teda keď tú poprazenú múku zalejem mliekom a povarím. Vypnem, a keď je to vychladnutejšie, tepleé, dám do toho rozpustiť čoko. Nezľakni sa, začne sa ti to oddelovať, ale krásne sa to potom po vychladnutí na izbovú teplotu vyšlahá. Potom dávam maslo s cukrom. Cukru dávam podľa chuti.

lamps
11. dec 2011

@lucula73 no podľa príznakov to vyzerá na tie isté bacily 😅.

lucula73
11. dec 2011

@lamps 😀 😀
ale verím,že to rýchlo prejde....

vlada111
11. dec 2011

Ahojte kočky, pridávam svoju včerajšiu pre maminu kolegyňu. Bolo to super, všetko si upiekla, urobila plnku a ja som len naplnila, potiahla a ozdobila. Takto by som to vedela robiť stále 😀 😀 😀 . Ale zistila som, že tie zlepované kvety ako ruže a pod. nemusím, neviem ich robiť také autentické 😠 . Na drôtikoch to drží lepšie.

zlatat
11. dec 2011

@vlada111 aj ja som sama skúšala kvietky vyše roka, ale ono je to tak, môžeš mať aj 10 kníh, ale ak to nemáš v sebe, tak ich nespravíš, ab to bolo to ako si to predstavuješ ... kukni si cukrarskepotreby.eu a kúp si od neho hocijakú knihu ... všetky Alanove sú fajn.
Pre mňa sú tie knihy len ako inšpirácia - ja už som v takom štádiu, že mi stačí kuknúť na kvet a ak mám potrebnú vykrajovačku, tak ju spravím bez akéhokoľvek postupu ... a keď nemám vykrajovačku, tak si pomôžem radielkom

lucula73
11. dec 2011

@vlada111 prenádherná,krásna.... 🙂

zlatat
11. dec 2011

@vlada111 krásna - ja tiež len na drôtikoch - mne sa tie zlepované už ani nepáčia

zlatat
11. dec 2011

inak mne ešte stále robí trošku problém maľovanie a tieňovanie kvietkov .. na tomto ešte musím popracovať ... ono aj tie swprávne farby mi občas chýbajú 😒

katulkaaaaaa
11. dec 2011

@adka_praha prosim ta ti tak vypekas vianocne cukrovinky,kolko kusov je cca v 1kg?dnes mi kamoska volala ze by chcela na vianoce,som netusila kolko je v kg,aku si dala cenu za to?

katulkaaaaaa
11. dec 2011

@vlada111 ze nieje autenticka,odpadnem z teba sak je uzastna,cela torta!

vlada111
11. dec 2011

@katulkaaaaaa ďakujem, si zlatá, ale ja keď vidím tie ruže na internete, pokúšam sa o také, ale nie je to ono. Štve ma to, ale muž mi hovorí, že to som ja taká náročná, druhým sa to určite bude páčiť 🙂

alenv
11. dec 2011

@vlada111 moc se ti opravdu povedl.. a autentické mi to přijde dost 😉

vlada111
11. dec 2011

@zlatat ani nehovor, ja mám prachové farby len dve, tak improvizujem. Musím si ich pokúpiť, ale je to hrozne drahé ☹ Aké máš ty?

vlada111
11. dec 2011

@zlatat aha, tak toto je môj druhý kvet v živote 😀 . Ale baví ma to a myslím, že by mi to mohlo ísť. Chystám sa na ibištek, ale Alana si pokukám, ja by som tiež potrebovala inšpiráciu.

zlatat
11. dec 2011

@vlada111 ja ich mám kopec ale aj tak mám pocit, že ich mám málo 😀 😀 😀 niekedy miešam viacero farieb, aby som dosiahla odtieň aký potrebujem, no nie vždy sa mi to podarí podľa mojich predstáv

vlada111
11. dec 2011

@zlatat chápem, ja stále zháňam peknú fialovú, ale gelovku. Tá Wilton sa mi zdá pohrebná a neviem si namiešať peknú.

mizulienka
11. dec 2011

@zlatat smartflex obsahuje lepok??? ja , co som robila tu detsku so zirafkami, tak to horne poschodie bolo bezlepkove, ale so smartflexom 😕 😕 😕 pisali mi smsku, ze torta bola fantasticka, ale nenapisali nic o tom, zeby niekomu nieco bolo...dufam,ze nie 😕

@vlada111 rozmyslala som aj nad tym 🙂 stale do toho davas ovocie? teraz chcu bez ovocia a ja sa neviem rozhodnut, ze teda aky krem je sam o sebe najlepsi 😨

vlada111
11. dec 2011

@mizulienka podľa mňa krém bez ovocia je všetok na prd 😀 . To sú chute, nechápem. A lekvár nechcú? Dávala som kusový višňový a bolo to super.

vlada111
11. dec 2011

@mizulienka no aj ja som robila bezlepkovú so Smartflexom a teraz neviem, čo mi povedala tá kočka na zloženie. Ale túším tam nebolo nič. Alebo sme sa dohodli, že si to dá dole? Neviem, skôr tam tuším nič nebolo 😖

zlatat
11. dec 2011

@mizulienka áno, je tam pšeničný škrob - nečítala si zloženie? 😕 😕 😕 😕 😕 Ono nemusí byť nikomu zle, ale potom pôjdu na krv a zrazu sa zistí, že prišli do styku s lepkom ... celiakia je tichý zabijak, niekedy nemáš žiadne príznaky, nereaguješ na lepok a aj tak ti poškodzuje črevo a spôsobuje ďalšie problémy - iné choroby.
Môj malý je na prísnej diéte už 3 roky, doteraz mal výsledky v úplnom poriadku ( teda čo chodíme na kontrolné krvné testy ) a zrazu teraz v okt. mu vyskočili protilátky na lepok - mal ich vyššie ako v čase diagnostiky ... nereagoval vôbec na žiadnu potravinu, ani za boha neviem prísť na to, v akej potravine bol lepok a nevedeli sme o tom. ☹

Jediné kupované bezlepkové hmopty sú WI a PDT ... zisťovala som si to u predajcov

pipka
11. dec 2011

@vlada111 boze to je naaadhera 😵 prosim ta to ako si tobila tie kvapky rosy 😅 to nechapem ako to dokazes...si sikulka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 aj tie konvalinky su neskutocne, to ja sa teda este sto rokov nebudem chytat na take krasne kvietky ☹ 😒

zlatat
11. dec 2011

@vlada111 na 100 % smartflex nie je bezlepkový ( mám jden malý kýblik doma, pozrela som si ešte raz zloženie a je tam hrubým zvýraznený alergén pšeničný škrob - takže milé kočky, tie čo dávate na bezepkovú tortu smartflex, tak tá torta už nie je bezlepková !!!!!
Darmo si dajú poťah dole, ale ten lepok môže prejsť do krému, ktorý je pod ním a keď toto zjedia, tak si pekne krásne "otravujú" organizmus ... lebo lepok je pre celiatikov niečo ako jed - zjednodušene povedané.

A čudujem sa aj tým zákazníkom, ktorí povedia - však si to dám dole ... hold, každý sa stará o svoje zdravie sám 😒

evamlynekova
11. dec 2011

@dm1 aha viem to som zhodou okolnosti jedno dnes nasla doma ale bolo derave na bokoch 😀 no skusim to zajtra spalsit bo dnes som aj to s tou spickou odpalila ale s tym sa celkom dobre zdobilo,len so sackom by to slo este lepsie nabeton

vlada111
11. dec 2011

@pipka neblázni, konvalinky sú super jednoduché. Urobíš kalištek, vykrojíš malý kvietok a pricapíš ho na vrch. A kvapky, to je pipping gel. Len ďubneš trochu a je kvapka 😀

pipka
11. dec 2011

@vlada111 jaaaaaaaaj no ake prefikane 😅 😎

a ten pipin gel je jedly? 😕 skoro som napisala ze pipkin gel 😀 😀 😀 😀

zklimekova
11. dec 2011

Pekný nedeľný večer Vám prajem.. 🙂..konečne máme po maličkej oslave..keby som vedela aká budem chorá..určite by sa odložila..včera som tortu už trošku odflákla..lebo som ledva žila :(...tak ešte bandu okúpať..a večer sa budem liečiť ja ...

livia76
11. dec 2011

@zlatat no veru, nemám slov, toto je u mňa prácička perfekcionistu parádička

mizulienka
11. dec 2011

@zlatat ja som im aj do telefonu citala, ze co to obsahuje a povedali, ze ok, moze byt 😕

zlatat
11. dec 2011

@mizulienka možno prepočuli ten pšeničný škrob - alebo je tu ešte jedna možnosť - a to, že nie sú celiatici, ale alergickí len na nejakú zložku pšenice, alebo raž, alebo niečo iné, ale celiatik by ti nikdy nepovedal, že je to OK

zlatat
11. dec 2011

@livia76 ďakujem, cmuk 😉