Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

steva
27. jún 2012

Ahojte šikovnice.nemate nahodou niekto ulozene inspiracie na tortu s fotkou, format A4?hladala som na nete,ale nic pekne som nenasla.torta bude klasicka,len obdlznik,len by som potrebovala nejaku inspiraciu co okolo fotky.kamarat ma 30.velka vdaka

mamina1978
27. jún 2012

Dievcata ak by vam toto pomohlo........ 😉 🙂 KOLKO KM ???????? KUK TU................. 😉

http://www.kolko-km-je.ubytovaniesr.sk/

mamina1978
27. jún 2012

@jakelina A TU SA DA PRERATAT KM A CAS nielen na Slovensku ......... Opava - Brno je cca.170 km zalezi ,ci dialnicou alebo najkratsia cesta...... 😉 🙂

http://maps.google.de/

mamina1978
27. jún 2012

Kliknutim na ,, Reute berechnen´´( v lavo hore) a do koloniek A, B napisat nazov miest........ 😉 🙂

jakelina
27. jún 2012

@anibas já se pak domluvím s florentinou, jak ona pojede a podle toho se domluvíme. A je už určitě dané to místo, kde to bude???

@pipka mám formy, ale tehdy jsem asi všechny neměla a něco jsem asi i vyřezala z plátů.

jakelina
27. jún 2012

Já dočítám tak zběžně, možná mi něco uniklo, balím na dovolenou a ještě mám na pátek dort a jdeme na narozeniny, těsně před odjezdem v pátek večer, tak musím mít sbaleno v předstihu. 😀 😝 😝
Písněte mi teda někdo to přesné místo konání srazu. Děkujíííííííííí 🙂 🙂 🙂

stankapk
27. jún 2012

kocky, prosim mate niektora fotopostupy na zvieratka z madagaskaru? ja som mala ulozene myslim z tej ruskej stranky, no neviem to najst 😒

ajka82
27. jún 2012

@stankapk ja akurat teraz robim tie zvierata, ale bez postupu...na nejakej ceskej stranke som videla postup, ale len hlavy zirafa, zebra a lev... ak ti to pomoze tak ich skusim najst

ajka82
27. jún 2012
pipka
27. jún 2012

@jakelina no prave som sa vratila z obchodu a mam ten nastavitelny rafik 😉 16-32 cm..tak to by mi malo stacit 🙂

mizulienka
27. jún 2012

@pipka a kde si kupovala ten nastavitelny rafik?

florentina
27. jún 2012

@evvina A co takhle dorazit do Prahy a jet se mnou autem? Klidně by jsi mohla už v pátek večer a přespat u nás, aby jsme mohly vyrazit brzo ráno....než mě někdo nařkne, že pořád rozdávám místa v autě 😀 , tak čtyři by jsme se klidně vešly 😵 Ale jinak je fakt, že z Plzeňska už je to fakt daleko a pochopím, že se ti do toho nechce, ale tak aspoň jsem ti zkusila dát nějakou alternativu.....

@jakelina no jasně, to chápu, je to daleko....domluvíme se někdy v září....to já jen reagovala na to, že ty se přizpůsobíš, když já jedu autem, ale myslím, že to bude naopak 😉 ...a mimochodem užijte si všichni pořádně dovolenou.... No a jinak jak píše@anibas, ono taky záleží, kde to setkání nakonec bude, pokud bude někde "vejš" na mapě, tak bych taky přes to Brno nemusela, mohla bych jet pře Hradec Králové, tam bych mohla vzít @vecernicci a mohly by jsme jet přes Opavu....ono to fakt záleží na tom, kde to bude. Jako já mám D1 hned u nosu, tak do Brna to bylo první co mne napadlo a je to pro mne nejrychlejší tím směrem, ale můžu i jinak. Když jsem zkoušela zadat Praha-Trenčín do map /já vůbec nevím, kde nakonec budeme, jen jsem zaznamenala, že původně někdo mluvil o Trenčínsku/, tak mi to ukazuje 340km a čtyři a čtvrt hodiny. Když Jsem ale zadala to samé, ale přes Hradec a Olomouc, tak to bylo jen o 40km delší, ale bohužel časově téměř o dvě hoďky. Pokud by bylo setkání někde nahoře, tak třeba by to přes tu Opavu bylo ještě lepší. Já bych určitě raději jela kus cesty s někým, kvůli společnosti i případnému rozdělení nákladů. A upřímně, pokud by to mělo být takto delší, pokud by mě byl někdo ochotný aspoň na kousek vystřídat v řízení, také by to nebylo špatné. To není sice nutné, ale bude to fakt dlouhá cesta, vyjíždět budu muset brzo a zase tam nechci dojet úplně grogy....no ale to má ještě čas, uvidíme kdo nakonec pojede a kde to bude a podle toho to doladíme....hlavně aby jsme byli všichni zdraví /myslím tím i děti, aby manželé mohli v klidu hlídat/, ať se tady nedomlouváme tři měsíce a pak z toho nic nebude....tak snad nám to vyjde....

florentina
27. jún 2012

@pipka no to by mne taky zajímalo, kde jsi ho kupovala....spíš jako druh obchodu, než místo. Tady u nás to nikde nemají a koukají na mne jak na blázna...zkoušela jsem domácí potřeby, Makro, číňany .....pěkně mě to štve, zase teď budu ořezávat korpus. Chtěla jsem si koupit nastavitelný ráfek kulatý i čtverec a ani v eshopech jsem nic rozumného nenašla....kdyby jste holky z českých stránek měly nějaký tip, budu moc vděčná.

florentina
27. jún 2012

píšu jak tatar, snad je to pochopitelné, myslela jsem jako tip na český eshop kvůli poštovnému...ale klidně může být od holek ze slovenských stránek 😀

katy1979
27. jún 2012

@florentina v cechach mate myslim orion oni maju tiez posuvne formy a obcas v lidli maju. ja som si objednala ale zo slovenskej stranky

pipka
27. jún 2012

@florentina ja som ho kupila tu u nas v BA v cukrarskych pomockach v kamennom obchode 😉
ale maju aj e-shop, tam sa da objednat, 13€ stoji 😉 www.cukrarskepomocky.sk

pipka
27. jún 2012

no ja mam presne tento isty, co sem dala @katy1979 len ten moj je este vyssí, ze extra vysoky 8,5 cm 😅 😝

ale kukam, ze cenovy rozdiel paradny 😝 😝
ale co uz...potrebujem, tak som kupila..nemam cas teraz zhanat 😅

anibas
27. jún 2012

@jakelina @florentina - presne tak - ešte je skoro - a ani ubytovanie nie je vybraté - čiže uvažujeme len v teoretickej rovine 😀 😀 😀 😀

pipka
27. jún 2012

@mizulienka v cukrarskych pomockach v predajni v BA 😉

katy1979
27. jún 2012

@pipka ja mam tiez ten vysoky a stal 14 eur. asi mas ten isty odtialto som si objednala ten obdlznik tak uvidime co mi pride

pipka
27. jún 2012

@mizulienka moja ale na teba mam este jednu prosbicku...pliiis nemas niekde nafoteny ten postup na tie maslicky, co davas okolo torty? pripinas to spendlikmi, ci lepis?

na tu svadobku chcu maslu a ja ked som si robila pre seba, tak som vzdy maslu viazala.ale tie tvoje vyzeraju ovela krajsie a profesionalnejsie, a hlavne ak maju byt tri nad sebou, tak nech su rovnake 😉

dakujeeeem

pipka
27. jún 2012

@katy1979 je to mozne moja...mne sa dnes s malym nechcelo behat do mesta a tento obchod tu mam co by kamenom..ale inak predpokladam, ze aj v trznici to uz mozno maju. Som ti tam objavila taky super stanok, kde taka tetuska pochopila, ze tieto cukrarske veci su teraz in a ma tam milion vselicoho...akoze oficialne domace potreby, ale len na cukrarskych veciach som tam pred 2 tyzdnami otrepalaaaaaa 😅 😅
ale akoze za polovicne veci to tam ma..ak nie este menej 😉 aj vypichovacky, vykrajovacky, valceky, kliestiky, formicky, formy, rafiky...

len dnes som nemala cas tam zajst..ale mozno aj ona tam rafiky ma 😕 😉

karmenta
27. jún 2012

http://www.slevoveprasatko.cz/team.php?id=1144 šikovnější cukrářky, je to sada vhodná pro nešikovného začátečníka? Díky moc za odpověd.

lokalistin
27. jún 2012

@mariann2 jednoposchodovky inspiracie z netu

katy1979
27. jún 2012

@pipka myslis trznicu v novom meste co je? ak tam kde je tam ten obchodik?

lokalistin
27. jún 2012

@mariann2 a nejake z mojich no neviem ci na inspiraciu dost vhodne 😀

pipka
27. jún 2012

@katy1979 no na Trnavskom namesti, oproti domu Odborov 😉
ked vojdes tym vchodom, co je oproti CSOB banke, z Kriznej, tak akoby prejdes oproti vchodu vnutri a das sa popri oknach doprava a hned prvy stanok..take ovesane to tam ma teta, aj pred stankom povykladane rozne smetne kose, kose na pradlo..a su to take zlte stanky, ma dva spojene a ma tam toho mrteeeeee 😎

lokalistin
27. jún 2012

@karmenta za tie peniaze sa to asi oplati,ja som to kupila za nehorazne peniaze, ale vobec to nepouzivam