Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
29. jún 2012

@dm1 Dani nádherné, ale chýba Ti tam mäkčeň 😀 Ale ten parasutista nema chybu.

dm1
29. jún 2012

@simasa dakujem 🙂. a viem ze chyba ale doslo mi to az ked bola prec 😝

pipka
29. jún 2012

@dm1 kraaasne, ten parasutista nema chybu 😎

mojmacik
29. jún 2012

baby tak tu moj vytvor,detom sa pacila aj pani ucitelkam,ked pojdem po ne do skolky,tak som zvedava ci aj chutila...aj pani riaditelku zavolali,nech sa pozrie 🙂....tie tri lienky separe su konkretne pre moje decka,lebo som im musela urobit ako pani ucitelkam a samo v ich farbach...som amater,takze berte kvalitu potahu s rezervou .-)

pipka
29. jún 2012

no dnes sa vsetci zblaznili 😅
teraz mi dve kamosky zavolaju, ze kazda chce dve torty na zajtra 😅 😅 🙄
to co akoze...mam ja carovat 😕 🙄
a to som rada, ze tie dve torty co tam teraz na zajtra mam v chladnicke som tam ako tak popratala..dalsie 4 uz fakt ze neviem kam by som asi tak nacpala 😝 😅

lamps
29. jún 2012

@artepf ja používam Sugarflair práškovú Spring green a Apple green, maľujem s nimi na sucho, potom si farbu rozpustím v alkohole a dotieňujem lístky.

lamps
29. jún 2012

@bambula1307 Nie nepovedala, že chce penovú. Chce poťahovanú tortu v bielo-zlatej farebnej kombinácii.

lamps
29. jún 2012

Dievčence tak podávam sľúbené info zo škôlky 😅. Dnes bol u učiteliek obrat o 180 stupňov. Obe boli čerešničkovou tortou nadšené, vraj mám zlaté ruky 😀, vychválili ma do neba od riaditeľky až po mamičky, ktoré tortu videli a niektoré aj koštovali. Prispeli mi na suroviny 30 eurami plus k tomu pribalili fotky našej Terezky v hodnote 10 eur zadarmo 😅. Tak sa to všetko dobre skončilo a mám hneď ďalšie tri zákazníčky - jednou z nich je aj učiteľka, ktorá včera ani nepoďakovala 😀 . Tak sa teším, lebo včera som bola z toho sklamaná. A Vám všetkým tu veľmi ďakujem za podporu, ste super 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

katy1979
29. jún 2012

@pipka tak to si na tom horsie ako ja. mne vecer o deviatej pisala baba ci ta nedela plati. ano bavili sme sa pred tyzdnom o tom ze chce tortu ale ze sa ma ozvat tak ona sa ozvala ale az vcera vecer. nakoniec z toho vypalili dve torty. a jej otazka ze mi donesie jedle obrazky a ja som nevedela ani co robim ani ako to ma vyzerat ani tvar ani aky korpus aka plnka. do rana sme si vymenili snad desat sms kym som konecne mala jasno. ako ked sa neozvala tak som bola v tom ze nema zaujem a ja som bola v tom ze dokoncim svoje dve torticky na vikend a padla. a houbeles. kaslem na torty idem vecer na karneval. torty pockaju

jakelina
29. jún 2012

@lamps tak to mám radost s tebou, no kdoví co jim včera přeletělo přes nos. 😀 😀 Třeba četly tady tu diskusi na koníkovi a chytly se za nos 😀 😀 😀

ajka82
29. jún 2012

Babulky, tu je jedna jednoducha pre synovca...

maya30
29. jún 2012

ahojte, pridavam moju svadobnu, po skusenosti s praskovou perletou vravim - uz nikdy viac 😠 mala som velky stetec ale aj tak mi to narobilo smuhy, no otras....torta je na zelanie podla obrazka, povodne tam mali byt mašle ako svet, ale snazila som sa to spravit v ramci moznosti vkusne 😝 vaha 6kg, plnka rafaelo + čokolada

ajka82
29. jún 2012

este foto...
ze im by stacila aj obycko puncova s bielym potahom 😅

lamps
29. jún 2012

@jakelina neviem, čo včera mali, asi bolo zlé postavenie hviezd 😀 😀 😀 alebo mali jednoducho zlú náladu ☹

ajka82
29. jún 2012

akurat pozeram, ze na lavo je pekne vidiet tu dieru, co mi zapichla mladsia stetec do torticky, pred tym mi este vyliala punc na jej hlavu, tak sme museli rychlo urobit dalsie a malu osprchovat...sak to uz ma ruky ako saxana, neviem ci uz vsetko nebudem vykladat na najvysiu skrinku v kuchyni a pod strop 😀 😝

lawli
29. jún 2012

moje dnešné....erotický deň mám 😀 😀 😀

anibas
29. jún 2012

@dm1
@ajka82
@maya30
@mojmacik krásne všetky 🙂 🙂 🙂 🙂

anibas
29. jún 2012

@lawli 😀 😀 😀 super - a kde to ešte do konca dňa !!!!!!

anibas
29. jún 2012

@lamps Aďka - no úúúúúžasná správa - teším sa s Tebou !!!

anibas
29. jún 2012

A ja mám už fajront - idem žehliť, upratovať, vypekať a baliť na dovolenku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mariann2
29. jún 2012

@anibas tá poschodovka je krááásna, tvoje kvety a hlavne ruže 😲 nechápem, ako robíš, že máš tie spodné lupene ruží tak stočené?

lamps
29. jún 2012

@anibas to je super, že sa tešíš so mnou 😅 😅 😅 a torty sú úžasté, vidím, že znak si stihla a tá kvietková ja nádhernáááá 😅 😅 😅 😅

anibas
29. jún 2012

@mariann2 lupienok otočím spodkom hore a prehnem k sebe kraje

pipka
29. jún 2012

@katy1979 a dobre robis moja 😎
ja som zial tiez odmietla obidve..ako fakt to nemam ako teraz stihnut do rana 4 torty 😝
inak ja nechapem, ako si to ti ludia predstavuju...ze haloo, chcem na zajtra tortu 🙄 a ked aj vykuzlim a potom poviem, ze 30€..tak gulaju ocami akoze sila..aka nenazrana..skoro tisic korun za tortu 😠 😠 😠 😅

tak vzdy odporucim..ze v tescu maju aj za 15€ nech sa paaaci 😅 😀 😝

pipka
29. jún 2012

@lamps tesiiim sa s tebou...tak to ma byt 😵

ono..koniec dobry, vsetko dobre 😀 😎

pipka
29. jún 2012

@anibas tie ruzicky su fantastickeeee, toto ma prosiiim raz nauc 😅 🙂 🙂 🙂

dm1
29. jún 2012

@anibas ty brdo super obe! ten znak je malovany? si neskutocna sikula 😵

luciahromadkova
29. jún 2012

@lamps no veď preto 😀 , možno mali zlý deň koniec školskeho roka je dosť hekticky a teplo, samé papierovacie somariny, byrokcia ...., mohli byť radi veď to bolo aj s donáškou a nemuseli sa viac starať..., keby nám tak v MŠ rodičia pomoholi 😵

simasa
29. jún 2012

@pipka ved ideme na stretko - @anibas sa tam nezastavi 😀 ruze, listky ruzi a aj ine kvetinky... 😀 😀

pipka
29. jún 2012

@simasa sak len aby som dovidela..jak budeme natlacene okolo nej 😅 😀 😀 😀