Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hanuska09
9. júl 2012

baby,vase torticky su fakt uzastne 😀 ja som len teraz nedavno zacala s tortickami tak tu hladam nejake dobre rady a typi 🙂 na vys sa vsak este nechytam ale vela inspiracie naberam 🙂 ste sikulky 😉

mamina1978
9. júl 2012

Dievcata,tak tu su moje prve krvavocervene ruze z mliecneho marcipanu v neznesitelnych horucavach..... 😝 😝 Obdivujem vas , ktore robite tolke torticky v tychto teplach, to sa lepi a taha, no hruza 😖
Dufam, ze sa mi do 18.7 neroztecu ☹

aduskatt
9. júl 2012

@artepf smartflex ak ulozis do nejakej zatvaracej krabice mozes jest aj o mesiac🙂

dm1
9. júl 2012

@mamina1978 neboj neroztecu. teda mne sa veru v zivote neroztiekla ziadna ozdoba ani v tych najvacsich teplach a to som teda robila uz z kadejakych hmot

jakelina
9. júl 2012

@dm1 jenom se nesmí dát na ústřední topení 😀 😀 😀

dm1
9. júl 2012

@jakelina 😀 alebo do susicky ako som ja dala ked som chcela u nasich vo vlhku vysusit orchidejku 😀

dm1
9. júl 2012

kocky nemate nejake inspiracie na svadobne torty bielo-zlate alebo skor smotanovo-zlate? Ma to byt 2-poschodovka

maca77
9. júl 2012

@dm1 len takéto ...

mamina1978
9. júl 2012

@dm1 Dakujem ti......... si ma ukludnila 🙂 , lebo som sa s nimi natrapila, aj ked nie su take profi ako tie vase 😔
Tak by bolo fajn keby vydrzali.
Este ma cakaju listky,prosim ta poradis mi ....... mozem dat drotik c. 22 na listky a na strednu stonku c. 20 ?????
Mam len tieto cisla v zelenom 😒

dm1
9. júl 2012

@mamina1978 kludne mozes dat vsetko na 22-ku aj tensie by mohli byt nemusis az 20-tku davat na stonku

lucula73
9. júl 2012

@katkas1 ahoj,u nás majú také dlhlé tyčinky v sieti obchodov CBA 😉 ,aspoň teda najlacnejšie,videla som aj v hypernove,ale boli drahé....

mamina1978
9. júl 2012

@dm1 par inspiracii z internetu ...snad si nieco pokombinujes....... 😉 🙂

mamina1978
9. júl 2012

@dm1 dakujem krasne 😵 😵 😉

pipka
9. júl 2012

@mamina1978 naadherne sa ti podarili..krajsie ako moje teda 😉 ale dufam, aj ja, ze sa to nejak zakamufluje na tej torte a budu tam drzat a neroztecu sa 😅 😉

mamina1978
9. júl 2012

@pipka Dakujem 😉 ..... to potesi, ze sa pacia 😵 😵 , lebo je to na moju,, prvu tortickovu objednavku´´, a tiez sa bojim ci vydrzia, tak ale ked skusenejsia ubezpeci, ze hej, tak verim aj ja.
A tvoje su tiez velmi pekne 😵 😵 urcite bude vydarena aj torticka 😉 🙂

miciatko
9. júl 2012

@vecernicci drzim palecky nech sa ti v pracicke paci

florentina
9. júl 2012

@vlada111 no obrovský detailista, jak jsi to poznala?

@lauraaaaaa no holky tu psaly, že v Ikea prodávají nějakou točnu za dobrou cenu a jsou s ní spokojené, tak by to asi bylo jednoduší, ale jinak by asi i mohl....ale ty jsi to odhaduji myslela jako vtip, že 😵

@dm1 děkuji, tak já ho někdy asi ze zvědavosti zkusím...a má solamyl nějakou chuť?
@wera.g taky dobrý důvod 😀 a děkuji za odpověď

vlada111
9. júl 2012

@florentina veď vidieť tú precíznu prácičku 😉

florentina
9. júl 2012

@lifinka no asi bych to měla uvést na pravou míru....já si jako manžela vážím, že mi vyrobil točnu, ale myslím, že to tu všechny špatně chápete....on tím neudělal službu mě, ale sobě....jak už tu padlo, je to detailista, zakázkový truhlář a potrpí si na ostré hrany, rovné plochy, prostě precizní práci a on z těch mých dortů roste, jak už jsem zmiňovala v minulosti, říkám jim hromada a to si nemyslím, že by to byla až taková katastrofa. A když do něj pak ryju, ať si nechá keci a raději mi ukáže jak to udělat lépe, tak mi řekně, že je to můj koníček a on se s tím nehodlá zabývat a navíc, že k tomu je potřeba mít nějaké pracovní podmínky, že si to přece nemůžu jen tak pižlat na stole, to pak nikdy nedocílím přesných tvarů....je potřeba to mít s čím vystředit a nesmím s tím hýbat a bla bla bla....no to snad musím pochopit, ne! 😀 ....a tak manžel vyrobil točnu a když viděl, jak se s tím patlám a šteluji to na střed a pak se mi to stejně hnulo....tak hned vymyslel zlepšováky....no nemyslete, on to nedělá pro mě, ale pro sebe....za prvé aby se nemusel rozčilovat nad tím, co prezentuji jako svou práci a za druhé, abych ho neotravovala, když se ho ptám, jak to tedy udělat lépe, chápete to, ne! 😀

jakelina
9. júl 2012

@florentina tak to chápem, prostě chce mít od tebe pokoj, aby jsi se ho na nic neptala 😀 😀 😀

lussy23
9. júl 2012

@mamina1978 nádherné ruže

pipka
9. júl 2012

@florentina veeelmi dobre to vymyslel 😅 😀 😀 poslem k nemu mojho na skolenie 😝 😅 😀

sisix
9. júl 2012

Tak to je dortik pro Davidka. To horko mi dalo hodne zabrat.

lussy23
9. júl 2012

@dadka212 nádherná. akosi veľa je tých húseničiek v poslednom čase, 🙂 @ajka82 krásnučká @miciatko nádherná @wera.g parádne pivko @dm1 krásnučké tortičky @katulkaaaaaa krásna tortička @lamps krásna @laura033 krásna tortička @cestovatelkaandrea krsna tortička @hejdita krásnučké @nikulqa krásna @janula.h nádhená kabelka @aduskatt krásnučká tortička

lussy23
9. júl 2012

@sisix krásny

wera.g
9. júl 2012

@lussy23 jeeeej ďakujem 😉

sisix
9. júl 2012

@lussy23 dekuji

makinka2
9. júl 2012

Ahoj holky 😉
Tak dávám fotečky mojí první objednávky. tak nedopadlo to tak nejhůř, i když teda kluk berušák vypadá jak "hňup" 😀 a beruška co je jen na kytičce a nemá nohy, tak tak vypdat neměla, holt upadly a nešli přidělat 😀 tak je zalezlá v kytce 😀 😀
@vecernicci děkuji za postup berušky, ale nějak mi to nešlo 😀 😀

jakelina
9. júl 2012

@makinka2 prý vypadá jak hňup 😀 😀 se tu řehtám 😀

makinka2
9. júl 2012

@jakelina no doma padal i horší výrazy 😀 😀