Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
1. aug 2012

@dadka212 danulik siiiim, mozem od teba odkukat aj tu tvoju skvostnu lienku? 😅 😅 😉 mam na buduci vikend a jak som kukala tak som kukala, tvoja sa mi najviac paaaaaači 😎 😎 hlavne tie okaaale nadherne 😵 😵 😵 😀

bambula1307
1. aug 2012

@vinka myslis puncovy nalev? Ja ho robim tak na plech puncakov..co je 50ks a priblizne 18 vajec.
Davam 70 dkg kr cukru, zalejem tak aby bol pod vodou...par minut prevarim. odstavim a do tepleho dam kyselinu citronovu..podla chuti..rumu davam 2dcl a prifarbim na ruzovo.

aduskatt
1. aug 2012

@vinka co myslis tou plnkou? korpus alebo rozvar?

dadka212
1. aug 2012

@pipka jasne môžeš, som poctená 😀 😉

vecernicci
1. aug 2012

@jakelina tak u nás globus není, ale mají ho za tuhle cenu v ternu, tak už jich mám doma 20 a asi si ještě zajedu, teď jiný než pribiňáček nedělám a i ten fogurtový dělám s creme ole, protože žel. ztužovač za studena stojí skoro 25 korun a takhle je to levnější a mi to i víc chutná a lidi se oblizují až za ušima 😉

dadka212
1. aug 2012

@artepf ja som iba písala, ako je to u nás s cenami.....ja neviem kolko tvoja 4 poschodová torta vážila ale vyzerá na minimálne 12kg takže u nás by stála taká okolo 120eur 😉 samozrejme, že chce každý tortu akú si predstavuje, tiež sa mi "podarilo" nejaké posrať, ale zakryla som to 😅 a ja som najradšej ak si po tortu príde ten kto ju zajedná nie že pošle otca, mamu, alebo neviem koho, potom neviem kolkokrát reakciu....

jakelina
1. aug 2012

@vecernicci já jsem si taky dnes udělalal zásoby.
Holky já jsem tak pitomá, strčila jsem prst do horkém marmelády, mám puchýř jak hrom a bolí to, hnus. A to mám zítra doma řemeslníka, musím vařit, dodělávám dort. No když se daří, tak se daří. Snad mi ten puchýř do rána zmizne. 😝 😝

anibas
1. aug 2012

@jakelina nech sa rýchlo zahojí 😉 😉 😉 ja som včera spadlo z rebríka rovno na päty a kolená - po schodoch chodím skoro po 4- roch, ale sa to zlepšuje - mám ortézu - si nadávam do ........ 😝 😝 😝

vecernicci
1. aug 2012

@jakelina tak to znám, já si jednou nahřála marcipán v mw a pak jsem do něj vrazila ruku, měla jsem puchýře na celý dlani a celý palec, taky to byl docela masakr, protože jsem měla dělat ještě tři dorty 😝
Zkus si koupit mastičku betadine, stojí asi 50 korun, doporučil nám ji primář v popáleninovým centru na Vinohradech, když se syn opařil, fakt to znecitliví a přestane to do pěti minut bolet a brzo se zahojí 😉

chanella
1. aug 2012

Baby, idem piect moju prvu dvoj-poschodovu tortu. Druhe poschodie bude forma 17cm, co mam dat dole? Mam 24 a 26. Skor 24, vsak? Viem, ze je to ved vkusu, ale co sa normalne dava? dakujem 🙂

vecernicci
1. aug 2012

@anibas teda holky, to bude asi tím úplňkem 😝 🤐

aduskatt
1. aug 2012

@anibas
@jakelina nieze sa dorazite baby

aduskatt
1. aug 2012

@chanella nene, skor tu vacsiu, aby ti opticky dobre ukazalo, tak min odstup vo velkosti foriem by mal byt 8 cm

janula.h
1. aug 2012

@jakelina daj si na to fenistil gél 😉

aduskatt
1. aug 2012

@sisix som urobila z formicky a potom malovala

chanella
1. aug 2012

@aduskatt aha, dakujem za radu, tak idem na to 🙂

chanella
1. aug 2012

@aduskatt a prosim ta, na tu 17cm mi staci zo 4 vajec, mam tento recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=38713&fb_...

sisix
1. aug 2012

@aduskatt tak tu tak nemam, musim rucne 🙂

aduskatt
1. aug 2012

@chanella urcite ano....ak mozem poradit, daj do zltkov s cukrom vriacu vodu, kolko zltkov, tolko lyzic vody, vymiesaj, kym sa urobi pena a potom daj ostatok, lepsie ti to narastie.a nepec na 200, ale na 160 a dlhsie, jednak sa prepecie a jednak sa ti nestane, ze ti v strede vyskoci korpus ako vysoke tatry a praskne......🙂

chanella
1. aug 2012

@aduskatt dakujem 🙂 ano, ja to aj peciem na 150, neviem preco je v tomto recepte az 200 😒 este raz dakujem 🙂

aduskatt
1. aug 2012

@chanella podla mna to pri 200 zvonka zhori a vnutri surove, alebo sa specu okraje☹ no, ved ako chcu...ja radsej tiez na tych 150 a 45 minut..ale pri tej krpatej bude mozno stacit aj 35 - 40

njonja
1. aug 2012

@abriela ano, presne tak. A slo tam strasne vela hmoty☹ okolo 1,8 kg len WI!

njonja
1. aug 2012

@muffinka8 dakujem🙂 je to len biela farba. Nechcela som to robit bielkom , lebo som sa v tomto teple bala salmonely. Zavity su len poskrucane sulky a vytvarovane, aby to vyzeralo trosku pravdivo..

rapunzel1
1. aug 2012

@simasa To je pravda, určite, my sme so zákazníčkou tiež všetko konzultovali, čo môže a čo nie a mala napísaný presný zoznam, čo tam pôjde a odsúhlasovala. Moja dcéra mala tiež takéto problémy a kupovala som lakto free mlieko od Raja, ale našťastie ona z toho vyrástla, mala to len od narodenia do roka

eliska22
1. aug 2012

jéjda baby, práve som si písala s jednou kočkou, čo jej idem piecť tortu, nepoznám ju, no je to cez známu a ona mi už dopredu píše ako sa teší, že bude mať odo mňa tortu a že počula na mňa samé chvály od známych, no až sa bojím, aby som to neposr..... 😔 😝

pipka
1. aug 2012

@njonja a podla coho si to robila? 😕 😅 si sa niekomu vburala do hlavy, ci podla obrazku? 😀 😀

lucula73
1. aug 2012

juj dievčatá,ja mám robiť tortičku na 1 rok pre dvojičky chlapček aj dievčatko....a mám úplne volnú ruku,ale už tri dni tu snorím a teda nič moc som nenašla..nemáte nejjaký tip,ako by to mohlo vyzerať?som z toho na nervy,keby aspoň povedali,že či ružová a modrá,alebo univerzálna,no im to je jedno 😒
ďakujem za akýkolvek tip 😉

jakelina
1. aug 2012

@anibas juj, tak se uzdrav. Co můj prst proti tvému úrazu. 😝

jakelina
1. aug 2012

@vecernicci betadine si koupím zítra, je dobře mít něco takového v lékárně. Dík

broucek2
1. aug 2012

@lucula73 tady je pár dětských, třeba tě něco napadne