Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
14. aug 2012

@jakelina podla mna sa najprv potiahne podlozka a na to sa da potiahnuta torta 😉

lebo niekde mas inej farby potah pod tortou a torta inej farby 😉

jakelina
14. aug 2012

@pipka to máš pravdu, ale já už se s potaženým dortem bojím hýbat, no někdy zkusím pro nás doma. 😀

jakelina
14. aug 2012

@mia114 no tak vidíš, asi se to dá dělat více způsoby, když je i dole stejná barva, tak by tak šlo, že jo. Děkuju.

mariann2
14. aug 2012

@jakelina ja som potiahla podložku nechala cez noc uschnúť a potoma na to poloýila tortu potiahnutú na popierovej podložke, ako keď poťahujem poschodia pri poschodových tortách

pipka
14. aug 2012

@jakelina tiez som to uz chcela skusit..ze aspon pre nas na doma..ale este som nenasla odvahu 😅 😝 😀

jakelina
14. aug 2012

@mariann2 děkuju to je dobrá rada, ono to vyschne a už si tam třeba nechtěně neudělám vryp.
Vy jste zlaté. 😉

jakelina
14. aug 2012

Já mizím spát, nějak se nemůžu poslední dobou dostat do postele do půlnoci a to ani nic nepeču. Jenom zavařuju okurky a vařím pro ty naše hladové krky v jednom kuse. Už ať je po prázdninách a vaří jídelny ve škole 😀 😀 😀

mia114
14. aug 2012

@jakelina jj, iba ked je torta rovnaka farebne ako podlozka tak vtedy sa to da poriahnut cele tak. Robola som aj tak ze som si len vyvalkala na cely rozmer podlozky hmotu a vyrezala tam potom velkost tej torty a najprv som dala potiahnutu tortu a potom cez nu tu hmotu na podlozku,

lawli
14. aug 2012

práve dokončená...

lucula73
14. aug 2012

@lawli tá je krásna......ak sa možem opýtať,pre akú vekovú kategoriu to bolo robené? 🙂

lawli
14. aug 2012

@lucula73 ďakujem 😵 ...je to pre chlapa k 28 narodeninám od manželky tuším 24 ročnej 🙂 majú dvoch chlapcov 6 ročný a 5 mesačný ...preto tri kvietky a tri srdiečka na sebe ...

lokalistin
14. aug 2012

@adka_praha mne by sa pacilo nieco taketo

florentina
14. aug 2012

holky, i když sem poslední dobou nepřispívám, poctivě vás dočítám a moc se těším na to naše zářijové setkání. Příští týden budu dělat ten dort pro manžela, tak už jsem asi desetkrát v hlavě změnila celkový koncept a pořád jsem nějak nespokojená, jak to včelařské téma pojmu nevím ....nechci aby to vypadalo jak dort pro děti, něco spíš elegantního, ale to se s těmi včelami zase tak neslučuje...no něco uplácám a pak to sem určitě přihodím. Jinak teď máme doma nějaké starosti, tak nějak nestíhám víc psát, ale stejně mě to tady vždy uklidní a potěší, když prohlížím ta vaše krásná veledíla.

lokalistin
14. aug 2012

@mia114 wow tak tu rozpravku nepoznam,ale tie auticka su bozske

lokalistin
14. aug 2012

@jakelina ja som robila ako mariann2 potiahla podlozku den vopred a potom tortu na to

lokalistin
14. aug 2012

moja krstinova, predstava bola krajsia, ale na to vsetko ake problemy s tym boli spojene docela dobre vyzera ☹

lokalistin
14. aug 2012

@florentina neviem pre aku variantu si sa rozhodla ale kuk toto vyzera celkom dobre

maya30
15. aug 2012

ahojte dodatocne pridavam dalsie dve vikendove, kedze nam strajkoval net...krstinova je s babatkom od @lamps ktora mi ho zaslala uplne nezistne, z coho som nacisto paf 😵 a este raz jej strasne dakujem 🙂

mima1311
15. aug 2012

@maya30 ze waaaw , ta krstinova je uzasna , presne podla mojho vkusu , krasna , cistulinka praca 😵 😵 😵

mima1311
15. aug 2012

@lawli si sikula , to mensie strdiecko ti tam drzi na cestne slovo , ci si mu aj dako pomohla 😉

dm1
15. aug 2012

@florentina a co tak klasika torta mozno biela a na to kvety jemne taka kyticka a vedla toho akoby vcely plat a vcielky? iba tak okrajovo ale aby bolo jasne ze pre vcelara

lawli
15. aug 2012

@mima1311 vďaka ,poviem ti sama som z toho mala depku ,ale je stale na mieste...pomohla som mu jednou špailou a inak spolieham na "lepidlo" vodové 😀 😀 😀 😀

mates22
15. aug 2012

Holky, dotaz..... na víkend chci dělat dort s čokotransferem, ale pojedem s ním asi hodinu, v autě sice klimoška, jenže mají být vedra..... máte zkušenosti, jestli se mi rozteče? Obávám se toho dost, možná dám přece jen radši potahovku ☹

lubi22
15. aug 2012

Ahojte 🙂

@aduskatt @vlada111 - ktoru cukraren potom odporucate v TT? Vladi to je kde ta francuzska? Nam sa celkom pozdavaju kolaciky, ktore pecu v cukrarni-pekarni v Kauflande. Predavaju niekde v TT aj hmoty? Tu galanteriu poznam, mamina tam chodieva, maju aj bielizen.

@mia114 - krasne torticky, ta Finley je uplne dokonala, oslavenec mal radost 🙂

Nemate nahodou niekto fotopostup na dinosaurov zo Zeme dinosaurov (Land before time)? Dinosaurikov som uz robila, ale inych, toto mi pride narocnejsie.

lussy23
15. aug 2012

@lawli úplne nádherná
@maya30 krásne
@lokalistin krásnučká

lussy23
15. aug 2012

@mia114 krásne tortičky aj detičky

adka_praha
15. aug 2012

@lokalistin tie su vazne nadherne... 😵 a hlavne ta s ruzickami a motylikmi... 😵

lussy23
15. aug 2012

@rapunzel1 krásnučká
@patri22
@patri22 perfektné dielko

eliska22
15. aug 2012

@maya30 tá krstinová je nádhrená 😵 😵 😵

miciatko
15. aug 2012

babenky uz ste robila niektora stakymito listami , neviem si too predstavit ako to vyzera po vytlaceni, ci su medzi tym dierky ci len otlacene