Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
18. aug 2012

@luci79 ja som si na to zaobstarala v domacich potrebach podlozku do umyvadla🙂

luci79
18. aug 2012

@aduskatt juuuj, dakujem za typ 😉

aduskatt
18. aug 2012

@luci79 nemas za co, stalo ma to 80 centov a este som to prestrihla na polovicu, takze mam dve, xixi

mima1311
18. aug 2012

@pristela pristelica pocuvaj , ma neser , moj fesak sa nespamätal a to som mu aj dohovarala , aj pohrozila , aj som ho ,,prihriat,, dala ze sa vzda , dokonca som ho na balkon vyhodila ...no raz darmo tvrda palica , uz plava tam dole v kanali ....tak mu treba 😠 ...ja uz mam mojho coko noveho uvareneho z tmavej ...zas nemam maslo 😀 😀 😀 a ked ti poviem ze ked som varila puding a naraz len sssssss a ticho , .....dosiel plyn 😲 😠 😝 😀 , mam sa obesit ? som zbehla o par schodov nizsie k svokrovcom , na taku pozdnejsiu navstevu 😝 ....
Pocuvaj a adoptovat by si si ma nechcela ? zeby ked uz budeme rodina . by sa aj na mna co to nalepilo ? alebo mam aj cerstvu 13 - ku doma nechces ? 😝 😝 😝 tusim mas synatora väcsieho 😀 😀 😀 ...tak to vidim , ze este zajtra len bude veselo 🙂

mrka2
18. aug 2012

@mima1311 😀 😀 chuda... no viem si predstavit ako ti je 😝 ale tak budes vediet nabuduce. mne sa tie maslove skoro stale seknu 🙄 preto ich nerada robim 😝

mima1311
18. aug 2012

@mrka2 😀 no ved aj mne , len vcera som po 100 rokoch robila rocakovi do jeho torty a puboska zlizala skoro aj hrniec a ze chce taku istu , som ju odhovarala , ze naco 2 torty rovnake , ze jej urobim s bielou ,, tu mam rada ja 😝 😝 😝 ,, no a hups tu mas , ta bude rano stastna ze zas moze vylizovat 😀 😀 😀 len to ze zajtra asi skolabujem , kym to stihnem dorobit 😖 😖 😖
Ale zato zas cesto je famooooozne , cokoladove a mnaaaaaam a aj rovne .... 😀

pristela
18. aug 2012

@mima1311 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja z teba umrem , žena 😀 😀 😀 😀 to s tym plynom, slzy mi tecu 😀 😀 😀 😀 ty mas fakt stastie !!!!! 😀 ja mám tiez 13 rocneho , kolko má tvoja na účte???
Adoptovať??? mojaa nerva , sak ja mam 18nast rokov!!!!! to len tu hram machra a píšem si viac!!!! Ale normalne ťa pozyvam na caficko 😀
@mrka2 ja myslím , že jej už z toho vsetkeho zle nieje, teda aspon ja by som sa uz rehotala keby sa mi toto vsetko zadarí 😅 😀 😀 😀

lamps
18. aug 2012

@mima1311
@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dievčence s vami je tu táááááááááááááák veselo, ja z vás nemôžem, slzy mi tečú 😀 😀 😀 takmer mi cvrkvlo od smiechu 😀 😀 😀

mima1311
18. aug 2012

@pristela no pockaj , pockaj , ja cakala ze mas ty plnu kešen 😀 😀 😀 moja ma na mojom doooooost , ale do minusu 😝 😠 😀 , to faaaakt 13 rocneho 🙂 som vedela ze nam to vide 😵 😵 😵 , len pocuj ty moja 18 - tka , to ste v skolke nemali sexualnu vychovu 😠 😀 ked ti bolo tak naponahlo 😝
Pozvanie prijimam , sa ma tak lahko nezbavis 😵 , skoda ze sa mi neda na stretko 😒 , to ja ked niekam chcem tak len s pereputu celu a to by aj mikrobus chcelo 😀 , dcera aspon 5 kabeliek a vsetky plne , syn potrebuje po ruke vzdy daku vyzbroj na majstrovanie typu srobovak atd...a ten najmilovanejsi potrebuje toho asi najviac ...ale zas isto by sa nieco udialo , ZARUCENE 🤐

mima1311
18. aug 2012

@lamps 😀 momentalne varim dzem , tak mozno zas bude o com zajtra pisat 😀 😀 😀

aduskatt
18. aug 2012

@mima1311 tak to sa tesim na dalsie pribehy🙂

lamps
18. aug 2012

@mima1311 je úžasné s akým nadhľadom všetko berieš a vieš to super opísať 😀 a džem bude určite v pohode

aduskatt
18. aug 2012

@mima1311
ja budem mat zajtra veselo.........dovezu mi klavir, ktory musim umiestnit niekde v byte a nikde sa mi nezmesti🙂) to zas bude nadavania...ak ho mamina dobre zmerala, tak mam asi 7cm rezervu.............takze vpasovat ho nejak.sice si zablokujem pol skrine, ale co uz🙂

pristela
18. aug 2012

@lamps preco zas ja???? co som zas urobila?? vsak som uplne seriozna !!!! 🙄 🙄 si videla moju dnesnu foto ženy roku 2012 ? 😀 😀 ach ja potrebujem liecenie!! 😠

rapunzel1
18. aug 2012

baby, kto potrebujete šľahačku, tak v lidli pilos 31% 0,55 eura a v kaufe miblu 33% 0,49, ale v lidli záruka len do 30.8. a v kaufe do 2.9., ak to niekomu pomôže....teda aspoň v To

aduskatt
18. aug 2012

@pristela ja som najskor citala, ze licenie🙂)

lamps
18. aug 2012

@pristela ale Žanetka to jaaaaaaaa viem, že ty si seriózna žena, ty tak aj vypadááááš, vôbec nepotrebuješ žiadne licencie, z teba tá serióznosť srší aj cez môj monitor 😀 😀 😀 😀

rapunzel1
18. aug 2012

@levandulka3 nádherné a ten šijací stroj... som až zabudla pusu zavrieť, videla som na to postup, ale netrúfla by som si asi na to,mne by to isto padlo...

mrka2
18. aug 2012

babyyy 😀 😀 😀 no zasmiala som sa a mozem ist spat 😀

aduskatt
18. aug 2012

@rapunzel1 ako to dopadlo s tou tortou? prisli si po nu?

pristela
18. aug 2012

@lamps néé, licencie 😀 ani líčenie 😀 ale liečenie 😀 😀 😀
verím, že si to napísala úplne vážne !!!! 😠 😠 😠 a kedze si ma stretla uz aj naživo 😀 😀 baby verte jej !!!! pravdu píše 😀

lamps
18. aug 2012

@pristela 😀 😀 😀 jasné, že pravdu hovorím, klamať by som si nedovolila, bývaš nebezpečne blízko 😀

pipka
18. aug 2012

odpadnem z vas..uz dooost, lebo cvrknem 😅 😀 😀 😀

levandulka3
18. aug 2012

@rapunzel1 ďakujem, no ja som žiadny postup nenašla musela som si ho vymyslieť sama 😝

pipka
18. aug 2012

@levandulka3 a nemas ho naaahodou nafoteny? 😕 😅 😉

rapunzel1
18. aug 2012

@aduskatt áno prišli, ale až večer okolo 6-7mej, len už som sa bála, čo s ňou, toľko som sa na tých ružičkach natrápila a reku výjde navnivoč... tak len dúfam, že sa im bude páčiť aj vzhľadovo aj chuťovo... ja som taká trubka, vždy mám nervy, a čakám na odozvu, či všetko bolo ok....

levandulka3
18. aug 2012

@pristela jeej ďakujem 🙂 od teba to zvlášť poteší lebo tvoje torty sú nádherné, stroj je vyrobený z burizonovej hmoty a drží ho konštrukcia z plastových trubiek na pitnú vodu

levandulka3
18. aug 2012

@pipka bohužial nie 😒 mne fotenie moc nejde vymýšľala som to za pochodu 😝

levandulka3
18. aug 2012

dievčatá veľmi pekne vám všetkým ďakujem za vaše lajky, veľmi si ich cením, šijací stroj má vo vnútri konštrukciu z plastových trubiek na pitnú vodu, ktorú som obalila burizonovou hmotu, tú som po vytvrdnutí natrela do hladka bielou čokoládou, potiahla MMF hmotou a nafarbila čiernou práškovou farbou rozriedenou v alkohole , do hodiny bol celý stroj suchý, bohužial som na nete nenašla žiadny postup tak som si ho musela vymyslieť sama 😉

mima1311
18. aug 2012

@lamps no moja zlata neviem ti ja , vypada podozrivo riedko 😲 , no co bude miesto sirupu 😝
@aduskatt jeeej , to by sa mi pacilo , premiestnovat nabytok a reorganizovat , to je moja parketa , ked to mna chyti , tak sama smykam nabytok z kuta do kuta , naposledy som tak premiestnila postele a komodu 😵 , len som trpla ze ked sa v noci vrati mm a hodi sa z dialky potme ,,,,, aby nezobudil maleho,,,,,planujuc skok na postel , ze sebou sekne o komodu 😝 😝 😝 ale dobre to dopadlo , prisiel neznym krokom , len prikopol o cast nabytku , ktora este rano v ceste nebola a boli s nami v spalni okrem maleho aj vsetci sväty 😀
@pristela ja ta sice nazivo nevidela , ale si mi prudko sympaticka uz po pismenkach 😀

lamps
18. aug 2012

@mima1311 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀