Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
13. sep 2012

@aduskatt
@pipka no kočky vyzerá to dobre. Len tá nádcha a už je skoro preč. Zajtra ju nechám doma, aj keď som si myslela, že v kľude urobím tortu, ale čo už. V pondelok to už bude asi ok. Našťastie u nás stále dobre zaberajú homeopatiká 😉

vlada111
13. sep 2012

@mia1111 no práve som dokončila hlavu a telo a uši zajaca. o 23:00 som sa šuchtala na internete, ale asi už viem čo urobím 🙂 Keď mám voľnú ruku, čo mám vlastne vždy, neviem čo skôr urobiť - akú výzdobu 🙂 Ale zajac je už istý, lebo na niečo iné čas nebude.

mia1111
13. sep 2012

@vlada111 no ja idem spať 😒 . Táto torta ma fakt vytáča. Neznášam, keď neviem, čo urobiť a ako to urobiť. Urobila som poťah svetlohnedý a nepáči sa mi. Mám 100 chutí ho strhnúť. Ale kašlem na to. Ráno na to mrknem pri normálnom svetle a uvidím, čo vymyslím. Kvietky som si porobila a nepáčia sa mi. Tak neviem. Ale idem sa na to vyspať a možno ma dačo napadne 😅

mamina1978
13. sep 2012

@lokalistin jej dakujem 😉 🙂 to potesi...... 😵 😵 😵 😵

aj vam vsetky ostatne dievcata dakujem za laijky 🙂

mamina1978
13. sep 2012

@mia1111 na svetlohnedom potahu ukazu velmi pekne cisto biele kvietky. Je to take elegantne.
Joj ,co by som za to dala , robit kvietkovu torticku 😵 😵 😵 😵 Ale ja mam len veeeela chlapcenskych ☹

lokalistin
13. sep 2012

@lussy23 ja robim podla tohoto postupu:
http://tortyodmamy.sme.sk/velka-rozkvitnuta-ruza

aj tento je super, ale mne sa tak nepodarili:
http://shop.zuckerzauber.at/WebRoot/Store2/Shop...

mia1111
13. sep 2012

@mamina1978 - dík, tak nejak som to mislela...no toto má byť kombinácia béžová-biela-hnedá .... idem už, musím oddýchnuť, dnes bol veľmi ťažký deň 😒

mia1111
13. sep 2012

že "mislela" - malo byť mYslela, no už som fakt KO ☹

dajna11
14. sep 2012

@lokalistin fuuu neviem,na kolko ich pečieš? 😀

zdenallicka
14. sep 2012

@misulenka9 Pekla jsem před dvěma lety myslím.. našla jsem si obrázek gekona (měla jsem udělat gekona) a obkreslila, napekla korpusy a vykrájela z nich ten tvar. POmazala krémem, seskládala, co bylo třeba, dotvarovaa jsem trochu punčovinou.. oči jsem dělala podle netu.. Snad se povede, držím pěsti! 🙂

anibas
14. sep 2012

@daducha ok - ja ti zistím presne čas rýchlika, ktorý, koľko €, a lístok sa dá kúpiť aj v piatok, ešte miestenky asi aby boli spolu - a uvidíš - moj Filip je tiež nejaký čudný - už mokrý nos a zachrípnutý hlas

anibas
14. sep 2012

@janula.h dobrááááááááááááá - dúfam, že ti zaplatili poriadne !!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bianca
14. sep 2012

bre ranko

@janula.h total luxus.Vidim ze pod mojim vedenim robis obrovske pokroky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

slady
14. sep 2012

cau baby, ja som total amater, viete ma presmerovat na nejaku stranku kde sa dozviem do podrobna zaklady pecenia takychto kolacov, vratane receptov na cesto, cim sa to da plnit, ako mozem urobit ten marcipan na vrch tak aby bol fajny aj chutovo, nie prilis sladko/nijaky... chcem vyskusat urobit torticku pre mojho maleho chlapika k narodkam a potrebovala by som debilvzdorny navod 🙂

slady
14. sep 2012

chcem robit len taku jednoduchu, takze fakt stacia tieto zakladne infosky 🙂

zrzulinka
14. sep 2012

@slady taky se holky připojuji, rozdělíte se o své rady a kuchařské know-how?😀 😀 😀

bianca
14. sep 2012

@slady ak si na fb tak tu je nasa skupina https://www.facebook.com/groups/130327943673858... su tam recepty,postupy,navody.

bublina83
14. sep 2012

Torta - zabka ... robila z vas uz niektora ?

slady
14. sep 2012

@bianca dakujem!

bianca
14. sep 2012

@slady nemas zaco.Ak budes mat akukolvek otazku tak kludne pis

simasa
14. sep 2012

@lussy23 Pocuj kocka a Ty preco s nami nejdes na stretko? Neviem, ci som sa uz nepytala - nepamatam sa 😅 ale mala by si to urcite najblizsie a naucila by si sa tie ruze 😉

slady
14. sep 2012

@bianca perfektne, presne co som potrebovala, vdaka este raz!

janula.h
14. sep 2012

@bianca :-* 😀

@anibas 😉

bianca
14. sep 2012

@slady 😀

cabalkova
14. sep 2012

Holky, mam dotaz, kdyz se v receptu na pribinackovy krem pise dve Creme Ole, mysli se tim jenom ten prasek, nebo uz pudink vyslehany v mleku? Pr pokusu o prvni dort jsem davala jenom prasek a pak mi to prislo hrozne tuhe, tak nevim, jestli jsem neudelala chybu a nemel to byt jakoby uz vyslehany pudink.

jakelina
14. sep 2012

@vlada111 vždycky se chci zeptat, dělala jsi Aličce dort k narozeninám s těmi dinosaury a v pase ti svítí, že má 2 roky a 8 měsíců. Tak tam asi máš nějakou chybu v datumu.

pipka
14. sep 2012

@jakelina a nerobila to vladka Alicke k meninkam? 😉 ved meninky mala teraz...tusim 😉

pipka
14. sep 2012

@pristela ja idem zlatusik...diktuj co potrebujes z IKEA? 😕 😵

pipka
14. sep 2012

@cabalkova len prasok vysypat 😉ja davam len jeden a bohate to staci 🙂 a ak das dva..mozes potom zjemnit jednou kyslou smotanou 😉