Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
19. sep 2012

@florentina určitě to bude dobré, naše paní dr. normálně očkuje děti i s nachlazením, když nemají teplotu. A můžu ze své čtyřnásobné zkušenosti říct, že někdy měli děti rýmu a i přes to na ně očkování nemělo vliv. Jenom ten nejmladší míval jednodenní reakci skoro na každé očkování, ale na to poslední už třeba vůbec. Nechala jsem jim všem dát očkování proti žloutence a na to taky reakci neměl žádnou.
Ale každé dítě je jiné, to máš pravdu. 😒

janula.h
19. sep 2012

Baby zadanie torty : " dobry vecer, sa ospravedlnujem, my sme mali dnes branne a taky blazinec, ze som na to uplne zabudla...ja som si predstavovala tak, ze by mohol byt netypicky tvar lichobeznik na jednej strane sirsi korpus, ktory sa zuzuje ..na tej sirsej strane by bola gula bowlingova velkosti co ja viem, ako pomelo, mozno trochu vacsia s tromi dierkami na uchopenie a akoze naznacena draha cez korpus a na konci tej drahy by mohla byt taka bocnica z oblatky obtiahnuta marcipanom akoze displey a na nej skore 50. Pred tou bocnicou by mohli byt male kuzelky velkostituskovej baterky poukladane aj popadane myslim, ze je ich 9bielej farby...pokusim sa to teraz nakreslit a poslem do mailu... "

NIEKTO TU POZERÁ BÁJEČNÉ TORTY 😖 ešte čakám na váhu 😀

pipka
19. sep 2012

@florentina no hlavne musis mysliet pozitivne a nepripustat si, ze bude mat nejake reakcie 😉
bude to uuurcite dobre, uvidis 😎

nasi klop klop tiez vseetky ockovania bez akehokolvek problemu 😉 a tiez mi dr hovorila, ze aj jemne nachladnutie nie je problem 😉 podstatne je aby v case ockovania nemala v tele zapal a nemala teplotu..ak nie, tak to je ok neboooj moja 😉

pipka
19. sep 2012

@janula.h jani ty sa maaaas 😀 taketo zakaznicky zboznujem 😅 😀

wera.g
19. sep 2012

@janula.h a že poprosím vás spraviť to do 1,5 kg 😀 😀 😀

aduskatt
19. sep 2012

@pipka no jo, ako lekarka vie bez dokladneho vysetrenia, ci dieta nema v tele skryty zapal? 😠
ale som rada, ze Vase detusky to zvladli v pohode

aduskatt
19. sep 2012

@janula.h no som zvedava, ci bude taka hrhr aj ked jej povies cenu🙂

pipka
19. sep 2012

@aduskatt no nam robila CRP 😉 ale asi nie kazda..ale snad ak by dieta nemalo teplotu...neviem 😒

dada2007
19. sep 2012

@janula.h 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
19. sep 2012

@pipka no aspon to......len CRP kedysi nebolo ..ale to uz je ina tema, nie torticky🙂

aduskatt
19. sep 2012

@janula.h zlatik a nechce to nahodou aj tak, ze ked tu gulu vrhne na druhy koniec torty, tak ona sa jej automaticky vrati tam, odkial ju hodila? 😀 😀 😀 😀

pipka
19. sep 2012

@aduskatt no vrhne jej tu gulu do ksichtu 😅 😀 😀 😀

lucinka
19. sep 2012

babulky nechcem rušiť vašu diskusiu o stretku, na ktoré som tajne dúfala, že prídem kuč aspoň v nedelu, ale doma mám tiež lazaret, traja chlapi v posteli 😠... ale potrebujem radu... idem robiť vínny sud... orezávate najskôr len čistý korpus, alebo až po naplnení? 😕

makinka2
19. sep 2012

@saminka prosím, prosím, ten fotopostup na pepu, moooooc děkuji 🙂

makinka2
19. sep 2012

Ahoj holky 🙂 prosím nenapsal by mi některé kolik dává cukru do pribináčkovýho krému na 2 šlehačky. mám totálně ucpanej noc a jsem bez chuti ☹ Paní nechce moc sladkej a já fakt nic necítím, moooooc děkuji 😉 😉

sisix
19. sep 2012

@makinka2 ja davam 3-4 lzice

sisix
19. sep 2012

@lucinka aj osobne bych az po naplneni

anibas
19. sep 2012

@janula.h čo sa ti nepáči ???? veď nemusíš rozmýšľať 😀 😀 😀 😀 😀

vlada111
19. sep 2012

@mizulienka ja by som to tiež nerobila. Mala som zbytok pribináčikovej v kelímku a za 4 dni bola v ňom skysnutá ☹

janula.h
19. sep 2012

@anibas ahahaha

florentina
19. sep 2012

@mariann2 ano a tak jsi si to i přála, ne?

vlada111
19. sep 2012

@pipka ty si zlatá 😀 Ten musí doma makať, práve riešim kam s malou. Tú nemôžem zobrať, lebo keď vidí poťahovú hmotu je ako zdrogovaná a nič iné by som nerobila, len by som ju musela od vás brať na bok 😀 Ale teda manžel fotí pekne, aj z našich ciest v Ázii máme krááááásne foto 😉

pipka
19. sep 2012

@makinka2 ja davam 4 PL a nie je nejak extra presladeny...tak akurat 😉

eliska22
19. sep 2012

@makinka2 ja dávam tak dve lyžice 🙂

vlada111
19. sep 2012

@aduskatt musím ti ešte cinknúť kedy vyrazíme 😉

ajka82
19. sep 2012

@makinka2 ja davam do pribinaka na 2 slahacky 2 vanilkove cukre

aduskatt
19. sep 2012

@vlada111 jj, budem cakat............len este ani ja neviem, kedy si pridu pre tortu, ale asi tak nejak pred obedom

florentina
19. sep 2012

@janula.h no měla jsem co dělat, abych to zadání pobrala...to si z tebe dělají srandu, ne 😠

@jakelina @pipka holky děkuji za podporu...ale stejně si teď připadám jak špatná matka. Holky vím, že je to mimo téma, ale tak jste matky, tak mne snad pochopíte. Já totiž zjišťuji, že jsem asi mnohem víc momentálně závislá na dcerce, než jsem si doteď připouštěla. Protože bez ohledu na to očkování, jak se blíží ten sraz, tak mi začíná být dost úzko z toho, že budu bez ní. Jako já ji už dlouho nechávám cca jednou týdne u babičky s dědečkem na hlídání, tak bych měla být zvyklá, ale to vím, že se večer zase uvidíme a že je jen kousek ode mne. A najednou ta představa, že budu od ní tak daleko mě úplně děsí...o to víc si uvědomuji, že mi prospěje, že pojedu na to setkání, ale fakt se to ve mě pere. A do toho to očkování, ale nechat ji naočkovat teď, bylo dlouho zvažované rozhodnutí a ještě před pár hodinami jsem věřila, že správné.

aduskatt
19. sep 2012

@florentina nemas si preco pripadat ako zla matka, vsetky robime pre svoje deti to, co povazujeme v tej chvili za spravne🙂 a ze citis uzkost ked ju nechavas po prvykrat samu je uplne v poriadku🙂 to zvladnete, neboj 🙂