Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
21. sep 2012

@vi3ka voodu,jedlým lepidlom....

yamahafazer
21. sep 2012

@marci2305 ta cipka je z hmoty,ale to je taka specialna tato

https://www.youtube.com/watch?v=TNgSjVZHwuA
kellynkaa
21. sep 2012

mne sa zdá že tá hmota z ktorej čipka je sa zarába -mne to pripadá ako bielková glazura 😀 ale asi to je nejaka extra na to a potom sa natiera na tie ozdobné podložky ktoré tu čipku vytvoria ,sa to zotrie a nechá uschnut asi. je fakt draha jedna stojí okolo 30e a dvojitá až 60 uuuuf 😀DDD

daducha
21. sep 2012

Tak babulky,stalo sa to co som nechcela a musim ostat doma ☹ ☹ ☹ .Manzela odvolali do prace a nema kto ostat s detmi.Ja ani neviem ci mam plakat alebo sa smiat.Velmi som sa na Vas tesila a teraz ostanem tak akurat s dlhym nosom 😢 😢 😢 .Ale pevne verim, ze nabuduce to vyjde a budem Vas môct spoznat osobne.Tak vela fotte,aby som mohla závidiet ako ste sa dobre mali 😀 😀 😀 .Moc ma to mrzi ☹ ☹ ☹ ,ruzicka bude nabuduce urcite .

jakelina
21. sep 2012

@daducha tak vem děti sebou, holky taky berou. 😉

makinka2
21. sep 2012

Ahoj 🙂 holky já si asi půjdu hodit ☹ jsem nemohla najít receppt na pribináčkový krém, tak jsme jela z hlavy tak jsem dala na 2 šlehačky 2 pudinky ole ☹ a jen 1 tvaroh a 1 zakysanou , no mě se to zdálo dost tuhý, ale už jsme to dala na dort, samo ted jsme ho našla a na 2 šlehačky 1 pudink , myslíte že to bude tak mooooc vadi???? 😝 a ještě nemám tu chut 😝 🙄 bože at se mi povede aspon hezky nazdobit, fakt to bude asi první a poslední zakázka, protože si ode už nikdo nic nevezme 😔

yamahafazer
21. sep 2012

@kellynkaa neni to bielkova glazura ono to ostane take gumove natahovacie a bielkova glazura ti taka neostane

dm1
21. sep 2012

@kellynkaa jj presne ako yamahafazer pise to sa neda porovnat sugarveil a glazura. Ta je tvrda ale sugarveil je krasne pruzny da sa nastrihat...

dm1
21. sep 2012

@yamahafazer videla si tie linky co som dala vcera? je to nieco ako sugarviel len nove krasne formy na krajky 😵

mariann2
21. sep 2012

čaute baby, píšete odušu, nemám čas čítať ani pokyny k stretku, tak budem rada, keď sa tam nejak dovlečiem a nezaspím od únavy na nohách... nevuiem, ako tam dopravím swapík, bojím sa, že sa mi vo vlaku doláme, dokelu ☹ pridávam moje prvé tri a idem makať, do rána mám čo robiť 😝 inak z tej cyklamenovo- ružovej svadobnej sa teším, veľmi sa mi táto kombinácia páči, škoda, že nebola objednávka na takúto viacposchodovú

yamahafazer
21. sep 2012

@dm1 nie nic som nepozerala dozadu len obrazky,ale necitala som musim ist pozriet

yamahafazer
21. sep 2012

@dm1 paradne len drahe ,ale sa mi najviac paci ta kde su tie tri rozne no musim nasetrit 😀

aduskatt
21. sep 2012

@makinka2 ja som dala na dve slahacky a dva tvarohy skoro dva pudingy a nedavala som kyslu smotanu a je to v pohode🙂

kellynkaa
21. sep 2012

@dm1 😀DDD jáá som to nemala možost vidiet na živo ja len čo mi to pripomíína na očko 😀DDD takže asi tak 😀DDD určite je to niečo špeciálne na to tá mhotka ale jedoznačne je to krásne juuuuj

jenie123
21. sep 2012

Ahojte baby.. dakujem za pacitka, velmi ma to tesi, hlavne ked som zaciatocnicka.. mam na vas jednu prosbu.. budem na tortu malovat.. mam praskove aj gelove farby.. mam aj tie gelove zriedit? A s bielym alkoholom? Alebo ako to robite.. ? Dakujem moc za radu.. 🙂

dm1
21. sep 2012

@yamahafazer no ved ano drahe ale zase 3 vzory to co mame so sugarveil tak to je len jeden vzor za 35. tiez budem setrit veru 😎 . A hlavne su to take nizsie vzory take akurat na bok torty

dm1
21. sep 2012

@mariann2 mas ich krasne tie postavicky mickey mouse su super 😵

jakelina
21. sep 2012

@jenie123 ano alkoholem, ale gelové ti budou dlouho lepit, lepší jsou práškové 😉

yamahafazer
21. sep 2012

@jenie123 ja riedim gelove aj len s cistou vodou alebo alkoholom s praskovymi sa mi horsie maluje

huxy
21. sep 2012

tak prvá tortička na zajtrajšiu emkinu oslavu je hotová.sošku som kupovala,nemala som formičku na bábo a ručne by som sa neodvážila formovať

yamahafazer
21. sep 2012

@makinka2 ja davam normalne jednu slahacku,jeden puding a jeden tvaroh a jednu kyslu smotanu.Nic sa neboj to sa ulezi a urcite bude dobra aj ked je tuha.

dm1
21. sep 2012

@yamahafazer inak prave ma napadlo ze by nemal byt problem vyuzit aj sugarveil na to ved aj ten sa pouziva do viacerych foriem

ajka82
21. sep 2012

@dm1 dani prosim si tu? ty si majsterka cokolady...mozem ju supnut na pribinakovu plnku na tortu, ci to by som nemala?
dakujem

yamahafazer
21. sep 2012

@dm1 ved ja som myslela,ze urcite iba stym by som to spravila tu druhu hmotu by som si zas nekupovala ved to vyzera tak isto ako sugarveil

eliska22
21. sep 2012

tak moja dnešná pre segru na zajtrajšiu oslavu jej 30 s kamošmi 🙂 tortu nechala úplne na mňa, tak vzniklo toto, teraz bola na ňu kukať a híkala, tak som rada, že sa jej páči 😉 torta má 6 kg 😝 tie slnečnice sú tam pre to dve, lebo už som nemala nervy 3 robiť 😀 resp. som ju chcela dať na bok tú menšiu, ale keďže by sa asi rozpadla, tak som to nakoniec takto urobila 😉

dm1
21. sep 2012

@ajka82 cokoladu mozes dat na hocijaku plnku ja bezne davam aj na tvarohovo-slahackovu a pohoda

eliska22
21. sep 2012

inak tá torta na foto vyzerá ako biela ale je taká smotanová ten poťah 😉

pipka
21. sep 2012

@eliska22 naaaadhernaaa je, ja milujem slnecnice 😵 😵 😵

pipka
21. sep 2012

ja som pred chvilkou prave odovzdala Woodyho, tak uz mam frei...idem baliiit 😎

pipka
21. sep 2012

@daducha tak to je mi luuto ☹
nuz...nacase zacat organizovat uz nejake dalsie stretko 😀 😎