Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
29. sep 2012

a zabudla som , tá volániková je podla @anibas 😵

yamahafazer
29. sep 2012

@maya30 nato,ze sa ti nedarilo tak vyzera super uvidis ,ze sa im bude pacit si to dobre spravila neni vidiet,ziadne maskovanie a ja davam vzdy len karton ine racej neskusam
@maya30 ta kniha je perfektna stymi ornamentami a vlacik ako zivy 😵

yamahafazer
29. sep 2012

@pristela nadhera ako vzdy 😵

yamahafazer
29. sep 2012

@mimoza13 to ty predavas tie formicky?ake mas ceny prosim?

mimoza13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mizulienka
29. sep 2012

@pristela ach jaaj ved to jak z katalogu vsetko...odpadavam,nadhera

aduskatt
29. sep 2012

@pristela sa liecte...no prekrasne tortusky, klobuk dole🙂

yamahafazer
29. sep 2012

@mimoza13 mas tam kopu peknych formiciek ja by som vsetko brala 🙂

ach baby prave som upiekla jednu silikonovu krajku 😠 musim ist dalsiu robit

aduskatt
29. sep 2012

@pristela prosim Ta, ake si mala rozmery tej trojky svadobnej?.dikyyyyyyyyyyy

pristela
29. sep 2012

@aduskatt kujem 😅 jo jo liecime 😉 a ozaj ta svadobka mala presne 7kg , len plnky boli maslove, tak neviem ake budes davat ty ci tazsie ci lahsie, rozmery uz nepamatam tak kukni dozadu, ja som stredny a vrchny trochu zrezavala.

A holky mooooc dakujem za páčitká aj ppismenka stále vravím že ste úúúžasnééééé 😵 😵 😵 😵 idem sa z chuti čvachtať v chorobe pri telku pod paplónik 😀 😀 😀

maya30
29. sep 2012

@yamahafazer @dadka212 @aduskatt @jakelina @dm1 baby nedalo mi to a musela som ju este raz prerobit 🙄 strhla som dole potah, pridala plnku a jeden plat korpusu a nanovo potiahla...ani krvi by sa vo mne nedorezal taka som bola vystresovana, ale uz je to lepsie 🙂 a pridavam cisty priestrel tanierika 😝

aduskatt
29. sep 2012

@pristela ja budem davat parizsku slahacku, Pribinak a karamelovy bez masla.............jaj, sak nejak s tym zabojujem🙂
tak pod ten paplonik, to joooo, len skoda, ze s chorobou......ja som maleho vykurirovala za dva dni z teploty aj bolenia hrdla, tak som spokojna

aduskatt
29. sep 2012

@maya30 tak to ako sa toto mohlo podarit ........... 😕

yamahafazer
29. sep 2012

@maya30 teda to je teda zasluzena torta takto si sa na nej namakala ,ale je perfektna nic sa neboj vyzera super a teda ten tanier taky modry som ani nevidela iba biele

yamahafazer
29. sep 2012

no musim ja ist tu krajku robit zas robit ach jaj

pristela
29. sep 2012

@maya30 presne takto si to predstavujem že by sa mi stalo toto isté keby dam ten tanierik ☹ ☹ ☹ ale más fantasticku guráž , robit to nanovo , palec horeeeee 😵 😵 😵 😵 torta suprova a aj nápad na nu 😵 😵

vlada111
29. sep 2012

@simasa nádhera

maya30
29. sep 2012

@yamahafazer @pristela dakujem zienky, uz som to predychala, za chvilu si po nu pridu 😉

@aduskatt noo ked sa darí... 😀

miciatko
29. sep 2012

@simasa nadherna , ja len ziram,no ty si riadna sikula , kde si zohnala sablony??

bzucinka2
29. sep 2012

tak krasne torticky ste zase porobili, radost pozerat, tak pridam aj ja moje z dvoch tyzdnov do nasej zbierky 🙂

bzucinka2
29. sep 2012

@pristela paradne a ako si na tu poschodovu pisala to Emka?

bzucinka2
29. sep 2012

@maya30 by ma asi piclo z toho ☹

zklimekova
29. sep 2012

moje včerajšie ...jedna denná....druhá nočná 🙂...ešte teraz dcérke muffinky na dnešné meninky....a ide sa oddychovať 🙂

pipka
29. sep 2012

@pristela kraaasne si zas porobila 🙂 a co otlak? uz zahojeny? 😀

eliska22
29. sep 2012

@pristela jedna torta krajšia ako druhá 😵

pristela
29. sep 2012

@bzucinka2 dakujem 😉 zafarbena bielkova poleva
@pipka jo jo , uz sa mozem toho prsta aj chytit 😀 😀 ale vsak tak mi treba, ked mam stale času 😝 😀 😀 😀

b.janka
29. sep 2012

tak tu je moja prvá tortička na zákazku... nechceli ju mať ani zdobenú aby bola čo najlacnejšia... malo byť napísané všetko najlepšie samko... je to svetlý mramorák,varená čokoládová plnka a ríbezľový džem... celá je potiahnutá čokoládou... ozdoby sú zo SV...váha 2,2kg... boli sme dohodnutý na cene 15€... lebo na viacej nemali peniaze... preto bez ozdôb a všetkého... korpus bol prerezaný na 2x... a to chcel aby bola plnená 3x...a aby bola čo najvyššia... ale za takú cenu som to nespravila... tu sú fotky a prosím o úprimný názor... vy by ste 100x krajšiu spravili zo zaviazanými očami a jednou rukou za chrbtom 😉
a keď si prišiel po ňu povedal že pekná je... ďakoval... ale dodal že čo mu doteraz robili torty tak ju nechceli spraviť lebo vo štvrtok zistil že nemá tortu... a že za 20€ mu doteraz robili 2 poschodovú tortu potiahnutú čokoládou a za takú cenu mal aj 3D mcquina ktorý mal na dlžku asi 30cm... ale to sa mi nechce veriť

jakelina
29. sep 2012

@maya30 tak takový modrý talířek jsem ještě neviděla, teď už budu mít strach je použít i já, ale já jsem dávala bílé a takové dost tvrdé. Jsou to spíš takové talíře hluboké a vystříhnu jenom to dno a málem na tom zničím nůžky, asi je toho fakt víc druhů, že ten plast je různě tlustý.

adrianai
29. sep 2012

Ahojte, tortička pre moju malú opičku 🙂 Dnes privriem oči a pochutná si aj malá oslávenkyňa 😉 Vyskúšala som celozrnný korpus - klasika len s celozrnnou múkou - šľahačkovo-tvarohový krém s malinami a vrch parížska s postrúhanou čokoládou ako bonus 😀

aduskatt
29. sep 2012

@jakelina ja pouzivam cervene a zdaju sa mi tiez dost pevne na to, aby hentak prerazila ten tanierik slamka..........ale tiez mozno teda zvazim tie CDcka